Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

Podzielcie się doświadczeniami

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#1

Post napisał: DOHC » 21 gru 2018, 00:04

Witam,

Mam nadzieje że temat nie totalnie od czapy. Tematyka forum wskazuje że bawimy się raczej ciężkimi zabawkami. Ostatnio zakupiłem sobie jakieś graty, na tyle ciężkie że jedynie paleta wchodziła w grę. Musiałem zamówić kuriera, znalazłem w 5 sekund jakieś oferty w googlu i zadowolony chciałem zamawiać. Coś mnie tknęło i poszukałem opinii o tych brokerach i muszę powiedzieć że włos się na głowie jeży po tym co można przeczytać. Sam wysyłam sporo paczek do 30 kg i korzystam z furgonetka.pl którą mogę z czystym sumieniem polecić. Wszystko idzie Inpostem i problemów żadnych nie mam, nie ma naliczania jakichś dodatkowych opłat itp. dlatego polecam.
Z paletami nie mam żadnego doświadczenia dlatego na przyszłość przydało by się wiedzieć który broker nie jest wyłudzaczem/złodziejem. Google pokazuje masę tych firm ale wszystkie wyglądają na firmy krzaki. Ciężko się połapać komu zaufać. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam




FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 716
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#2

Post napisał: FTW » 21 gru 2018, 08:27

Jeśli chodzi o takie grubsze wysyłki, to korzystałem raz z firmy Hellmann (bezpośrednio), paleta około 100kg do Szwecji - zdecydowanie polecam, chociaż tanio nie było. Firmy w Polsce dostarczają te małe palety Rabenem, bo tak przyszedł do mnie kompresor i paczka z płytami aluminium. Można tez nadać większą paczkę (do 70kg), ale nie na palecie przez UPS w sendit. Co do pośrednika - trudno powiedzieć. Generalnie z racji na ilość klientów każdy broker jest problematyczny - firmy kurierskie mają problemy z tymi wysyłkami - bo wysyła kto chce i jak chce, pakują w co popadnie, nie mają podrukowanych dobrze papierów itd. Opinie, o których mówisz na pewno dotyczą dopłat za przesyłki (bywa po 200 i 300% początkowego kosztu), których potem nikt nie chce reklamować, broker twierdzi, że trzeba reklamować w firmie kurierskiej, a firma, że u brokera :mrgreen: Nie zweryfikujesz tych opinii, tj. nie wiadomo jaka jest przyczyna, czy firma kurierska nawaliła czy osoba wysyłająca paczka, dopłata jest i potem sprawa się ciągnie. Niektóre firmy np. mają specjalne skanery, gdzie kawałek odwiniętego strechu nabije Ci wagi gabarytowej i potem trzeba płacić ekstra, nikt Ci się nie pochwali na FB czy Ceneo, że źle to spakował, tylko zaraz robi dym :mrgreen:

Pod tym względem umowa bezpośrednio z firmą kurierską jest dużo lepsza, bo masz kontakt z handlowcem i można wiele rzeczy załatwić. No i można się dowiedzieć szczegółów odnośnie pakowania, bo dużo dopłat jest też za przesyłki o niestandardowym kształcie. Osobiście tez korzystam z brokerów, ale dopłata zdarzyła mi się tylko raz, a towar faktycznie był nietypowy. Nie polecam dzwonić na infolinie do tych brokerów, bo oni kompletnie nic nie wiedzą odnośnie pakowania, wysyłania czy odbiorów. Jeśli będziesz mieć dobrze spakowane tj. paleta o odpowiednich wymiarach + dobrze zapakowany towar + dobrze opisana waga i gabaryty, to na 99% nie będzie żadnej dopłaty ani innych problemów.


W-Drapaki
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2018, 10:00
Lokalizacja: Tuchola

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#3

Post napisał: W-Drapaki » 21 gru 2018, 08:34

Co prawda rzadko wysyłam palety (2-3 razy), ale wysyłam dużo mniejszych paczek. Mam umowę z a-paczką. Działa dosyć dobrze, po wpisaniu wymiarów, wagi itp, można wybrać najtańszą opcję. Jeśli chodzi o "dziwne" dopłaty, to jak napisał FTW, związane jest to z przekroczeniami wagi, wymiarów itp... Ja się z tym nie spotkałem, a w ciągu roku wysłałem ok 300 różnych paczek.


Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#4

Post napisał: DOHC » 21 gru 2018, 10:51

Samo przez się rozumie się że paczka o wymiarach znacznie odbiegających w górę to proszenie się o kłopoty. Z drugiej strony dopłata nawet 100% czy 200% za paczkę jeśli była źle zapakowana też nie jest wielkim problemem. Czytałem jednak o sytuacjach gdzie do paczki która wstępnie kosztowała 15-20 zł doliczono 500 zł za niestandardową paczkę bo przekraczała o kilka cm wymiar, zablokowano wypłaty pobrań i zatrzymano paczkę. Reklamacji nie przyjmowali do czasu wpłacenia kwoty, po kilku dniach poinformowali że paczka trafiła do ich magazynu i naliczyli kolejne 500 zł i 10 zł za dzień przetrzymywania. Nie przedstawiają żadnych dowodów protokołów itp zasłaniając się ochroną danych osobowych. Typowy mechanizm wyłudzania pieniędzy. Rozmawiałem z infolinią DHL apropo palety którą sam zamówiłem i gość mi przyznał że takie historie się zdarzają. Że rzeczywiście gdy paczka przekracza wymiary oni doliczają jakieś pieniądze ale brokerzy to wykorzystują i naliczają kosmiczne pieniądze (w stosunku do tego co rzeczywiście kurier naliczył). Stąd ten temat bo z pewnością nie ze wszystkimi brokerami tak jest.

Pozdrawiam


Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#5

Post napisał: Rybiarz » 21 gru 2018, 12:15

Wysyłałem kiedyś paczuszkę przez K-ex (oczywiście za pośrednictwem brokera).
Paczka doszła bez najmniejszego problemu,po dwóch tygodniach przyszedł mi e-mail że przekroczyłem wagę paczki o 1kg i naliczyli mi za to 220zł, później jeszcze dzwonili.
Paczka według nich ważyła 31kg choć moja waga wskazała mi 28kg.
Nigdy wcześniej ani później takich problemów nie miałem, choć była to zwykła waga łazienkowa


Seb.Maz.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 116
Rejestracja: 08 lis 2016, 01:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#6

Post napisał: Seb.Maz. » 21 gru 2018, 13:20

Ja moge smialo polecic najtanszepakety. Pl ,kilka palet przez ich posrednictwo wysylalem i nigdy problemu nie bylo. Sami wybieramy tam firme spedycyjna i niekiedy nie jest tak calkiem drogo. Zawsze lepiej dac wage w gore, ale generalnie cena wysylki uzalezniona jest od jakiegos okreslonego przedzialu cenowego. W razie problemow ze znalezieniem dobrego kuriera albo z niestandardowa przesylka mozna smialo dzwonic do sympatycznych Pań z sekretariatu to napewno pomoga :)


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 716
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#7

Post napisał: FTW » 21 gru 2018, 13:30

Rybiarz pisze:
21 gru 2018, 12:15
Wysyłałem kiedyś paczuszkę przez K-ex (oczywiście za pośrednictwem brokera).
Paczka doszła bez najmniejszego problemu,po dwóch tygodniach przyszedł mi e-mail że przekroczyłem wagę paczki o 1kg i naliczyli mi za to 220zł, później jeszcze dzwonili.
Paczka według nich ważyła 31kg choć moja waga wskazała mi 28kg.
Nigdy wcześniej ani później takich problemów nie miałem, choć była to zwykła waga łazienkowa
No właśnie takie przesyłki na pograniczu są problematyczne. Jest jeszcze waga gabarytowa, różnie liczona przez różne firmy. Jeśli waga gabarytowa przekroczy zwykłą to wtedy paczka jest wyceniona wg wagi gabarytowej.


Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#8

Post napisał: Rybiarz » 21 gru 2018, 13:38

Dlatego teraz do 30kg korzystam z Patron Service,niedrogo i limit mają 32kg. Mniejsze idą inpostem


33jannowak
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2016, 00:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#9

Post napisał: 33jannowak » 21 gru 2018, 17:26

Przy wysyłkach paletowych bardzo istotne jest aby nawet o 1cm nic nie wystawało poza obrys palety i żeby była standardowa, bo jak deklarujemy euro paletę a jest jakaś 120x90 to są problemy, również wagę nie należy zaniżać, z wysokością do 2m nie ma problemu, podasz 100 czy 150cm cena ta sama. Co do kurierów to jestem zadowolony z dhl, natomiast fedex kilka razy przysyłał busa bez windy, z brokerów mogę polecić tak jak kolega najtańszepalety i złap kuriera zależnie od cen które się zmieniają.


Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

Re: Broker przesyłek kurierskich - wysyłki paletowe

#10

Post napisał: DOHC » 22 gru 2018, 02:51

No i to są już jakieś konkrety. Dzięki następnym razem wypróbuje te najtanszepalety.pl . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”