Czym pomalować maszyny?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Czym pomalować maszyny?

#1

Post napisał: Redakcja » 19 wrz 2016, 18:48

Malowanie elementów metalowych wymaga wiedzy, a przede wszystkim profesjonalnego produktu, który sprosta wysokim oczekiwaniom użytkowników. Sprawdź czego najlepiej użyć do malowania maszyn.Wszystkie maszyny, urządzenia i sprzęt wykorzystywany w przemyśle posiadają elementy metalowe, które wraz z użytkowaniem niszczeją. Wówczas z pomocą przychodzą specjalne farby do metalu. To farby przemysłowe firmy Visto, niezbędne w wielu branżach i gałęziach gospodarki.

Farby przemysłowe przeznaczone są między innymi do malowania:
 • Kontenerów
 • Maszyn rolniczych
 • Urządzeń mechanicznych
 • Konstrukcji stalowych
 • Samochodów użytkowych i osobowych
Jak i czym odnowić urządzenia i konstrukcje stalowe?
Metalowe elementy spotykane w przemyśle wymagają szczególnej ochrony. Przeznaczona do nich farba musi sprostać wysokim wymaganiom. Narzędzia i maszyny będące w ciągłej pracy, narażone są na:
 • zniszczenia spowodowane eksploatacją
  działanie różnych substancji i środków chemicznych
  uszkodzenia mechaniczne
  zmienne i skrajne warunki atmosferyczne
  zniszczenia spowodowane niewłaściwym przechowywaniem
W związku z tym farby przemysłowe produkowane są z wykorzystaniem specjalnych składników, które pozwalają przedłużyć pełną sprawność maszyn i urządzeń wykorzystywanych w budownictwie, w fabrykach, w rolnictwie, w transporcie czy w branżach produkcyjnych.

Najczęściej używanymi farbami przemysłowymi są: farba epoksydowa i farba poliuretanowa. Są to farby wysoce odporne na ścieranie i działanie czynników zewnętrznych. Chronią przed zniszczeniem, tworząc twardą, ale i elastyczną powłokę.

Jak przygotować powierzchnię do malowania farbą przemysłową?
Malowanie farbą przemysłową musi przebiegać według ścisłych wytycznych. To kluczowe działanie, aby farba zachowała wszystkie cechy przewidziane przez producenta. Priorytetem jest właściwe przygotowanie powierzchni do malowania. Wynika to z ogólnych zasad malowania metalu oraz z potrzeby zapewnienia farbie odpowiednich warunków, pozwalających na dokładne pokrycie powierzchni metalowej.

Decydując się na farby przemysłowe, zwróć szczególną uwagę na kartę produktu. Zawiera ona bardzo ważne informacje dotyczące zastosowania, środków bezpieczeństwa i procesu malowania. Poznanie opisu producenta jest kluczowe w prawidłowym działaniu farb i ich wykorzystywaniu.
Karty produktów Podkład epoksydowyFarba antykorozyjna marki Visto, można znaleźć na firmowej stronie internetowej Visto.Tagi:

Re: Czym pomalować maszyny?

#2

Post napisał: Yarec » 16 gru 2017, 07:19

Istnieją jeszcze inne metody jak:

Malowanie piecowe - płynne farby nanoszone na elementy (wałkiem/pędzlem/natryskowo) i są poddane działaniu wys. temperatury w piecu gdzie twardnieją.
Malowanie proszkowe - proszek barwiący jest nanoszony elektrostatycznie i "wypalany" w piecu gdzie następuje "upłynnienie" i równomierne pokrycie wraz ze stwardnieniem.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”