Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Pajol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:59
Lokalizacja: Kożuchów

Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu

#1

Post napisał: Pajol » 28 cze 2022, 07:56

Witam, próbuje wykonać frezowanie okręgu wewnątrz materiału, ale mimo moich wielu prób, ciągle wyskakuje mi Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu. Jestem świeżakiem jeśli chodzi o mazatrol i jak na razie ten system sprawuję mi ogromne kłopoty. Maszyna to Mazak Nexus 250-II M bez osi " Y " z oprogramowaniem Mazatrol Matrix Nexus. Dodaje zdjęcia , może ktoś będzie wiedział gdzie robię błąd?

Obrazek
Obrazek
Obrazek




rafano
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2022, 23:32

rafano

#2

Post napisał: rafano » 29 cze 2022, 23:49

Musisz w TPC pogrzebać i zmienić parametry. Teraz zapomniałem które dokładnie, ale jak dobrze pamiętam to chyba 1 i 2 w pierwszej linijce z tpc mające w nazwie open i closed.
I parametr pokrycie promieniowe.
A jeżeli świeży jesteś na mazaku to żeby grzebać w TPC to w oknie edycji programu dla danego procesu najeżdżasz na proces, u Ciebie "Linie WW" i powinien się pojawić przycisk TPC.

Jak nadal nie rozwiążesz problemu to wrzuć screena ze wszystkimi parametrami TPC z nazwą to wtedy sobie przypomnę, które to dokładnie.


Autor tematu
Pajol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:59
Lokalizacja: Kożuchów

Re: Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu

#3

Post napisał: Pajol » 30 cze 2022, 07:44

Obrazek Dzięki za odpowiedź , wszedłem w TPC, znalazłem parametr E2, gdzie w nazwie jest dokładnie App/ESC Clearance Open , jeśli to miałeś na myśli? Jak zmieniam tam na dowolną wartość, to wyskakuje mi w tym czasie "Błąd PKT przy dojeździe"


rafano
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2022, 23:32

Re: Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu

#4

Post napisał: rafano » 30 cze 2022, 10:13

Z pamięci pisząc E1, E2, E21. Zmniejszasz z domyślnych wartości po 0.2 i kasujesz punkt dojazdu żeby sobie sam wyliczył. Jak dalej błąd to znowu zmniejszasz o 0.2 i kasujesz punkt dojazdu. Za którymś razem w końcu powinien przyjąć.


Autor tematu
Pajol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:59
Lokalizacja: Kożuchów

Re: Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu

#5

Post napisał: Pajol » 04 lip 2022, 10:40

Rafano wielkie dzięki, że mnie nakierowałeś i pomogłeś , bo poszło. A dokładnie trzeba było tylko w parametrze E2 zwiększyć wartość o te 0.2mm od 0 bo zero było domyślną wartością i nie dało się dać na minus. No i dalej zrobić tak jak wcześniej mi to opisałeś.

Dodane 10 minuty 5 sekundy:
Jeszcze jedna rzecz, czy jest możliwość, aby skokowo frezowała do dna np. co 1mm lub schodziła po spirali ?


rafano
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2022, 23:32

Re: Błąd 780 Droga dojazdu dotyka detalu

#6

Post napisał: rafano » 04 lip 2022, 19:54

Zdaje mi się, że 0 nie mogło być domyślne bo na takiej wartości nie ruszy w ogóle.

Jak przestawisz proces z wykończeniowego na zgrubny to będziesz miał dostępną głębokość skrawania ST-A i wtedy możesz jechać po 1 mm.
Bardzo często, nawet do wykańczania, używamy procesu opisanego jako zgrubny właśnie dlatego, że można ustawić grubość skrawania.

Nasza tokarka mazaka, tylko inna niż Twoja, nie ma możliwości frezowania po spirali. A frezarki już mają.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”