Czyste sprężone powietrze

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Czyste sprężone powietrze

#1

Post napisał: Redakcja » 06 cze 2018, 22:48

Sprężone powietrze – czym jest i jak powstaje?

Sprężarki śrubowe i kompresory przetwarzają powietrze, którym oddychamy w taki sposób, że jego ciśnienie staje się wyższe niż atmosferyczne. Otrzymane w ten sposób sprężone powietrze może zmagazynować dużo energii pod wysokim ciśnieniem. Jest ono źródłem zasilania różnego rodzaju maszyn, przede wszystkim siłowników pneumatycznych, bywa także ważną częścią procesu produkcyjnego np. w transporcie pneumatycznych czy aeracji.

Sprężarki bezolejowe

Powietrze sprężane w kompresorach czy sprężarkach śrubowych, choć bezpieczne, ma w sobie zawartość oleju. Spowodowane jest to rodzajem procesu sprężania. Tłoki urządzeń, by zapobiec tarciu, są smarowane olejem, którego cząstki w procesie sprężania przedostają się do finalnego produktu. Aby otrzymać powietrze w zupełności czyste i wolne od niechcianych cząstek, używa się sprężarek bezolejowych. Działają tak samo jak śrubowe, a jedyną różnicą jest to, iż w sprężarce bezolejowej tłok zbudowany jest z materiału, który nie ulega tarciu. Dzięki temu nie musi być smarowany olejem, a podczas procesu sprężania do powietrza nie przedostają się szkodliwe jego pozostałości.

Obrazek


W jakich branżach ważne jest, by sprężone powietrze było maksymalnie czyste?

Oczywiste jest, że przemysł spożywczy wymaga sprężonego powietrza jak najbardziej czystego. Obecnie jednak coraz więcej przedsiębiorstw z innych branż, od niewielkich zakładów po ogromne firmy, decyduje się na pracę ze sprężarkami śrubowymi bezolejowymi. Jest to rozwiązanie korzystne także z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ urządzenie bezolejowe nie wymaga korzystania z dodatkowych filtrów do oczyszczania powietrza. Wszystkie sprężarki wyposażone są również w ekonomiczny powietrzny bądź wodny system chłodzenia który dodatkowo może odzysk energie w postaci gorącego powietrza bądź wody do ogrzewania pomieszczeń socjalnych. – takie modele w swojej ofercie ma firma BOGE.


Gdzie stosuje się bezolejowe sprężone powietrze?
  • przemysł zbożowy,
  • woda i napoje,
  • browarnictwo,
  • mleczarnie,
  • elektronika,
  • przemysł elektroniczny,
  • sektor medyczny w tym szpitale,
  • przemysł papierniczy,
  • przemysł tekstylny.Re: Czyste sprężone powietrze

#2

Post napisał: Yarec » 29 sie 2018, 02:50

chaos pisze:kompresory przetwarzają powietrze

- przepompowywują sprężając
chaos pisze:tłok zbudowany jest z materiału, który nie ulega tarciu.

- z materiałów o obniżonym współczynniku tarcia
chaos pisze: dodatkowo może odzysk energie
- umożliwia odzysk energii cieplnej do innych celów
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”