Chińska płyta "5 axis" i praca na 6ciu krancowkach.

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
tomek.porzyna
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:52

Chińska płyta "5 axis" i praca na 6ciu krancowkach.

#1

Post napisał: tomek.porzyna » 20 lis 2018, 18:52

Witajcie, posiadam standardową płytkę z AliExpress, fotka poniżej.
Obrazek
Panowie, jak tutaj podłączyć i skonfigurować w Machu 6 krancowek, po dwie na oś, żeby robiły za bazę i limity jednocześnie?
Limity i grzyba podłączyć pod estop, a home'y pod limit XYZ? I gdzie jako nc, a gdzie jako no?
Mam takie krancowki (me 8108) .
Obrazek
Bardzo proszę o pomoc :)




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Chińska płyta "5 axis" i praca na 6ciu krancowkach.

#2

Post napisał: zibi » 21 lis 2018, 07:14

Ale ta płyta ma trzy wejścia na krańcówki każdej osi z osobna, na X na Y i na Z. Możesz na nich zrobić HOMY a limity osi ustawić programowo w machu. Lub limity na krańcówkach zrobić + i - na każdą oś ale krańcówki połączyć trzeba równolegle. Zresztą jak program podczas frezowania dojdzie do krańcówki to du** bo się zatrzyma i trzeba detal przestawiać, bazować na nowo aby trafić w zaczęty kształt albo od nowa puszczać jak się nie zrobiło bazy ustawczej na detalu.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


VNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 20 mar 2018, 21:31

Re: Chińska płyta "5 axis" i praca na 6ciu krancowkach.

#3

Post napisał: VNC » 21 lis 2018, 10:23

Ja sie nie bawiłem w krańcówki tylko poustawiałem wszystko w machu :)


Autor tematu
tomek.porzyna
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:52

Re: Chińska płyta "5 axis" i praca na 6ciu krancowkach.

#4

Post napisał: tomek.porzyna » 21 lis 2018, 10:26

zibi pisze:
21 lis 2018, 07:14
Ale ta płyta ma trzy wejścia na krańcówki każdej osi z osobna, na X na Y i na Z. Możesz na nich zrobić HOMY a limity osi ustawić programowo w machu. Lub limity na krańcówkach zrobić + i - na każdą oś ale krańcówki połączyć trzeba równolegle. Zresztą jak program podczas frezowania dojdzie do krańcówki to du** bo się zatrzyma i trzeba detal przestawiać, bazować na nowo aby trafić w zaczęty kształt albo od nowa puszczać jak się nie zrobiło bazy ustawczej na detalu.
OK, a jakbym dokupił jeszcze 3 krańcówki (w sumie miałbym 9) i podpiął je tak:
Po dwie na oś (w roli limitów), na dwóch końcach czyli 6 sztuk + grzybek pod wejście na płycie P10 (szeregowo NO?)
oraz
3 krańcówki (w roli bazujących), po jednej na oś i każdą osobno podpiąć pod kolejno P12, P13, P15 (równolegle NC?).

Działałoby to jakoś?


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Chińska płyta "5 axis" i praca na 6ciu krancowkach.

#5

Post napisał: zibi » 21 lis 2018, 14:33

A gdzie w tej płycie podłączysz HOME? Bo ja tu widzę tylko wejście krańcówki osi, po jednej na każdą oś. Możesz mechanicznie połączyć dwie w jedną na każdym końcu lub te wejścia użyć do HOMA ale żadnych innych nie połączysz i ustawiasz limity programowe w machu.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”