Elektroreduktor pneumatyczny - gdzie kupić?

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

Elektroreduktor pneumatyczny - gdzie kupić?

#1

Post napisał: Mc_Kansy » 07 sty 2009, 18:33

Witam,

Gdzie dam rady kupić elektroreduktor pneumatyczny, na google nie znalazłem nic?

Chodzi mi po prostu o reduktor pneumatyczny z cewką, który będę mógł podłączyć do komputera i poprzez napięcie regulować jego otwarcie, czyli ciśnienie :smile: Sterowane będzie z Mach'a.

Dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam!



Tagi:


GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

#2

Post napisał: GGG » 07 sty 2009, 21:19

Masz na myśli rozdzielacz pneumatyczny tudzież zwykły zawór pneumatyczny ?
jakie napięcie cewki cię interesuje 24v czy 220 , DC czy AC jakie ciśnienie robocze prewidujesz jakie średnice przewodów pneumatycznych ? możesz poszukać na alledrogo zapewne znajdziesz taniej niż u dystrybutora np festo , metalworka , czy boscha rexrotha , norgrena, camozzi. np tutaj: http://www.allegro.pl/item518319593_zaw ... 01600.html

a i jeszcze jakbyś (w co wątpię) miał problem z rozwiązaniem sterowania prosto z komputera to np:Przetwornik sygnału SEM61.4 siemensa


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: Mc_Kansy » 07 sty 2009, 22:53

Dzięki za odpowiedź, jednak nie to miałem na myśli.

Potrzebuję po prostu jakby zwykły reduktor ciśnienia, tylko zamiast pokrętła do ustawiania ciśnienia, jest zamontowana cewka. Stąd też nazwa elektroniczny regulator ciśnienia. I chciałbym to podłączyć do komputera i sterować spod Mach'a, gdy ustawię w programie odpowiednią wartość, czyli podam napięcie na port np. 1V to regulator ustawi ciśnienie na np. 1Bar itd. Chyba się nie mylę, co do zasady działania :smile:

Oczywiście doszukałem się tego, co potrzebuję, w katalogu firmy FESTO ( LINK ) można znaleźć to w: "Produkty/Przygotowanie sprężonego powietrza/Regulatory/Elektroniczne regulatory ciśnienia" .

Napięcie cewki, tutaj jak się orientuję na LPT można podać chyba od 0 - 5V :???: Ciśnienie robocze do 10Bar, może nawet mniejsze.


GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

#4

Post napisał: GGG » 08 sty 2009, 07:44

Moj kolega ma cos takiego na lini robotów moto,mana mogę zrobić zdjęcie i zapytać o cenę jeszcze dzisiaj bo będę u niego do wtryskarki

[ Dodano: 2009-01-08, 11:52 ]
a i jeszcze przyszło mi do głowy ze przecież możesz to zrobić łatwiej i chyba mimo wszystko taniej:)
do rzeczy - wysepka zaworowa 10 wyjść i na każdym z nich dławik bardziej lub mniej dławiący ciśnienie np co 1bar proste prawda?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, 13:18 przez GGG, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: Mc_Kansy » 08 sty 2009, 15:02

Odnośnie prostego rozwiązania na wyspie zaworowej - nie mogę tak tego rozwiązać, bo potrzebuję kilka takich reduktorów, które i tak będą podłączone do wyspy zaworowej odpowiadającej za otwieranie/zamykanie dopływu powietrza :smile:

Chętnie zobaczę zdjęcie jak dokładnie to wygląda oraz cenę :smile:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7612
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 08 sty 2009, 16:08

witam.
jak widzę temat się przenosi :lol:
może zastosować by normalny reduktor " napędzany " silnikiem krokowym ?
oczywiście przez przekładnię ( np 1 - 10 ) .
to w sumie dość proste .
reduktorów pod dostatkiem . a i z sinikami krokowymi problemu nie ma .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#7

Post napisał: Mc_Kansy » 08 sty 2009, 16:41

No w sumie mogło by być, ale zaś mam małe "ale" :grin:

Pierwsze to sprawa połączenia silnika z reduktorem, co wiąże się po prostu przerobieniem pokrętła reduktor'a.
Drugie to, że sterując powiedzmy dziesięcioma takimi reduktorami, musiałbym kupić 10 silników + 10 sterowników + chyba 2 dodatkowe porty. No i sam program Mach z tego co wiem, ma jakieś ograniczenia co do ilości osi :???:

Myślę, że jednak lepiej byłoby kupić gotowe elektroreduktory - będzie prościej i bardziej profesjonalnie :mrgreen:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7612
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 08 sty 2009, 21:12

witam.
jak kupisz gotowe elektroreduktory to również jakoś będziesz musiał nimi sterować .
tak czy siak zabraknie portów .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Tadeusz34
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 21 mar 2008, 08:31
Lokalizacja: Siemkowice

#9

Post napisał: Tadeusz34 » 08 sty 2009, 21:29

Witam kolegów

ten zawór nazywa sie Elektroniczny regulator proporcjonalny sam wykorzystuje coś takiego u siebie i sprawdza sie za***iście. Steruje nim za pomocą PLC ale z tego co wiem to ma różne sterowanie

to link:http://www.rectus.pl/Pneumax/Newsletter ... WS0505.pdf

a jak co to do firmy RECTUS sie zwrócić, a zawór jest firmy pneumax kosztuje kilkaset złotych

Pozdrawiam


Essir
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2012, 10:06
Lokalizacja: Wroclaw

#10

Post napisał: Essir » 05 sty 2012, 11:59

Witam kolegów,

Mam podobne zapytanie, tylko potrzebuje zbudować układ, którego zadaniem będzie:

Wzrost ciśnienia od 0 - 10 bar w czasie 60s, następnie powrót od 10 - 0 bar w tym samym czasie 60s. Najlepiej z dokładnością do 0,01 bar.

Kolega wyżej pisał o elektronicznym regulatorze proporcjonalnym z Pneumaxa, tylko do niego potrzebne jest sterowanie np. PLC (nie mam pojęcia jaki moduł do tego PLCka jest potrzebny, widziałem że inputy są np w module AM2 w starym PLCku Siemensa, który mógłbym wykorzystać, tylko że znów musiałbym pisać program)

A może da się całą tą sprawę załatwić dużo taniej i szybciej, bez PLC, sterowanie było by razem z regulatorem, gdzie zadawałoby się tylko czas otwarcia i do jakiego ciśnienia ma się otwierać, czy jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”