Budowa "automatu" pomiarowego

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
agresorxxx
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2007, 19:15
Lokalizacja: Nowy Targ

Budowa "automatu" pomiarowego

#1

Post napisał: agresorxxx » 28 sty 2018, 11:05

Witam , ostatnio wpadł mi do mojej pustej głowy pomysł budowy urządzenia pomiarowego a co za tym idzie narodziło się pytanie robić to w formie ramy coś jak ploter czy bardziej jako ramię , chodzi o to że np. chcę zmierzyć czy powierzchnia jest płaska , ustalam punkt bazowy , następnie główne współrzędne i reszte robi automat . Z góry dzięki za info ;)



Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Budowa "automatu" pomiarowego

#2

Post napisał: RomanJ4 » 28 sty 2018, 14:20

Ten plotter sam musiałby mieć idealne prowadzenie osi X-Y by nie fałszował wyników (np na bazie płyty pomiarowej)

Dodane 10 minuty 55 sekundy:
Na pewno wiele łatwiejsze przy odpowiednim nakładzie sił i środków do zrobienia niż ramię, ale mniej uniwersalne.
Ramię natomiast byłoby bardziej uniwersalne ale... czy jest do osiągnięcia amatorsko dokładność porównywalnej do fabrycznej - duży znak zapytania, bo to dokładne enkodery mechaniczne lub optyczne + dedykowane oprogramowanie liczące,
możesz sobie poczytać...
http://www.energoelektronika.pl/do/ShowNews?id=1714
http://www.oberon3d.pl/ramie-pomiarowe- ... zamowienie
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
agresorxxx
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2007, 19:15
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Budowa "automatu" pomiarowego

#3

Post napisał: agresorxxx » 28 sty 2018, 22:55

Dzięki Roman za chłodne spojrzenie oka , myślę myślę i wydaj mi się że ramię będzie ok , można by postawić na włókno szklane , najtrudniejsza sprawa to enkoder plus odpowiedni algorytm ... zastanawiam się nad macierzami ale czy to ma sens ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”