Suport narzędziowy - wymiary

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
mrtomjar
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Suport narzędziowy - wymiary

#1

Post napisał: mrtomjar » 10 lip 2013, 17:43

Witam,
Posiadam tokarkę modelarską, która wymiarami przypomina coś pomiędzy LD 250 a LD 550 (nutool), niestety jest ona bez suportu narzędziowego i imaka, stąd pytanie, czy ktoś może podać wymiary suportu narzędziowego? Chcę mieć taki, dlatego że można dokupić do niego imak szybkozmienny.

W tej chwili posiadam tylko to (dolna część jest przekręcona o 90°)
Obrazek

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

[ Dodano: 2013-07-11, 15:27 ]
Znalazłem w DTR od LD 550 taki rysunek i spis części, teraz powinno być łatwiej:

Obrazek

Produkt końcowy:

Obrazek

Byłbym bardzo wdzięczny za te wszystkie wymiary, ostatnio jak byłem w LM nie było już żadnych tokarek :(


Kupię/Zlecę wykonanie sanek narzędziowych do małej tokarki (np. Nutool/TechMig)

Jeśli pomogłem, wciśnij Pomógł.

Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11589
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 12 lip 2013, 09:44

Dla porządku: sanki narzędziowe, nie suport (suport to cała ta część suwana po łożu, razem z saniami poprzecznymi i narzędziowymi)

Czyli brakuje Ci kolego tylko szufladki sanek narzędziowych, śruby z bębenkiem skali (pokrętło), i śruby sań poprzecznych, też z bębenkiem.
Jak masz jakiegoś łebskiego frezera i tokarza, to mogą bez problemu dorobić. Pamiętając tylko, by szerokość jaskółki szufladki uwzględniała klin (lub listwę dociskową podobnie jak w sankach poprzecznych), a jej wysokość była możliwie jak najmniejsza, bo potem trudno zastosować imak na większe noże pasujące do osi wrzeciona.

P.S. Na rysunku który podałeś układ jest odwrotny do Twojego - szufladka jest stała na obrotnicy, a zdjęcie od normalnego, takiego jak Twój.. (ale to szczegół).
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”