Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

Warto wiedzieć co się święci.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#1

Post napisał: rc36 » 24 kwie 2021, 14:23

Kupno starszego samochodu i utrzymywanie go w nienagannym stanie jest jakimś pomysłem, ale nie wiadomo czy na takie pojazdy nie zostanie nałożony tzw. podatek ekologiczny.




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#2

Post napisał: jasiu... » 24 kwie 2021, 14:42

Zostanie nałożony, wiadomo. Unia wyraźnie nakazała. To się będzie nazywało podatek emisyjny. Już w tej chwili na podstawie faktur za paliwo firmy płacą tzw. opłatę środowiskową. Podstawa - Obwieszczenie Ministra Klimatu z dnia 9 września 2020 r. w sprawie wysokości stawek opłat za korzystanie ze środowiska na rok 2021 (M.P. 2020 poz. 961)

Poza tym chyba trudniej będzie przejść przegląd.

A więc albo Polska w Unii bez starych samochodów, albo polska ze starymi samochodami, ale poza Unią.


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 714
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#3

Post napisał: FTW » 24 kwie 2021, 16:20

To się prędzej lub później skończy zamieszkami na ulicach. Niemcy już obchodzą zakaz wjazdu do miast kupując stare VW i rejestrując je jako zabytki. Zorientują się jak zostaną im parkingi pełne nowych aut, których nikt nie chce.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#4

Post napisał: IMPULS3 » 24 kwie 2021, 16:28

jasiu... pisze:Unia wyraźnie nakazała. To się będzie nazywało podatek emisyjny.

Raczej to się nazywa dojenie obywateli. Wyprodukowanie nowego samochodu jest bardziej szkodliwe niż jeżdzenie starym. A to że dorabia się do wszystkiego ideologię ekologii to zaczyna mnie już irytować. Nie wiem ile jeszcze idiotyzmów to unijne polityczne towarzystwo głupoty będzie musiało wymyśleć aby zwykli ludzie mieli ich dość.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#5

Post napisał: jasiu... » 24 kwie 2021, 18:15

FTW pisze:
24 kwie 2021, 16:20
Niemcy już obchodzą zakaz wjazdu do miast kupując stare VW i rejestrując je jako zabytki.
No widzisz, a ja nic o tym nie wiem. To znaczy wiem, co trzeba zrobić, żeby dostać tablice z literką H na końcu. Po pierwsze, samochód musi mieć więcej niż 30 lat (youngtimer ma 20-30 lat, mały przebieg i nie ma tablicy zabytku). Po drugie stan musi być oryginalny, do rejestracji wymagane jest świadectwo, w jakim samochód jest stanie.

Czasem przymkną oko, jeśli wymienisz wkłady w reflektorze z żarówek na H4, z tym, że nie zawsze i nie przy każdym samochodzie. Bo już felgi muszą być oryginalne.

Może zamiast wymyślać bzdury sprawdzisz, jak jest naprawdę?
IMPULS3 pisze:
24 kwie 2021, 16:28
jasiu... pisze:Unia wyraźnie nakazała. To się będzie nazywało podatek emisyjny.

A to że dorabia się do wszystkiego ideologię ekologii to zaczyna mnie już irytować. Nie wiem ile jeszcze idiotyzmów to unijne polityczne towarzystwo głupoty będzie musiało wymyśleć aby zwykli ludzie mieli ich dość.
Nic im ludzie nie zrobią, mają wystarczająco dużo siły i wystarczająco dużo zwolenników. A co do ekologii, podobno bardzo źle jest, jeśli jemy mięso. Bo produkcja mięsa jest wyjątkowo nieekologiczna. Przy czym 20 procent światowej produkcji mięsa idzie na wyprodukowanie karmy dla zwierząt. Np. psów i kotów. Sprawdź na ile nieekologiczna jest pewna Greta, która ma dwa wielkie psy. I nie przekonuj mnie, że są to psy wegetariańskie :mrgreen:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#6

Post napisał: IMPULS3 » 24 kwie 2021, 19:07

jasiu... pisze:Sprawdź na ile nieekologiczna jest pewna Greta, która ma dwa wielkie psy. I nie przekonuj mnie, że są to psy wegetariańskie

Greta to podstawiony bachor nic nie rozumiejący. Niestety medialna propaganda robi co może aby ten teatrzyk trwał.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#7

Post napisał: RomanJ4 » 24 kwie 2021, 19:38

Moim zdaniem, jeśli pojazd jest dopuszczony do ruchu, to nie mają prawa zakazywać mu wjazdu gdziekolwiek z powodu emisji spalin. To absurd.
A abstrahując, jak te przepisy mają się do parad wojskowych z ciężkim sprzętem pancernym który tych norm na pewno nie spełnia...? Obrazek


Ostatnio zmieniony 24 kwie 2021, 19:44 przez RomanJ4, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam,
Roman


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#8

Post napisał: jasiu... » 24 kwie 2021, 19:39

Ale przykład Grety, pływającej jachtem, przy którego wytworzeniu więcej poszło do atmosfery niż ty przejeździsz przez rok samochodem, czy tych jej psów pokazuje, jak naiwne są argumenty zielonych, którym chodzi tylko o władzę. Tak samo, jak PiS, PO KO DO WO i wszystkim innym obywatelskim.
RomanJ4 pisze:
24 kwie 2021, 19:38
Moim zdaniem jeśli pojazd jest dopuszczony do ruchu, to nie mają prawa zakazywać mu wjazdu gdziekolwiek z powodu emisji spalin.
A o Umweltzone w Niemczech słyszałeś? W Polsce też mają wejść podobne strefy.

Pojazd wojskowy w czasie defilady jest częścią widowiska, podobnie jak zanieczyszczające atmosferę sylwestrowe fajerwerki. Nawiasem mówiąc i za to też się kiedyś zabiorą i będziesz miał podatek do każdej paczki "zimnych ogni". A co!


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#9

Post napisał: IMPULS3 » 24 kwie 2021, 19:47

jasiu... pisze:Ale przykład Grety, pływającej jachtem, przy którego wytworzeniu więcej poszło do atmosfery

Nie tylko to, takze produkcja i wręcz na siłe narzucana wymiana aut na elektryczne jet przecież zaprzeczeniem ekologii. (pomimo że jestem za autami elektrycznymi). Niestety propaganda jest skuteczna i ze wszystkiego zrobi eko.
RomanJ4 pisze:A abstrahując, jak te przepisy mają się do parad wojskowych z ciężkim sprzętem pancernym który tych norm na pewno nie spełnia...?

Idąc dalej to jakie znisczenia środowiska, budynków i wszystkiego dookoła robią wszelkie konflikty zbrojne? Też nikt nie widzi?
Nawet cywilne wyburzanie dobrych budynków jest bardzo nie eko, no ale ekonomia lubi ruch pieniądza więc czepia sie tylko tego co ten ruch powoduje.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Czarne skrzynki w samochodach, ograniczenia i inne kagańce.

#10

Post napisał: emsc » 25 kwie 2021, 19:10

IMPULS3 pisze:
24 kwie 2021, 16:28
Raczej to się nazywa dojenie obywateli. Wyprodukowanie nowego samochodu jest bardziej szkodliwe niż jeżdzenie starym. A to że dorabia się do wszystkiego ideologię ekologii to zaczyna mnie już irytować. Nie wiem ile jeszcze idiotyzmów to unijne polityczne towarzystwo głupoty będzie musiało wymyśleć aby zwykli ludzie mieli ich dość.
Jak się do tego ma twoje regularne marudzenie, że wspaniały przemysł samochodowy w Lubelskiem podupadł? A może te zakłady miałyby produkować wyłącznie części zamienne do twojego starego rzęcha i podobnych? ;) I oczywiście do tego produkować drogo (żeby były "godziwe" zarobki) a sprzedawać tanio? :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”