Co da się z tego zrobić

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
menes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:37
Lokalizacja: Lublin

Co da się z tego zrobić

#1

Post napisał: menes » 06 lis 2018, 19:41

Czy da się zrobić z tej drukarki ploter do nauki? Jeśli chodzi o mechaniczne rozwiązanie to wiem że nie będzie problemu, natomiast zastanawiam się czy udało by się wykorzystać sterowniki z tej maszyny (na pewno się da). Tylko czy na początek przygody cnc dałbym sobie z tym rade?
Obrazek
Obrazek Obrazek




patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

Re: Co da się z tego zrobić

#2

Post napisał: patrykb » 06 lis 2018, 19:48

Nie wiem jak biegły jest Kolega w elektronice ale bez tego można zapomnieć o wysterowaniu driverów krokówek/serw (nie wiem co tam w środku akurat się znajduje). Szczerze powiem, że nie jedną kopiarkę rozebrałem i polecam jednak opchnięcia w całości na allegro - najmniej zachodu, chyba że jest zapotrzebowanie na części... Mniej zachodu, frustracji a czasu straconego "nad niczym" już się nie odzyska bo wiedza zdobyta może być w tym przypadku nie adekwatna do ilości pracy.


Seb.Maz.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 116
Rejestracja: 08 lis 2016, 01:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co da się z tego zrobić

#3

Post napisał: Seb.Maz. » 06 lis 2018, 20:01

Popieram wypowiedz powyzszego kolegi. Szkoda czasu a jak maszynka sprawna to opchnij i kup na majterkowanie to co Ci trzeba. Potem na koniec chociaz zostaniesz troche z groszem w kieszeni i mozliwosciami innymi a nie ze sterta zlomu :D


Autor tematu
menes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Co da się z tego zrobić

#4

Post napisał: menes » 06 lis 2018, 20:02

Wyskakuje w niej jakiś błąd wystawiałem ją za 300zł to nie było żadnego zainteresowania. Jakiej mocy mogą być w niej silniki ? Może opłaci się chociaż to odzyskać, ja dostałem ją za darmo.


patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

Re: Co da się z tego zrobić

#5

Post napisał: patrykb » 06 lis 2018, 20:31

Krokówki NEMA17/23 - pewnie około 1A = czyli słabizna o ile nie jakieś wymyślne z własną elektroniką wbudowaną w korpus bez możliwości wykorzystania bo takie też widziałem w kopiarkach, czasem unipolarne o 5 przewodach.
Serwa jeżeli by był to też malutkie takie z 30W max. Za to wewnątrz masa blach, plastikowych kółek zębatych, tanich krańcówek i śmieci w postaci zaległego proszku i plastików.


Autor tematu
menes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Co da się z tego zrobić

#6

Post napisał: menes » 06 lis 2018, 20:45

A wiec podzwonię po serwisach może komuś by się przyda na części. A ja zamówię na początek coś z chin żebym mógł podłączyć i zapoznać się z programami. W międzyczasie budować konstrukcje. Ile mogą kosztować silniki i sterowniki aby mogły pracować w przyszłości w aluminium mosiądzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”