Demontaż wrzeciona z oprawką

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
james90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 07 lis 2016, 18:02
Lokalizacja: Brzeszcze

Demontaż wrzeciona z oprawką

#1

Post napisał: james90 » 28 wrz 2018, 13:43

Witam,
Posiadam Cincinnati Arrow 1000 w którym najprawdopodobniej padły sprężyny talerzykowe lub chwytak. Problem polega na tym iż po awarii wyskakuje błąd że draftbar jest nie zamknięty a co za tym idzie nie mogę wyciągnąć oprawki z wrzeciona (oddaje do połowy i tak jakby chwytak trzymał jeszcze grzyba). Moje pytanie brzmi czy jestem w stanie zdemontować wrzeciono i wymienić sprężyny talerzykowe kiedy w wrzecionie znajduje się oprawka z narzędziem?




dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Demontaż wrzeciona z oprawką

#2

Post napisał: dance1 » 28 wrz 2018, 17:49

tej dokładnie maszyny nie znam także tylko domysły moje, kolego raz mi się zdarzyło że "rozkładałem" wrzeciona z zaciągniętą oprawką i to była masakra z tego co pamiętam. Próbuj wyciągnąć narzędzie, podłącz pneumatykę ręcznie, obstukuj oprawkę z narzędziem, powinno puścić, sprężyny talerzowe nie siadają tak z minuty na minutę, problemy z oddawaniem narzędzia z czasem narasta, jak coś wydarzyło się z chwili na chwilę i nie oddaje to poważnie uszkodził się chwytak (także wątpliwe on się wyrabia i tak jak z sprężynami wszystko dzieje się w dłuższym czasie) lub jak w mojej sytuacji pękł drawbar, czego ze względu na koszty nie życzę.
Oczywiście mogła pęknąć któraś sprężyna i zablokować całość ale to tylko domniemania itd.
Posiadasz może schemat wrzeciona?
I don't like principles, I prefer prejudices


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Demontaż wrzeciona z oprawką

#3

Post napisał: atlc » 29 wrz 2018, 20:36

Mam przekroje tego wrzeciona, mogę wrzucić jutro jak będę w domu.
Sprężyny są w tym wrzecionie całkowicie na zewnątrz, średnica z dobre 50-60mm.


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Demontaż wrzeciona z oprawką

#4

Post napisał: atlc » 01 paź 2018, 10:05

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”