AEG S025/48I 1E

Jaki to silnik i do czego może posłużyć?

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

Autor tematu
Bogo-LCA
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2017, 07:25

AEG S025/48I 1E

#1

Post napisał: Bogo-LCA » 30 lis 2017, 19:03

Witam serdecznie wszystkich po raz pierwszy.
Jeżeli temat, który tu założyłem nie pasuje do działu to proszę o wyrozumiałość.
Opiszę mój "problem". Jestem hobbystą amatorem, który ma trochę swoich projektów do wykonania. Do tych projektów przydała by się frezarka CNC. Na początku pomyślałem o budowie frezarki (do drewna, sklejki, MDF) opartej na wrzecionie KRESS i na bramie stałej o konstrukcji podwójnej sklejki 18mm i polu roboczym około 40x40cm i 12cm w osi Z. Poczytałem co nieco na ten temat. Zważywszy na to, że nie jestem obeznany za bardzo z tematem postanowiłem nie ryzykować kupnem silników krokowych, sterowników, śrub i prowadnic. Dużo wydatków jak na moje możliwości finansowe. Zrezygnowałem z tematu. Ostatnio wpadły mi w ręce używane silniczki krokowe z automatów do gier, które obracały kołami z obrazkami. Pomyślałem, że może zacząć od czegoś prostszego i najpierw sprawdzić jak to wszystko działa (sterowniki) i jak tym w ogóle sterować. Silniczki darmowe są więc może najpierw jakiś sterownik i program do tego? Ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Silniczki jakie dostałem to AEG S025/48I 1E. Znalazłem takie o symbolu AEG S025/48, które mają 5ohm - te mają 7,5 ohm. Z tego co wywnioskowałem mają 48 kroków / obrót? Nie wiem jaki mają prąd zasilania i jaki moment obrotowy - zapewne mały ale do prób mogły by posłużyć. Na elektronice się za bardzo nie znam, lutować potrafię :) Może któryś z szanownych panów mógł by mi doradzić jak to ustrojstwo zasilić i czym sterować? Ogólnie rzecz biorąc chciał bym zbudować mini frezarkę CNC o polu roboczym około 20x20cm do wycinania w sklejce/MDF 18mm frezem 3mm i do grawerowania napisów. Obecnie posiadam małą MINISZLIFIERKĘ VERTO 130W Dane techniczne:
- Napięcie 230 V
- Moc 130 W
- Prędkość obrotowa (płynna regulacja obrotów) 8000 - 32000 min-1
- Masa netto 0,8 mm
- Mośliwośc wymiany uchwytów wiertarskich
- Średnica uchwytu na giętki wałek 20 mm.
Frezowanie w metalach mnie nie interesuje zupełnie. Liczę na podpowiedzi :) Dziękuję z góry.
Obrazek



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: AEG S025/48I 1E

#2

Post napisał: Petroholic » 30 lis 2017, 19:57

Bogo-LCA pisze:Masa netto 0,8 mm
???


Autor tematu
Bogo-LCA
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2017, 07:25

Re: AEG S025/48I 1E

#3

Post napisał: Bogo-LCA » 30 lis 2017, 20:45

No tak :) masa netto 0,8mm heh - opis ściągnięty z internetu - bez weryfikacji heh. Ktoś głupotę napisał.


Autor tematu
Bogo-LCA
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2017, 07:25

Re: AEG S025/48I 1E

#4

Post napisał: Bogo-LCA » 01 gru 2017, 13:45

Czy można było by użyć do sterowania tymi silnikami ewentualnie większymi podzespołów omówionych w tym filmie?
https://youtu.be/Uj03y_msxfg

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”