LINCOLN Idealarc 250 - ile kg miedzi ?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Possessed
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:38
Lokalizacja: Elbląg

LINCOLN Idealarc 250 - ile kg miedzi ?

#1

Post napisał: Possessed » 21 lut 2015, 14:49

Witam,

Posiadam spawarkę LINCOLN Idealarc 250 i planuje ją zezłomować - może ktoś wie ile w niej może być miedzi ? Waga całej spawarki to 160kg.

Wiem, że to dziwne pytanie :P

Spawarkę mam kilka ładnych lat i leży i się tylko kurzy (chodź jest sprawna w 100%), wystawiałem ją przez ponad rok na allegro i nie było zainteresowanych - chodź zjeżdżałem z ceny - ostatnia jaka była to coś koło 800zł.

Bardziej nie chcę zjeżdżać bo ktoś mi mówił abym lepiej zezłomował - bo może być w niej nawet 50kg miedzi - a to na złomie jest już ponad niż 700zł + dochodzą jeszcze bardzo solidne i grube kable w których może być 10-20kg miedzi - więc razem za tą spawarkę mógłbym dostać 1000zł - ale czy na pewno tyle ? może ktoś z Was kiedyś już taką złomował ???



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 21 lut 2015, 15:58

Witam serdecznie!

Kolego, niestety ale ktoś Ci strasznych głupot nagadał z tymi 50kg miedzi w transformatorze.
Jak będziesz miał góra kilkanaście kilogramów to będziesz miał szczęście.

Podeślij jakieś zdjęcie bo nie wiem czy nie mylę spawarek. Jeżeli by to była ta o której myślę to mogę od Ciebie odkupić ją w trochę lepszych pieniądzach niż ktoś Ci daje na złomie. Może być sama spawarka bez przewodu masowego jeżeli jego byś chciał oddać na skup złomu.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwester
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
Possessed
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:38
Lokalizacja: Elbląg

#3

Post napisał: Possessed » 21 lut 2015, 16:10

To jest dokładnie taka spawarka http://www.lincolnelectric.com/en-us/Eq ... lectric%29
Później poszukam fotek lub zrobię nowe, ale wygląda prawie jak nowa - ma tylko drobne ryski od leżakowania i przenoszenia.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#4

Post napisał: Mariuszczs » 21 lut 2015, 18:38

Poszukaj lepszego skupu bo za miedź ostatnio w Częstochowie nawojową dostałem ponad 20 zł z kilo .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”