CorelCad - z czym to się je i jak z trawieniem?


Autor tematu
SummoPL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2015, 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

CorelCad - z czym to się je i jak z trawieniem?

#1

Post napisał: SummoPL » 17 mar 2015, 09:32

Witam!

Potrzebuję program, w którym będę mógł swobodnie projektować w 3d różne modele, które następnie będą frezowane na ploterze, ewentualnie w przyszłości drukowane na drukarce 3d.

Ważna jest dla mnie dokładność do 0,1 mm - są to głównie modele do termoformowania.

I tu rodzi się pytanie zawarte w temacie. Zwróciłem uwagę na ten program, ponieważ część rzeczy rysuję w Corelu w 2d i wrzucam na ten sam ploter.

Ewentualnie jeżeli okaże się, że CorelCad się nie nadaje, to proszę po polecenie jakiegoś innego CADa (ważna jest dla mnie cena programu...)

Z góry dziękuję za pomoc




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 17 mar 2015, 18:18

Każdy CAD jest projektowany jako narzędzie konstruktora i służy do wykonania dokumentacji technicznej. Oczywiście proste bryły 3d w nim zaprojektujesz, ale modelowaniem tego nazywać nie powinieneś.

Zainteresuj się modelerami, polecam Rhinoceros. Tu poszalejesz, a drogi nie jest.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 17 mar 2015, 21:01

w internecie materiałów setki na temat cadów, cado-camów itd, widać chęci brak do poczytania także jak widać do sprecyzowania pytania bo co to ma niby znaczyć "projektować w 3d różne modele", statki kosmiczne, głowice nuklearne, płaskorzeźby?
Jak ploter, płaskorzeźby itp to bym polecił ArtCam, ale któż to wie co Ty chcesz robić?
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CorelDraw”