mazak hypergear 510

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Poczwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2009, 21:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mazak hypergear 510

#1

Post napisał: Poczwi » 06 sie 2009, 22:02

Witam
Mam problem z tą maszyną chodzi o to że Jak zrobię sobię coś w sicamie to maszyna nie ma z tym problemu.. ale jak zrobię to w autocadzie i przekonwertuje to do sicama to na maszynie nie mam tego co chce....
Pozdrawiam



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: ganzi » 07 sie 2009, 00:10

Witam,
Czy mógłbyś trochę bardziej szczegółowo opisać na czym polega Twój problem? Taki lakoniczny opis niewiele mówi i ciężko cokolwiek podpowiedzieć.

Pozdrawiam


Autor tematu
Poczwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2009, 21:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: Poczwi » 07 sie 2009, 08:42

Znajomy ma taki problem i poprosił mnie żebym poszperał w necie...dlatego piszę ...:-) Mniejwięcej chodzi o to że jak robi jakiś rysunek w sicomie 4.14 bodajże i prześle to do maszyny to nie ma problemu maszyna to wytnie bez problemu.. ale problem się pojawia (niezawsze) jak zrobi w autocadzie 2004 chyba.. przekonwertuje to do sicama... w sicamie zrobi symulacje... wszystko jest ok ale jak to wrzuci do maszyny to z tym obrazkiem jest problem.. albo jest niekompletny albo poprostu go nie ma... czy są jakieś znane wam problemy z autocad ->sicam... może problem z konwertowaniem...hmmm sam sie zastanawiam.. Dzięki za pomoc..


enesh
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:09
Lokalizacja: PL

#4

Post napisał: enesh » 07 sie 2009, 09:43

Witam.

Wszystkie profile są zamknięte? Nie ma nakładających się linii? Technologia cięcia prawidłowo wykonana? A co importujecie .dxf? Na moje oko coś z rysunkiem jest nie tak... - nie ma podglądu na monitorze maszyny? ( może stan licznika detali w macro maszyny pozostał po starym programie -taki jest prawidłowy #101=1 #102=1)

Pozdro
MAZAK STX-48 HP/SC 2,5kW
ster: MAZATROL L-plus
MAZAK STX-510 MarkII 2,5kW
ster: Mazatrol PREview
Trumpf TruLaser 5030 classic itp.
Trumatic TC500R


Tabikgo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 09 mar 2007, 21:34
Lokalizacja: Zduńska Wola

#5

Post napisał: Tabikgo » 07 sie 2009, 15:20

Witam.
Być może w autocadzie rysunek zawiera spline. Sicam tego nie łyknie. Trzeba najpierw zamienić na polilinię i będzie wszystko ok.
Pozdrawiam.


Józio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: małopolska

#6

Post napisał: Józio » 09 sie 2009, 09:23

proszę o pomoc na temat si cama bo mam problem po zrobionym wmiarę prostym programie w si camie po nadaniu technologi wszystko jest w pożądku,nie ma kolizji symulacja ok generuje pod procesor też ok ale jak wczytam do maszyny robi się problem pojawia się błąd EIA/ISO error i w grafice nie ma wszystkich detali i nakładają się jakieś linie niewiadomego pochodzenia. Co to może być .


enesh
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:09
Lokalizacja: PL

#7

Post napisał: enesh » 09 sie 2009, 10:57

EIA/ISO error
to przeważnie problem macra w maszynie już tutaj pisałem na temat licznika detali jaki powinien być (chyba, że ktoś chce coś wyciąć np. bez otworów - bo programista się pomylił w technologii :) ) #101=1 - który detal w tym wypadku 1
#102=1 - która linia cięcia w tym wypadku 1 np. 1 otwór czy coś innego w pierwszym detalu. Nakładające się linie to już sprawa geometrii w rysunku, którą tworzysz, jeśli się coś nakłada to przeważnie nie da rady zamknąć profilu automatycznie trzeba na to zwracać uwagę bo lasera to nie interesuje ile masz linii 5, 10, 15 będzie próbował to wyciąć :) jeśli nie da rady to się pojawi sie alarm :) najczęściej błąd offsetu. A na takiej maszynie jak hypergear to radziłbym uważać i dobrze pisać programy, bo przy takiej prędkości pozycjonowania to ... głowica może się fajnie rozlecieć przy kolizji.

Czy ktoś spał na szkoleniu hehe ?? :) - kto Cię szkolił na tą maszynę można wiedzieć?

ufff ale się rozpisałem Pozdrawiam
MAZAK STX-48 HP/SC 2,5kW
ster: MAZATROL L-plus
MAZAK STX-510 MarkII 2,5kW
ster: Mazatrol PREview
Trumpf TruLaser 5030 classic itp.
Trumatic TC500R


Józio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: małopolska

#8

Post napisał: Józio » 09 sie 2009, 19:20

no kolego dużo nie pomogłeś macro mam zawsze na 1 bo zawszę sprawdzam rysunki też są ok rysowane oczywiście w geometri si cama a problem się pojawia na szkoleniu nie spałem a szkolenie prowadził prawdopodobnie ten sam gość co ciebie szkolił


enesh
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:09
Lokalizacja: PL

#9

Post napisał: enesh » 10 sie 2009, 08:14

No to ja już nie wiem co jest. Może niech ktoś inny się wypowie to Ci pomoże, bo ja nigdy nie miałem takich problemów. To co ja zauważyłem alarm:EIA/ISO error to problem z licznikiem detali. Nie programuje hypergear'a to nie wiem może są tam jakieś inne rozwiązania i coś innego się posypało. Sorry, że nie mogłem pomóc pozdrawiam.
a szkolenie prowadził prawdopodobnie ten sam gość co ciebie szkolił
może tak może nie
MAZAK STX-48 HP/SC 2,5kW
ster: MAZATROL L-plus
MAZAK STX-510 MarkII 2,5kW
ster: Mazatrol PREview
Trumpf TruLaser 5030 classic itp.
Trumatic TC500R


Józio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: małopolska

#10

Post napisał: Józio » 10 sie 2009, 13:37

DZiękuje Ci bardzo jak byś kiedyś coś wiedział daj znać jeszcze raz dziękuje

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”