Ciężko chodzące łożyska w oprawach

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
DaMaharaja
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2011, 23:38
Lokalizacja: Wrocław

Ciężko chodzące łożyska w oprawach

#1

Post napisał: DaMaharaja » 08 lut 2011, 23:47

Witam,

Problem jest następujący. Kupiłem na cnc.info.pl kilka łożysk UCP o średnicy wewnętrznej 15mm i średnio co drugie łożysko chodzi ciężko lub bardzo ciężko.
Co ciekawe, łożyska zachowują się bardzo dziwnie - bo raz chodzą lekko, a potem jak np. poleżą sobie parę dni w szafce to zaczynają chodzić lżej - miałem tak z jednym albo dwoma. Dodatkowo, do niedawna jedno z łożysk chodziło lekko, a po obstukaniu go rurką + młotkiem (musiałem wyjąć oś ze środka z użyciem siły, bo normalnie nie chciała wyjść) zaczęło chodzić ciężko. W ogóle nie ma reguły. Co kupię łożysko, to jedno chodzi ciężko, a następne lekko.

Potrzebuję "lekkich" łożysk UCP lub podobnych w oprawach z małymi oporami do prototypu urządzenia które buduję.

Z tego co widzę na allegro i na cnc.info.pl, to wszystkie zamieszczone tam łożyska wyglądają identycznie i cenowo przedstawiają się identycznie, więc nie spodziewam się żeby któreś z nich dało jakąś różnicę...

Czy ktoś tutaj wie skąd wziąć łożyska a oprawkach działające lekko ? A może jest jakiś sposób żeby te co mam zaczęły chodzić lekko ? Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ciężko chodzące łożyska w oprawach

#2

Post napisał: Zbych07 » 09 lut 2011, 00:12

DaMaharaja pisze:Witam,

Problem jest następujący. Kupiłem na cnc.info.pl kilka łożysk UCP o średnicy wewnętrznej 15mm i średnio co drugie łożysko chodzi ciężko lub bardzo ciężko.
Co ciekawe, łożyska zachowują się bardzo dziwnie - bo raz chodzą lekko, a potem jak np. poleżą sobie parę dni w szafce to zaczynają chodzić lżej -
Logiczny wniosek to trzymać je w szafie cały czas i nie wyjmować. :grin:

a tak serio ...... z łożyskami kupionymi w podanym źródle też miałem problemy.
Te które kupiłem chodzą lekko ale ..... samonastawne są tylko z nazwy.
Wygląda na to, że oprawy są nieco zbyt ciasne.
Wcześniej kupowałem u sponsora Forum były nieco droższe ale nie sprawiały problemów.
Jedyny problem o firma kurierska z której korzysta sponsor - na moim terenie to masakra. :???:


Autor tematu
DaMaharaja
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2011, 23:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciężko chodzące łożyska w oprawach

#3

Post napisał: DaMaharaja » 09 lut 2011, 00:49

Zbych07 pisze: a tak serio ...... z łożyskami kupionymi w podanym źródle też miałem problemy.
(...)
Wcześniej kupowałem u sponsora Forum były nieco droższe ale nie sprawiały problemów.
Yyyy zaraz, nie łapię. Skoro ja kupiłem na cnc.info.pl i były ciężko chodzące, a ty kupiłeś u "sponsora forum" i były OK, a te z podanego przeze mnie źródła były złe, to kto jest tym sponsorem forum ?

[ Dodano: 2011-02-09, 10:53 ]
Znalazłem też na sieci coś takiego:

http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=c ... ber=197128

Jest to najdroższe łożysko jakie udało mi się znaleźć - firmy UBC. 40 zł za sztukę (w porównaniu do 15 zł za łożysko firmy CX na cnc.info.pl) za identycznie wyglądające łożysko.

Tylko czy wyższa cena da mi gwarancję że będzie chodzić lekko... ?


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ciężko chodzące łożyska w oprawach

#4

Post napisał: Zbych07 » 09 lut 2011, 12:18

DaMaharaja pisze:
Jest to najdroższe łożysko jakie udało mi się znaleźć - firmy UBC. 40 zł za sztukę (w porównaniu do 15 zł za łożysko firmy CX na cnc.info.pl) za identycznie wyglądające łożysko.

Tylko czy wyższa cena da mi gwarancję że będzie chodzić lekko... ?
Pierwsze kupowałem tu link - były ok. Przekonałem się do tego typu łożysk.

Następne kupiłem za pośrednictwem Allegro, nieco taniej i ... wtopa. :???:
Kupując w innym miejscu nie kupowałem dlatego, że taniej - chciałem uniknąć kolejnego kontaktu z
firmą kurierską preferowaną przez Sponsora Forum. Na moim terenie ta firma kurierska to porażka.

To, że zapłacisz drożej nie koniecznie musi być gwarancją jakości.
Kiedy mając w ręku porównywałem te łożyska zauważyłem, że te z Allegro mają nieco niechlujnie wykonane obudowy,
czyli robione według tego samego wzoru ale albo to inna partia, abo inny wykonawca.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”