Spawanie transformatorem nierdzewki.

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
ZBIQ
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 13 mar 2008, 16:54
Lokalizacja: Halinów

Spawanie transformatorem nierdzewki.

#1

Post napisał: ZBIQ » 31 gru 2009, 14:35

Witam.
Potrzebuję pospawać rury (2,5cala) z nierdzewki. Na razie popróbowałem spawać elektrodą 2,5mm do stali konstrukcyjnej. Jednak rura ma grubość ścianki 1,5mm i spawu więcej jest w środku niż na zewnątrz (spawałem wzdłuż dla próby, posuw dość szybki ażeby nie poprzepalać).
Czy jeśli użyje rury 60,3x2mm i elektrody do stali nierdzewnej efekty będą zadowalające ?
Spawam prądem ok 80-90A.
Jak się ma do tego spawanie stali KO.

Pozdrawiam



Tagi:


tomx_
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 12 lut 2005, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: tomx_ » 31 gru 2009, 15:48

Witam

Z tego co widziałem to chyba w wiekszosci przypadkow do nierdzewki uzywa sie spawarki TIG . jest to chyba najwygodzniejsze rozwiazanie .napewno da sie pospawac scianki 1,5mm
Sam kilka miesiecy temu nabylem za okolo 800 zł zakres regulacji pradu od 5 do 200A .ma mozliwosc spawania normalnymi elektrodami oraz w wyposazeniu ma uchwyt TIGowy . spawanie tigiem a elektroda otulona to niebo a ziemia . Niestety jest to rownierz okupione kosztami dodatkowymi trzeba zainwestiwac w butle na argon oraz reduktor , ale uwazam ze naprawde warto w domowym warsztacie spawa sie tym super.Da sie tym chyba pospawac wszystkie metale,poza aluminium .Niestety jak bys chcial sie bawic w aluminium to musiał bys nabyc maszynke ac/dc a to jest niestety wydatek paru tysi

Pozdrawiam
Rober


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

spaw

#3

Post napisał: wt » 31 gru 2009, 20:22

Jak jest problem i w domowych warunkach to może lutowanie twarde. Cienkim ściankom to nie zaszkodzi i nie trzeba wydawać na drogi sprzęt. Trzeba tylko sprawdzić czy ten gatunek stali dobrze trzyma lut.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

Re: spaw

#4

Post napisał: lukadyop » 01 sty 2010, 13:45

wt pisze:Jak jest problem i w domowych warunkach to może lutowanie twarde. Cienkim ściankom to nie zaszkodzi i nie trzeba wydawać na drogi sprzęt. Trzeba tylko sprawdzić czy ten gatunek stali dobrze trzyma lut.
Policz sobie koszt lutowania twardego (jeżeli nie ma się butli tlen,acetylen) to TIG (chińczyk) wyjdzie o wiele taniej, a jakość połączenia.... nawet nie chcę porównywać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”