Spawanie Dc+

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
dawidek6661
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2012, 19:32
Lokalizacja: Stąd

Spawanie Dc+

#1

Post napisał: dawidek6661 » 17 lip 2012, 19:40

Witam
posiadam spawarkę transformatorową, mam okazje zakupic elektrody do spawania dc+
http://products.esab.com/Templates/T041.asp?id=63384
Jestem poczatkujący, i nie wiem czy te elektory nadają się do tej spawarki.



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#2

Post napisał: spawacz21 » 17 lip 2012, 21:36

Z tego co się dobrze orientuję to spawarki transformatorowe mają na wyjściu prąd zmienny AC więc mogą być jakieś problemy z tymi elektrodami. Jak masz możliwość to kup w sklepie z 5 sztuk i przetestuj, a jak nie masz takiej możliwości to "ryzyk fizyk". A spawarkami transformatorowymi w ogóle ciężko się spawa elektrodami zasadowymi, a takimi jak pokazałeś to w ogóle nie wiadomo czy się uda dobrze coś pospawać. Ja próbowałem kiedyś pospawać starym trafem elektrodą zasadową i tyle co się nakleiła ta elektroda to szkoda gadać.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post napisał: Marian1234 » 20 lip 2012, 19:40

Dla ciebie raczej tylko różowe polecam esabowskie .


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: ARGUS » 20 lip 2012, 21:57

Panowie nauczcie sie korzystać z google
wystarczy wpisać pytanie i przeczytac
elektrody o otulinie rutylowej (R) - to najbardziej popularne elektrody ogólnego stosowania. Ich stosowanie jest uniwersalne, łatwe, stosunkowo wydajne i pozwalają na spawanie niemal we wszystkich pozycjach z wyjątkiem pionowej z góry w dół. Elektrodami rutylowymi można spawać elementy cienkie. Uzyskuje się spoiny o gładkiej powierzchni, estetyczne a proces jest stabilny i powstaje mała ilość rozprysków, zaś żużel jest łatwy do usunięcia. Elektrodami rutylowymi można spawać prądem przemiennym lub stałym o biegunowości ujemnej (minus na elektrodzie). Przy prawidłowym przechowywaniu elektrody rutylowe nie wymagają suszenia przed spawaniem.
elektrody o otulinie zasadowej (B) - pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych właściwości mechanicznych spoin dzięki wysokiej plastyczności stopiwa, również w niskiej temperaturze. Można nimi spawać we wszystkich pozycjach z wyjątkiem pionowej z góry w dół. Elektrodami zasadowymi spawa się prądem stałym z biegunowością dodatnią na elektrodzie. Elektrody zasadowe wymagają suszenia przed spawaniem przez około 1-3h w temperaturze około 300÷350°C chyba, że zostały dostarczone w specjalnych opakowaniach próżniowych (vacuum pack) po wysuszeniu u producenta.
elektrody o otulinie celulozowej (C) - pozwalają na spawanie w trudnych warunkach montażowych w terenie. Można nimi spawać we wszystkich pozycjach w tym szczególnie w pozycji pionowej z góry w dół. Elektrody celulozowe nie są wrażliwe na jakość przygotowania złącza i umożliwiają spawanie z dużą wydajnością. Elektrodami celulozowymi można spawać prądem przemiennym lub stałym o biegunowości dodatniej (plus na elektrodzie). Elektrody te nie wymagają suszenia przed spawaniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”