zakup tiga.

Spawalnictwo i obróbka cieplna

vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#31

Post napisał: vv3k70r » 24 lip 2010, 13:25

lukadyop:
Taki jestes madry to wyloz wlasne pieniadze na to chinskie swinstwo, o ktorym pisza, albo zagwarantuj ze jak sie bedzie zle spawalo tym co polecisz to oddasz za to kase, co?

Nie ma sprzetu najdrozszego i najlepszego.
Jesty tylko sprzet zapewnaijacy wlasciwa jakosc.

Spawy maja bardzo jasna opisana technologie jakosci od dawna, tym chinskim czyms nie uzyskasz tych parametrow. Wiec to nie sa spawarki. Co najwyzej do monterskiego heftowania sie nadaja.

Dlatego bede dalej pisal, ze jesli ktos szuka spawarki to niech tego g nie kupuje.

Co wiecej... bardzo dobre spawarki, wymagajace mniej napraw niz ta chinszczyzna modyfikacji mozna kupic na wyrpzedazach z firm, bo nie maja czasu i pieniedzy na regeneracje 2-5 letniego sprzetu.
I tam polecam szukac. Spokojnie mozna znalezc za 500euro calkiem przyzwoite kempi, w ktorym sie popsul waz, albo silnik od bebna.


bumeluję

Tagi:


arekkcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:42
Lokalizacja: kk

Re: zakup tiga.

#32

Post napisał: arekkcnc » 24 lip 2010, 15:47

jawor4x4 pisze:witam. noszę sie z zamiarem kupienia sobie to wartszatu domowego spawareczki tig. upatrzyłem sobie model PIROTEC SIT 300/1. odrazu pisze ze bedzie to sprawrka tylko i wyłacznie do drobnych prac w moim domowym warsztacie, zadne spawanie zarobkowe. czy miał ktos okazje spawac ta maszynką???? jak sie to sprawuje?????pozdrawiam.

tak wygląda ta spawarka
[url=http://images47.fotosik.pl/290/c3b009d60ebba758m.jpg]Obrazek[/URL]
WITAM
Nie czytałem całego tematu bo jak zwykle na tym forum 80% to OT,5% właściwa rozmowa i 15% tłumaczenia się osoby dlaczego jet biedna i ma tylko tyle kasy do wydania.
Mam dokładnie tą samą spawarkę (w domu) jestem z niej średnio zadowolony. Fakt w pracy (byłej na szczęście ) pracowałem na "dedrze" (jaki model nie pytać, bo nie pamiętam) i troszkę lepiej mi się spawało, ale na oko była droższa. Na samym początku trzeba powalczyć z "regulacją" tych wszystkich pokręteł, potem już jakoś idzie. Czasem potrafi się wyłączyć JE*ANY termostat :roll: gdy spawam Tig-em. spaw wychodzi ładny gdy już potrenujesz, przetop jest. Spawając elektrodą łuk się trzyma i nie jest zły. Elektrodą 4mm też pospawasz nawet na przedłużaczu 15-20 m. Fakt, że Telwin-a interwałówka 160a (tylko do mma) lepiej trzyma łuk i nie klei elektrody (choć ta czasami przyklei ale to z winy spawacza). Mając do dyspozycji 2000zł kupisz wszystko w tej samej klasie cena/jakość czasem mogą się różnić nazwą/ kolorem czy parametrami, ale to może być nawet ta sama fabryka tylko inny importer.
Kup sobie przyłbice "elektroniczną" i krople do oczu (przy Tig-u szybciej naświetlisz oczy :twisted: )
Sprawdź gdzie ci będą wymieniać butle, czy nie będą pobierać śmiesznych abonamentów za użytkowanie ich butli ( a jak będziesz rzadko butle "tankował" to ci przyślą w styczniu rachunek za to {tak robi jedna firma w KŁODZKU} :shock: )
Jak masz możliwość to ku dłuższy "kabel z uchwytem" ten oryginalny jest za krótki i jest troszkę denerwuje (najlepiej jak by był w jeansie)


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#33

Post napisał: vv3k70r » 24 lip 2010, 16:26

ArekCNC:
Wyjasnij kolegom ile czasu i jakich umiejetnosci wymaga ta regulacja o ktorej piszesz.
I ile materialu trzeba namarnowac i nerwow zeby sie tego nauczyc.
bumeluję


arekkcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:42
Lokalizacja: kk

#34

Post napisał: arekkcnc » 24 lip 2010, 17:14

ile czasu ??? krata piwa
ile materiału ??? sztanga (6mb) kątownika na dobry początek
plus
gaz i jeszcze raz gaz
tarcze do cięcia i szlifowania materiału (musi być czyst materiał) bo inaczej to du**
Zanim kupisz tiga idź do kogoś kto spawa tigiem niech ci pokaże o co kaman w tym ( za jakąś małą 0,7 lub większą wdzięczność).
Ja kupiłem takiego tiga żeby się nauczyć spawać metodą tig (trosze nerwów mnie to kosztowało) a czy się opłacało ... hmmm 3 m-c spawałem tig-em "zawodowo" na czarno :twisted:
A w domu jedyna rzecz pospawana zarobkowo (za browarek) to był zamek do sztu**ra kolegi.
Ważne jest odpowiednie ustawienie gazu (za mało źle za dużo źle) a z butli ubywa i ubywa. Zanim nauczysz się ustawiać gaz to z dwie elektrody za oszczysz do zera.
dlatego moja rada znajdź mały zakład co spawa bramy/ogrodzenia/poręcze lub pana Czesia niech ci pokażą jak się tym spawa/ustawia. Wydatek na flaszkę znikomy a więcej w ten sposób za oszczędzisz i nie odstawisz spawarki w kąt po tym jak ci się butla z kończy ( bo ci nic nie wyszło :mad: )
Też dysponowałem 2000 zł i właśnie ją kupiłem + osprzęt do tego
Fakt w spawaniu jakość sprzętu ma znaczenie ale do przydomowych prac nie jest źle a po parunastu kg drutu wyspawanego precyzja przyjdzie i może chęć na coś lepszego.
Ja narazie spawam tym i nie myśle nad czymś innym bo mnie niestać(kolejna zmiana pracy taki rok :cry: ) /jeszcze w 100% nie wykorzystałem tej.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#35

Post napisał: lukadyop » 24 lip 2010, 17:47

vv3k70r pisze:lukadyop:
Taki jestes madry to wyloz wlasne pieniadze na to chinskie swinstwo, o ktorym pisza, albo zagwarantuj ze jak sie bedzie zle spawalo tym co polecisz to oddasz za to kase, co?

Mam taki bo potrzebowałem coś do spawania na 230 i jestem zadowolony, mam porównanie bo spawałem esabem kemppi i TIGSTER ten ostatni zadziwił by cię w mojej ocenie lepiej spawał niż kemppi 2500W i tyle na temat sprzetu.
vv3k70r pisze:Co najwyzej do monterskiego heftowania sie nadaja.



Tak do heftowania sie nadaje i do tego właśnie ci wszyscy amatorzy takiego TIGa potrzebują.


PS: co to jest BRONZ czy to jakiś kosmiczny stop?


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#36

Post napisał: ARGUS » 24 lip 2010, 18:00

[quote="lukadyop
PS: co to jest BRONZ czy to jakiś kosmiczny stop?[/quote]

No to jest BRONZ -taki metal co go w żadnym słowniku nie ma - ale kolega go spawa :mrgreen:
Normalni ludzie spawaja BRĄZ i do domowych warsztatów kupują spawarki z niskiej lub średniej półki a Kolega vv3k70r Spawa BRONZ i musi mieć do tego profesjonalna spawarkę za cholera wie jaką kasę

Co zrobić ten typ tak ma :lol:


arekkcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:42
Lokalizacja: kk

#37

Post napisał: arekkcnc » 24 lip 2010, 18:11

ARGUS pisze:
No to jest BRONZ -taki metal co go w żadnym słowniku nie ma - ale kolega go spawa :mrgreen:
quote]
zanim coś się napisze trzeba to sprawdzić
JAK???
hmmm... może w google i co tu jest ???
link do strony
http://pl.wiktionary.org/wiki/bronz
o jejku i jest i to w kilku językach
SORKI ZA OT
P.S czy wy sobie posty nabijacie???
niech autor tematu zwróci się do moda o wyczyszczenie tematu ze zbędnego OT, bo nie idzie czytać tego tematu :roll:


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#38

Post napisał: vv3k70r » 24 lip 2010, 20:45

Bronz to takie cus, co wystepuje na WPSie i trzeba to pospawac.
Ale czy to cos z brazem ma wspolnego to nie spawaczowi wnikac, stoji numer ISO ze to bronz, to to je bronz i basta.
Spawacz to nie jest drut z bebna zeby sie rozwijal.

----------------------------------------------


Lukadyop:
Ja ustawie, Ty ustawisz, kolega Arek ustawi... a jakis czlowiek co spawajke bedzie mial w reku pierwszy raz pare dni sie nasleczy, wolframu nakleji, grubszym slowem rzuci i nam wypisze na forum zesmy mu g polecili, bo pewnie w zmowie jestesmy z importerem.

A zeby wiedziec co i jak ustawic w takim g jak zle robi, to trzeba miec troche expa nastukane na sufitach i znaczkow po alu na rekach.

Bo tez tym ludziom wszystkim sie wydaje ze kupia spawajke tigowa, co ona niby do kazdego materialu zdatna, tylko nikt im nie wspomnial ile trzeba sie uczyc, zeby te igle od materialu utrzymac na dobrej odleglosci, zeby na cos wiecej niz na czarna stal starczylo oslony.

Byle jakim narzedziem to majster sobie i owszem poradzi. Mnie za jedno czy ustawiam maszyne na uchwycie TRIAGa, czy zrobionym samemu na kolanie.
Tyle ze zostawiam przy maszynie mlodziez, co nie czuje palcami jak wymiar leci i powtarzalnosc procesu zadna.

I tak samo z heftowaniem.
A TIG do heftowania to jest ostatnia zmora.
Trzy rece trzeba by do tego najmniej miec na poczatek.

Zreszta ile taki czlowiek co kupi TIGa ma do pospawania i czego?
Niech sobie kupi najwypasniejsze male kempi na MMA. Elektrody pod material kupi i z glowy, przeciez nie bedzie szostkami na 400amp spawal tylko poltora albo dwa milimetry gora mu elektrode trzeba.
A na kiego czorta mu TIG, gaz i wolfram, jak mu sie rece trzesa bardziej niz to oslony daje?

A tak mu nakladziemy do lba, ze aluminium, ze nierdzewka, a taki kupi ChinTiga, nakleji wolframu i nam tu wpisze ze g nie urzadzenie.

Bo owszem i g. Da sie nim pracowac, jak sie juz duzo umie.

Ja tez umiem pociac samym brzeszczotem, a praktykant ma problem pile w reku trzymac. A normalny czlowiek musi miec wyzynarke bo inaczej mu lapki mdleja i krzywo tnie.

-----------------------------------------------------------

I takie mam zdanie, im kto ma mniej doswiadczenia tym lepsze narzedzie musi wziasc do lapy na poczatek.

A jak kto umie spawac i niejedna spawarke mial w reku mu do lba nie strzeli pytac na forum, ktora chinszczyzne kupowac.

----------------------------------------------------------

A co do oczu i przylbicy, to do TIGa ustawia sie dluzsze przycmienie, zeby mialo czas zgasnac. Delay sie to chyba nazywa opoznienie na guzikach.
I wez tu madry czlowieku wyjasnij komus, kto dopiero ma zaczac, ze jak gasnie to jeszcze trzeba reke w pozycji utrzymac, zeby oslaniac gazem zar w zelastwie.
Przeciez to trzeba sie nacwiczyc zeby zachowac koordynacje reki bez oka.

Spawarka to nie jest zabawka, to jest skomplikowane w obsludze narzedzie. Do tego narzedzie reczne, a nie zautomatyzowane. I trzeba do tego umiejetnosci.
Umiejetnosci, ktore na rynku sa bardzo drogie.
Nie bez powodu sa takie drogie. I nie bez powodu narzedzie tez darmo nie chodzi.

--------------------------------------------------------

A jaka jest roznica w samym plomieniu i przetopie miedzy ligowym sprzetem sprzed paru lat, a ligowym sprzetem dzis to wie kazdy kto ma z tym kontakt na biezaco, i tego chinskiego g nie ma co nawet do tego porownywac, bo to sa technologicznie czasy wojny co miala byc o pokoj tak bardzo ze nie wybuchla.
bumeluję


arekkcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:42
Lokalizacja: kk

#39

Post napisał: arekkcnc » 25 lip 2010, 13:57

vv3k70r masz racje, ale zrozum on ma tylko 2000 zł do wydania.
Potrzebuje on sprzętu do domu a nie do pracy.
Sam spawam (już nie zawodowo :( ale na gospodarce i tig mi się przydaje jak spawam na warsztacie , bo gdzie indziej to mi się butli nie chce targac choc mam na wózku.
Idąc twoim tokiem myslenia to za tą kasę tylko maskę z nawiewem sobie kupi i jakieś średnie rękawice.
Producenci sprzętu nie od dziś dzielą sprzęt na hobby/warsztat/profi a to ty wybierasz jaki sprzęt masz kupic.
I nie wszystko co chińskie to g**no
Chińskie sprzęty też się różnią jakością są lepsze i gorsze zależy od importera i jego wymogów
Pamiętaj, że Chiny robią około 60%-70% światowej produkcji te małe wahania to podróbki :shock:


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#40

Post napisał: ARGUS » 25 lip 2010, 14:19

arekkcnc pisze:
ARGUS pisze:
No to jest BRONZ -taki metal co go w żadnym słowniku nie ma - ale kolega go spawa :mrgreen:
quote]
zanim coś się napisze trzeba to sprawdzić
JAK???
hmmm... może w google i co tu jest ???
link do strony
http://pl.wiktionary.org/wiki/bronz
o jejku i jest i to w kilku językach
Ale po polsku jakoś nie ma bo po polsku to jest BRĄZ więc zanim kolega da dobra radę żeby w googlach szukać to jak już znajdzie to niech może i przeczyta co tam napisali a napisali wyrażnie
bronz (język czeski)
wymowa:
znaczenia:
rzeczownik, rodzaj męski nieżywotny

(1.1) brąz (stop metali)co kolega posty sobie nabija czy co

[ Dodano: 2010-07-25, 14:21 ]
arekkcnc pisze:vv3k70r masz racje, ale zrozum on ma tylko 2000 zł do wydania.
Potrzebuje on sprzętu do domu a nie do pracy.
Sam spawam (już nie zawodowo :( ale na gospodarce i tig mi się przydaje jak spawam na warsztacie , bo gdzie indziej to mi się butli nie chce targac choc mam na wózku.
Idąc twoim tokiem myslenia to za tą kasę tylko maskę z nawiewem sobie kupi i jakieś średnie rękawice.
Producenci sprzętu nie od dziś dzielą sprzęt na hobby/warsztat/profi a to ty wybierasz jaki sprzęt masz kupic.
I nie wszystko co chińskie to g**no
Chińskie sprzęty też się różnią jakością są lepsze i gorsze zależy od importera i jego wymogów
Pamiętaj, że Chiny robią około 60%-70% światowej produkcji te małe wahania to podróbki :shock:
I w pełni sie zgadzam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”