Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
jarecki1969
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31
Lokalizacja: tarnów

Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#1

Post napisał: jarecki1969 » 18 lis 2017, 21:41

Witam wszystkich:
Mam zamiar kupić właśnie taki laser 5.5w na AliExpress i mam kilka pytań może w pkt. bo nic nie znalazłem konkretnego na ten temat dodam że ma to służyć celom hobbistycznym

1 ile Amper bo różne zasilacze oferują od 400mA do 5A chyba koło 5A jest potrzebne do tej mocy, co o tym sądzicie
2 jaka jest możliwość sprawdzenia tej mocy 5.5w przepalenie sklejki 1mm,2mm,3mm(jaka sklejka z jakiego drzewa bo to ważne ) w jakiej prędkości a może inny sposób
3 proszę nie pisać że kup co2 bo każdy wie że to leprze i kosztowniejsze jest to mój pierwszy laser diodowy a wiec proszę o wyrozumiałość
4 czy ten moduł może pracować kilka godz. z tym chłodzeniem przy pełnej mocy i jak sterować machem3 albo innym programem do cięcia i grawerki
5 jak jest z soczewkami oferowanymi wraz z modułami czy warto dokupić nowe czy te dają dobre skupienie
5 proszę pisać wszystko za i przeciw kupnu takich laserów chodzi mi o samą przesyłkę od 1w do 15w i czy to właśnie się opłaca ale chyba na AliExpress jest najtaniej jak oplata vatu,cła i czas dostawy a może ktoś poleci dostawcę który jest sprawdzony itp.




rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#2

Post napisał: rdarek » 18 lis 2017, 22:18

Nie wiem co to za laser -długość fali- ale ta moc nie powala i mało prawdopodobne abyś dał radę ciąć tym sklejkę. Ponadto do długości fali dobierasz lustra i soczewki. I na koniec diody laserowe sterowane są prądowo i przyjmuje się tak z grubsza 1A na 1W mocy diody.

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#3

Post napisał: abyss » 19 lis 2017, 00:26

Poczytaj o bezpieczeństwie laserów LED - zanim kupisz. To tak niby ad.5 - ale tak naprawdę to najważniejsze. Druga sprawa - na co ci ten laser, bawić się chcesz, zobaczyć jak działa? To relatywnie droga zabawa. Bo o cięciu czegoś sensownego zapomnij. Ad3 - tani, również zabawkowy laser CO2 kupisz taniej niż "mocny" i niebezpieczny LED.


dsmturbo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2017, 00:40

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#4

Post napisał: dsmturbo » 19 lis 2017, 00:45

Czesc mam na pozbyciu taki laser. Kupilem go do budowy plotera laserowego. Ale sie rozmyslilem i chce go sprzedac.


Autor tematu
jarecki1969
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31
Lokalizacja: tarnów

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#5

Post napisał: jarecki1969 » 19 lis 2017, 12:47

Witam
mam na myśli moduł diodowy jest on gotowy do założenia na ploter

co do ceny to można go już kupić kolo 500zł a cena nawet małego co2
to kilka tysięcy wiem że 5.5w to nie wiele i z przepaleniem sklejki może być problem
ale do zabawy wystarczy oczywiście okulary są nie zbędne
zresztą moje cnc
powstało właśnie do zabawy,nauki i całkiem fajnie chodzi .dsmturbo możesz coś więcej napisać o nim jakieś zdjęcie
bo chyba się nim bawiłeś i jaka cena za niego


dsmturbo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2017, 00:40

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#6

Post napisał: dsmturbo » 19 lis 2017, 14:53

Mam modul 5.5W 450nm. Do grawerowania w sam raz na poczatek. Z cieciem gorzej bo zajmuje to juz kilka sekund. Ja go kupilem za 500zl ale moge odsprzedac za 450zl bo u mnie dzialal.moze godzinke.

Dodane 1 godzina 30 minuty 16 sekundy:
Mam dokładnie ten model:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 83201.html


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#7

Post napisał: rdarek » 19 lis 2017, 18:51

abyss pisze:
19 lis 2017, 00:26
Poczytaj o bezpieczeństwie laserów LED - tani, również zabawkowy laser CO2 kupisz taniej niż "mocny" i niebezpieczny LED.
Kolego od strony bezpieczeństwa laser to laser wszystkie są równie niebezpieczne. Wbrew pozorom te z wiązką z poza spektrum widzialnego są nawet bardziej niebezpieczne bo tego co najgroźniejsze czyli wiązki nie widać :mrgreen:


Autor tematu
jarecki1969
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31
Lokalizacja: tarnów

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#8

Post napisał: jarecki1969 » 19 lis 2017, 20:50

dsmturbo myślę że się dogadamy ale jeszcze poczekam ktoś może da jakieś opinie
na temat tych laserów


dsmturbo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2017, 00:40

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#9

Post napisał: dsmturbo » 19 lis 2017, 22:15

Ok jak cos to pisz na mojego maila:
[email protected]

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Chinski laser 5.5w (moduł laserowy cnc )

#10

Post napisał: abyss » 21 lis 2017, 01:25

rdarek pisze:
19 lis 2017, 18:51
Kolego od strony bezpieczeństwa laser to laser wszystkie są równie niebezpieczne. Wbrew pozorom te z wiązką z poza spektrum widzialnego są nawet bardziej niebezpieczne bo tego co najgroźniejsze czyli wiązki nie widać :mrgreen:
Nie zgodzę się, że są równie niebezpieczne - a szczególnie w wypadku osób które kupują pierwszy laser. Ryzyko trzeba szacować całościowo - włącznie z użytkownikiem jako czynnikiem zagrożenia.
Przyczyn jest kilka, ale najważniejsze to:
- brak wiedzy u kupujących pierwszą zabawkę :)
- dużo lepsze odbijanie pasma widzialnego od wielu powierzchni co może skutkować dosyć nieprzewidzianymi refleksami (pasmo 10600nm odbija się dobrze tylko od metali, reszta absorbuje dosyć mocno, więc nie przenika, jest czas reagować)
- brak obudów w "laserach LED za 400€ z Aliexpress" (związane z kolejnym punktem)
- świetne przenikanie pasma widzialnego przez wszystkie warstwy w oku co w wypadku oświetlenia skutkuje uszkodzeniem siatkówki ( i to takim, którego można początkowo nie zauważyć, bo "nie boli") - CO2 uszkodzi rogówkę którą można próbować przeszczepić. Nawet plexa zabezpiecza nieco przed CO2, podobnie ze szkłem czy zwykłymi okularami (ale nie traktujcie tego jako sugestię by nie używać innych zabezpieczeń). O ile oparzenie ręki czy nawet buźki może być nieprzyjemne czy bolesne - to oczy nie odrosną a siatkówki nie wymienimy na nową.
Przypomnę, że w UE na rynku konsumenckim ograniczona jest sprzedaż laserów większych mocy w paśmie widzialnym - prawdopodobnie właśnie z tych powodów Directive 2001/95/EC . "Ale co oni tam mogą wiedzieć" - przecież Chung sprzedaje fajny, tani laser. SPISEQ, że zakazali sprowadzać.
Dyskutowałem nawet temat tanich laserów LED z jednym z modów, zgadzał się generalnie z moim punktem widzenia, że właściwie temat powinien być traktowany bardzo poważnie - szczególnie w wypadku użytkowników bez doświadczenia technicznego (jednopostowców).
Pewnie bym olał temat, ale jeżeli pojawią się liczniejsze wypadki, to zła fama pójdzie na wszystkie maszyny - w tym i CO2, Fiber itd. Ale może faktycznie powinienem temat olać i róbta co chceta.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”