EDGECAM v12,5 - tworzenie profili na bryłach.


Autor tematu
situ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 307
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:13
Lokalizacja: Garwolin

#21

Post napisał: situ » 02 sty 2009, 22:51

Cinek, kolejna sprawa której sam nie przełkne, pomozecie?? :mrgreen:

Otóż.
Jest projekt wilka do mięsa, i jest do wykonania tuleja z taką smieszną kieszenią.
I chcę zdefiniować półfabrykat jako tuleję D400 d200 H100.

Tworze 2 okręgi o zadanych średnicach, wyciagam. Potem próbuje tworzyć półfabrykat z zaznaczeniem opcji profil bo zadna inna sie nie nadaje i wychodzi mi jakieś dziadostwo. I jakbym nie próbował zawsze jest ŹLEEEEE :!:

DRUGA SPRAWA - profilowanie tej śmiesznej kieszeni. Wejscia i Wyjscia frezu.
Z lewej strony ładnie frez wyłazi i zagłębia sie poza materiałem, a z prawej unosi się i wali mi w materiał od góry, co oznacza zuzyciem płytek i głowicy za 2000euro.
Ustawiłem wejscia i wyjscia poziomo, długosc większą niz srednica frezu, kąt ZERO. I zawsze tak samo wywala.

HELP :oops:
Załączniki
pompa1.JPG
pompa1.JPG (20.08 KiB) Przejrzano 869 razy
EdgeCam.JPG
EdgeCam.JPG (18.59 KiB) Przejrzano 860 razy
pompa.JPG
pompa.JPG (12.86 KiB) Przejrzano 857 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#22

Post napisał: cinek_80 » 03 sty 2009, 22:07

Co do półfabrykatu to niestety ale w EC nie da się zrobić półfabrykatu typu "tuleja". Zawsze będzie robiło to co na załączonym obrazku. Jeśli masz jakiegoś CAD'a 3D to po prostu sobie zamodeluj przygotówkę i po sprawie. Mam nadzieję że producent EC dopracuję i tą sprawę... :???:

Co do profilowania to piszę z kompa gdzie nie mam EC a nie chciał bym Ci namieszać. Super byłoby gdybyś podesłał mi ten plik na [email protected] to bym to zrobił :wink: . Nie chce mi się modelować dokładnie takiego przykładu. Jak nie to jutro będę przed sowim kompem to Ci odpiszę co teoretycznie wg mnie należy poustawiać.

Pozdrawiam!


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#23

Post napisał: kaleena » 04 sty 2009, 18:53

cinek_80 pisze:Co do półfabrykatu to niestety ale w EC nie da się zrobić półfabrykatu typu "tuleja". Zawsze będzie robiło to co na załączonym obrazku. Jeśli masz jakiegoś CAD'a 3D to po prostu sobie zamodeluj przygotówkę i po sprawie. Mam nadzieję że producent EC dopracuję i tą sprawę.
Da radę zrobić tuleję w EC powierzchniami; potem zapisać to jako plik STL i dołożyć do swego projektu półfabrykat STL.

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#24

Post napisał: cinek_80 » 04 sty 2009, 22:54

Czy mógłbyś kolego opisać jak to się robi??? Gdy chcę przejść do symulacji żeby zapisać jako STL to EC krzyczy o półfabrykat. Ok mogę sobie stworzyć jakiś mały niewidoczny półfabrykat wewnątrz powierzchni ale z moich doświadczeń w EC STL możemy uzyskać jako wynik symulacji obróbki. Jeżeli nie miałem wcześniej półfabrykatu to jaki wynik i co EC ma zapisać jako STL??? Jeżeli jest inaczej to chętnie poznam tą metodę.

Kolega Situ wcześniej pytał o tworzenie półfabrykatu typu tuleja za pomocą ikony "Półfabrykat" i tego się nie da zrobić...

Znana mi metoda to zapisanie powierzchni jako IGES (opcja nie dostępna w Student Edition) i wczytanie ponowne tego pliku do EC ze zamianą na Parasolid (jeżeli mamy na licencji Solid Machinist For Parasolid). Będziemy mieli wtedy plik bryłowy który możemy wskazać jako półfabrykat.

Pozdrawiam


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#25

Post napisał: kaleena » 05 sty 2009, 07:31

cinek_80 pisze:Czy mógłbyś kolego opisać jak to się robi???
A przejdzie sobie kolega do zakładki (w trybie modelowania) Plik->Zapisz jako i wybierze w oknie dialogowym poniżej Zapisz jako typ *.stl i po sprawie (wyskoczy okienko do wskazania powierzchni wymodelowanej tulejki).

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#26

Post napisał: cinek_80 » 05 sty 2009, 08:58

Nie no racja, ślepota człowieka czasami ogarnia i nie widzi tego co powinien. Zapisywałem jako IGES a STL nie widziałem :oops:. Nie ma jak koledzy z forum!!!

Jeszcze dla kolegi Czarka informacja że makro do wstawiania kła w toczeniu to plik centre2.pci. Procedura wczytywania dokładnie taka sama jak w przypadku szczęk.

Pozdrawiam!


czarek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 73
Rejestracja: 27 wrz 2006, 17:57
Lokalizacja: warszawa

otwór

#27

Post napisał: czarek » 07 mar 2009, 17:25

Panowie czy w z rysunku 2D można zrobić kostkę z otworem tak jak jest to w przykładzie frezowanie gwintów, próbuje przez wyciągnięcie ale po zrobieniu półfabrykatu zawsze mi wychodzi bez otworu czy jest jakiś sposób na zrobienie takiego półfabrykatu? czy tylko przy zrobieniu bryły można zrobić taki półfabrykat? Czarek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”