Elektrodrążarka KRUPP

Pomoc w uruchomieniu

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

Autor tematu
matuta95
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2022, 20:33

Elektrodrążarka KRUPP

#1

Post napisał: matuta95 » 07 lut 2022, 20:56

Witam proszę o poradę w uruchomieniu jeśli ktoś miał styczność z taką elektrodrążarką. Chodziło by mi głównie o rozpracowanie co do czego w przełącznikach na szafie jak i się do tego zabrać czyli jak uruchomić ustawić drążenie . W razie jakiegoś kontaktu podeślę zdjęcie całej szafy sterowniczej




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Shrinker
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 06 paź 2020, 18:53

Re: Elektrodrążarka KRUPP

#2

Post napisał: Shrinker » 11 lut 2022, 02:30

Elektrody miedziane już są?
Takiego rodzaju drążarki używają z nafta.
W nafcie detal. Do nego ręczne opuściasz elektroda i wystawiasz prędkość zagłębienia.
Prąd i napięcie zależą od przekroju otworu.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16214
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Elektrodrążarka KRUPP

#3

Post napisał: kamar » 15 lut 2022, 22:04

Miałem kiedyś podobną, zarobić na niej było trudno. Ale jako frezareczka zwróciła się wielokrotnie.
frezarka-cnc-z-elektrodrazarki-i-inne-w ... 26420.html


Autor tematu
matuta95
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2022, 20:33

Re: Elektrodrążarka KRUPP

#4

Post napisał: matuta95 » 18 lut 2022, 20:39

Shrinker tak wiem mam elektrody miedziane nafte kosmetyczną wszystko pali tylko wiesz co mam problem ustawic zeby paliła w ten sposób ze pali jakiś czas wyjeżdża poza materiał żeby wypłukać urobek i znow pali bo potrafią się zrobić jakieś spieki czy coś i juz to tak nie idzie. I zauważyłem ze im głębiej pali tym gorzej takjakby szlo częściej sie te spieki robia i nie chce iść i nie wiem co jest


jarasnet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 09 gru 2013, 19:07
Lokalizacja: GrossPolen

Re: Elektrodrążarka KRUPP

#5

Post napisał: jarasnet » 16 mar 2022, 11:35

Prąd i napięcie od przekroju otworu? A to ciekawa teoria. A gdybyś miał wydrążyć matrycę na obudowę telefonu komórkowego z lat 90 to co wtedy? Parametry prądowe ustawiasz pod chropowatość powierzchni Ra i rodzaj materiałów.
W nowoczesnych interfejsach może podajesz gdzieś średnice ale chyba przy drążeniu gwintów. W tym przedpotopowym sprzęcie nic takiego raczej nie ma. Maszyna wygląda jak polskie drążarki Tarnów z lat 70 i 80 na których pracowałem w latach 90-tych.
Gdy jest złe płukanie lub gdy występuje wada hutnicza w stali to powstaje zwarcie i zgorzel. Nowe maszyny potrafią same sobie z tym poradzić lub się wyłączyć by nie narobić szkód. Stare będą produkować zgorzelinę i trzeba ich pilnować i ją usuwać lub poprawić warunki obróbki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”