Automatyczne spawanie

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Zaba2
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:10
Lokalizacja: 502

Automatyczne spawanie

#1

Post napisał: Zaba2 » 17 maja 2011, 10:52

Witam wszystkich mam sporo elementów do spawania, a na tym się średnio znam, a zależy mi bardzo na jakości spawu. Postanowiłem zrobić sobie automat spawalniczy tylko mam problem z doborem parametrów.
Spawane detale: stal St3s gr 3 - 4 mm rodzaj złącza - narożne, posiadam spawarkę tiger 309 elementy będą okrągłe o średnicy 60 - 200mm i nie wiem z jaką prędkością obracać element i jak dostosować resztę parametrów na spawarce czyli prędkość podawania drutu ilość litrów na minutę natężenie prądu itp. Podejrzewam, że idealny dobór na forum jest nie możliwy ale mimo wszystko proszę chociaż o jakieś wytyczne.

P.S.
Łatwiej mi będzie korygować zmiany posuwem drutu niż obrotami w uchwycie. Tak więc obroty są dla mnie najważniejsze.

Pozdrawiam
Mateusz



Tagi:


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#2

Post napisał: Dudi1203 » 17 maja 2011, 22:40

Ja bym to widział zrobić tak, żeby byla możliwość regulacji prędkości posuwu palnika/obrotów elementu. Np ja mam sporo do czynienia z 1mm blachą i "z ręki" to sie spawa w granicach 25-30A a widziałem maszynkę co podobną robote - 1mm blache kwasówke - robi ale na 100A tylko dużo szybciej.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 18 maja 2011, 07:45

czyli spawanie obwodowe z ruchomym elementem.
Jaka pozycja spawania :?: podolna :?:
spawasz pulsem :?:
Spawać zamierzasz na raz czy dwa razy :?: ( przetop a następnie wypełnienie )
Na pewno warto wykorzystać miękki start.
po ustaleniu szybkości podawania drutu musisz ustalić na tyle dużą szybkość obrotu ( doświadczalnie w Twoich warunkach ) żeby uzyskać przetop 1 ... 1,5mm ( zakładam że jest wymagany ) oraz wypełnienie lica spoiny , żeby nie było podtopień.
Poszukam w tabelek o doborze wstępnym parametrów spawania.

poniżej masz linka ... może coś Ci się z niego nada ...

http://www.spawalnictwo.com.pl/
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”