Awaria prasy krawędziowej

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
Cedar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2017, 19:08
Lokalizacja: Śląsk

Awaria prasy krawędziowej

#1

Post napisał: Cedar » 05 cze 2017, 19:50

Witam mam problem z prasą krawędziową.
Kilka słów o maszynie praca krawędziowa cnc 4 osiowa tzn zderzak składa się z 2 niezależnych odbojów, które programując maszynę mogę niezależnie od siebie ustawić wyżej, niżej (R1, R2), przesunąć w prawo lub w lewo (Z1, Z2) lub odjechać do przodu lub do tyłu (X1, X2). Zderzak można ustawić w 3 osiach + oś pracy stempla Y stąd wnioskuję, że maszyna jest 4 osiowa jeśli się mylę to proszę z wyrozumiałością mnie poprawić.
Maszyna ma nacisk 200Tx3m, posiada sterownie Cybelec.
Ostatnio podczas pracy na półautomacie podczas gięcia detalu stempel czyli oś y opadł na blachę do gięcia pod wpływem własnego ciężaru i nie chciał się podnieść. Naciskałem na półautomacie drugi pedał i nic, potem przeszedłem na tryb ręczny i było to samo nie reagowała kiedy naciskałem na pedał prawy lub lewy. Ostatecznie całkowicie wyłączyłem i włączyłem maszynę i nawet podczas zerowanie oś y się nie podniosła tylko zderzak się zerował. Po jakimś czasie, kilku próbach znalazłem przyczynę prawdopodobnie zawór hydrauliczny proporcjonalny. Obstawiam ten zawór gdyż zgodnie z tabliczką która się na nim znajduje powinien dostawać napięcie 24V a w momencie pracy dostaje 6V. Zdjąłem z niego wtyczkę żeby wykluczyć awarię w elektronice i na wtyczce miałem normalne napięcie natomiast kiedy ją podłączyłem do zaworu to było 6V. Może zawór jest walnięty i pobiera zbyt mało napięcia i się czasem zawiesza.
Proszę o pomoc lub poradę co jeszcze warto sprawdzić dodam że taki zawór nie jest tani cena powyżej 1000 euro.
Chcę się upewnić, że to może ten zawór jest przyczyną takiego zachowania maszyny.
Dodam jeszcze, że czasem maszyna działa miesiąc prawidłowo i nagle pach awaria taka jak opisałem i po kilku godzinach znów działa.

[ Dodano: 2017-06-06, 17:19 ]
Ewentualnie czy da się ten zawór naprawić, zregenerować, czy ktoś ma namiary na kogoś kto się takimi naprawami zajmuje.



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 09 cze 2017, 07:45

Poszedł email z namiarami.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Post napisał: gelo » 13 cze 2017, 21:49

Podpinałeś manometr na wyjściu z pompy? Słychać w ogóle przy restarcie, że pompa podaje ciśnienie?
Jeżeli faktycznie masz zawór proporcjonalny to nie jest tak, że on ma dostawać 24V.. Ten zawór powinien być sterowany z karty i na dodatek regulowany jest prąd a nie napięcie. 6V nic nie znaczy. Jeżeli masz wątpliwości - zmierz sobie napięcie jak maszyna pracuje poprawnie.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”