Mazak Matrix pulpit

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
kuzyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:52
Lokalizacja: wrocław

Mazak Matrix pulpit

#1

Post napisał: kuzyn » 29 wrz 2011, 12:07

Witam
mam problem i to sporawy, nie dzialaj mi wszystkie przyciski na pulpicie od sterowania mazatrol matrix.
Podlaczylem zewnetrzna klawiature i jakos to dziala ale irytuje (czekam na serwis w miedzyczasie).
Jednak powstal kolejny problem przy mierzeniu narzedzi.
Klawisze funkcyjne oraz myszka nie moga opuscic ramienia od urzadzenia pomiarowego a jak wczesniej pisalem klawiatura pulpitu nie dziala.
Znalazlem M kody do opuszczania i podnoszenia ramienia i teraz pozostaje tylko wcisnac klawisz "pomiar narzedzia" jednak on rowniez nie dziala.
Czy istnieje jakis M kod lub inna funkcja aby wlaczyc pomiar narzedzia?
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 29 wrz 2011, 17:33

Pewnie tak bo w koncu można mierzyć z programu.. ale jaki to ja nie wiem :)


pingo pingo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 19 cze 2010, 01:31
Lokalizacja: internet

#3

Post napisał: pingo pingo » 29 wrz 2011, 21:11

Witam,

Twoim problemem jest to, że zablokowana klawiatura odcięła Tobie dostęp do klawiszy PLC: Memory, MDI, Jog i przycisku z kluczykiem... Te są dostępne jedynie z poziomu PLC a w tym klawiatura od kompa Tobie nie pomoże.

Możesz spróbować opuszczać M83, zamykać M84, rozpocząć pomiar M110 lub zakończyć pomiar M111 albo zrób w Mazatrolu pomiar narzędzia. Jeśli jesteś cały czas w Memory to dopóki nie wyłączysz maszyny to dalej w nim będziesz. Jeśli ją wyłączysz to chyba z automatu przejdzie w Home... i już sobie nie pomierzysz.

Najlepiej poczekaj na serwis lub wezwij... fachowca :)

Miłej zabawy.


Autor tematu
kuzyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:52
Lokalizacja: wrocław

#4

Post napisał: kuzyn » 03 paź 2011, 15:05

Pulpit dalej nie dziala, serwisant caly czas odpina kable , sprawdza itp ale jak na razie bez rezultatu.
Jeszcze do tego maszyna miala dzwona w czwartek, napierw zrobila wymiar narzedziem a pozniej tym samym narzedziem przywalila....dla mnie to juz byly czary i magia.
Wylaczylem i czekalem na serwis, dzisiaj po odpaleniu polecial olej hydrauliczny , serwisant 1 , ze to od dzwona a ja jakim k...wa cudem , sciagnal obudowe i jeden z oringow byl uszkodzony....wiec cala teoria o dzwonie rozmyla sie , teraz dalej siedzi i probuje odpalic pulpit i jeszcze czeka go ustawienie glowicy narzedziowej...ehh pech .
Co do M110 to sprobuje tego uzyc , opuszczanie i zamykanie dziala bez problemu.
Zapomnialem dodac ze klawisze Memory, Mdi ,Jog dzialaja bez problemu .Klawiatura nie dziala i przyciski po ekranem .
Zobaczymy co dalej , dzieki za info.

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#5

Post napisał: marchru » 04 paź 2011, 21:25

przypomiała mi się jedna historia z mazakiem ( nexus 510 C).
Tez pewnego razu nie działała klawiatura - na pomoc przyszedł doświadczony kolega.
Przy uzyciu powietrza przedmuchał klawiaturę i powiedział, że terz musi działać.

No i zadziałało. Od tamtego czasu jeszcze kilka razy byłem świadkiem podobnie kuriozalnych zabiegów eliminujących różne błędy. Nawet nie warto ich przytaczać - tak głupie były - ale zawsze działały.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”