Do czego służą centra obróbcze CNC?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Do czego służą centra obróbcze CNC?

#1

Post napisał: Redakcja » 30 gru 2015, 13:52

Obrazek
W każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od dziedziny gospodarki, w jakiej ono działa, istnieje potrzeba maksymalnego usprawnienia pracy, co przekłada się na wyższe zyski. Aby było to możliwe, potrzebne są jednak zaawansowane urządzenia przyspieszające cały proces produkcji.

Kluczem do sukcesu jest oferowanie produktów wysokiej jakości przy korzystnej cenie. W ten sposób zyskać można zadowolonych klientów, a tym samym wyższy zysk. Dlatego też każdy przedsiębiorca stara się znaleźć sposoby umożliwiające szybki proces produkcyjny przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Co zrobić, aby zoptymalizować koszty i czas pracy? Rozwiązaniem mogą być centra obróbcze CNC czyli zaawansowane maszyny łączące w sobie funkcje kilku urządzeń.

Wiele funkcji w jednym urządzeniu
Centrum obróbcze CNC umożliwia wykonywanie różnych elementów - również tych skomplikowanych - za pomocą jednego urządzenia. Podczas pojedynczego cyklu wykorzystywane są automatycznie podawane do wrzeciona rozmaite narzędzia. Tego typu maszyny mogą więc zależnie od potrzeb frezować, gwintować i wiercić, a więc łączą funkcje kilku innych urządzeń, przez co zwiększają wydajność pracy całego zakładu i pomagają zmniejszyć koszty produkcji. Dodatkową zaletą nowoczesnych obrabiarek jest fakt, że mogą one działać przez całą dobę, a ich obsługa jest bardzo prosta, dlatego sprawdza się zarówno w firmach produkcyjnych z dużym doświadczeniem w wytwarzaniu elementów, jak i tych początkujących. Maszyny te gwarantują szybką i precyzyjną obróbkę różnych elementów, dlatego doskonale sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu - nawet tak wymagających, jak lotnictwo czy motoryzacja.

Sterownie numeryczne
Pierwsze sterowane numerycznie obrabiarki powstały pod koniec lat 40-tych XX wieku. Dziś najczęściej spotkać można centra obróbcze sterowane komputerowo CNC (skrót z ang. Computerized Numerical Control). Maszyny te wyposażone są w mikrokomputer pozwalający na dowolne programowanie całego urządzenia, dzięki czemu możliwe jest szybkie, a zarazem precyzyjne wykonywanie skomplikowanych elementów. Zamontowane w urządzeniu sterowniki CNC nadzorują pracę obrabiarki, a jednocześnie komunikują się z jej operatorem poprzez interfejs użytkownika.
W ten sposób osoba obsługująca maszynę może wczytywać i edytować wybrane programy obróbki, a jednocześnie dokonywać korekty, przesuwać układ współrzędnych czy też śledzić postępy pracy. Obecnie producenci tego typu zaawansowanych urządzeń do obróbki materiałów starają się wprowadzać różnego rodzaju udogodnienia. Dzięki temu układy sterowania mają coraz mniejsze wymiary, działają szybciej i są łatwiejsze w obsłudze, a dodatkowo wzbogaca się je o dodatkowe funkcje. Na stronach takich jak http://eurometal.com.pl/centra-obrobcze-cnc/ oferujących nowoczesne centra obróbcze, można zapoznać się z ich bardziej zaawansowanymi funkcjonalnościami.

Zalety obrabiarki CNC
Zarówno poziome jak i pionowe centrum obróbcze CNC ma tę zaletę, że umożliwia precyzyjne wykonanie powtarzalnych elementów. O wszystkich parametrach produktu użytkownik decyduje już na etapie projektu zweryfikowanego za pomocą komputera.

W efekcie otrzymujemy wyrób bez żadnych wad geometrycznych i wymiarowych, co często spotykane jest w przypadku wykonawstwa ręcznego. Centra obróbcze to z pewnością duża inwestycja w wyposażenie zakładu, ale warto pamiętać, że koszt poniesiony na zakup nowoczesnego urządzenia z pewnością się opłaci. Dzięki maszynom tego typu można znaczeni skrócić proces wytwarzania niekiedy bardzo precyzyjnych elementów.

Ponadto jakość i dokładność wykonania jest właściwie niemożliwa do uzyskania przy użyciu metod tradycyjnych. Dzięki wielofunkcyjnej obrabiarce, nie musimy kupować poszczególnych urządzeń - frezarek, czy tokarek - co również przemawia na jej korzyść.Tagi:

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”