koła zmianowe w LD 550

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
dymarkus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 17:07
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: dymarkus » 18 sty 2013, 22:59

Obdzwoniłem kilka LM na śląsku i Krakowie i okazuje się że nowa dostawa ma brak tych kół zmianowych bo zmienił to dostawca. Żaden z marketów nie był skłonny negocjować ceny wszyscy twierdzą że maszyny bardzo dobrze się sprzedają i stoją twardo przy cenie wyjściowej.



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11578
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 18 sty 2013, 23:27

To nie w porządku, bo podstawowy zestaw kół zmianowych do gitary zawsze wchodzi w skład wyposażenia standardowego tokarki, czy jak to nazywają -"zakresu dostawy". i jeśli ich nie ma w komplecie z maszyną, to powinno to być jasno zaznaczone. Bez nich tokarka to jak maszynka do mięsa bez siatki.
A co pisze w DTR-ce - są?
http://allegro.pl/tokarka-uniwersalna-h ... 47538.html
http://allegro.pl/tokarka-maktek-tytan- ... 21527.html
http://allegro.pl/tokarka-do-metalu-500 ... 25575.html
http://allegro.pl/tokarka-holzmann-ed-4 ... 19985.html itd, itd..
Jeśli dostawca sklepu ich nie dostarcza, to widać brzydko umyślił sobie zarobić na nich dodatkowo, bo nie sądzę, aby przyszły od producenta, nawet chińskiego, bez tych kół.

a tak nawiasem, to niezła propozycja http://allegro.pl/tokarka-stolowa-ukrai ... 81211.html , przynajmiej maszyna solidna.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2013, 23:31 przez RomanJ4, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#13

Post napisał: adam Fx » 18 sty 2013, 23:30

jeśli wykaz by zgadzał się z instrukcją i wszelkie koła zmianowe odpowiadały tabelce gwintów czyli nie było by sytuacji że do danego gwintu trzeba 30 80 45 100 no ale w zestawie nie ma 80 to myślę ze można brać.. a sprzedaje sie bo wiele osób kupuję nie znając się i zanim dojdzie w swej edukacji do toczenia gwintów a tym bardziej trafi na rozmiar którego akurat nowy dostawca zamożniał zapakować mo minie gwarancja ...ale w sumie to nie wiem czy by uznali jak byś po miesiącu zgłosiłem że czegoś brakowało w zestawie ...
najlepsze przykłady masz w dziale NuTool - pytania typu:" kupiłem tą tokarkę co wy ale ile ma być kół bo są tyko te w gitarze i trzy jakieś inne a wy piszecie coś o większej ilości i że jeszcze jakieś klucz i nawrotnica były w zestawie ja tego nie miałem" ale to już musztarda po obiedzie .. a ile jest osób co kupiły nie z naszego forum i nigdzie nie napisały o tym co je gryzie z tą maszyna

co do tańszego zakupu polecam kartę DOM jak założysz kupując to dostaniesz 5%rabatu a jak już masz to może dozbieraj punktów (zrób remont łazienki np. ) to będziesz miła 10% :wink:

ale tak jak mówię jak koła sie zgadzają z tabelka w maszynie to można brać a jak nie to śmiało można powiedzieć prozę dokładnie tego koła brak i ewentualnie poprosić kierownika by z nim negocjować
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


aviator
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2012, 02:40
Lokalizacja: lubelskie

#14

Post napisał: aviator » 19 sty 2013, 06:13

Skoro dostawca okroił maszynkę z kół to nic nie poradzisz. Z tabeli jasno wynika, które gwinty odpadły. Można dokonać zakupu na stronie LM: http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urza ... ,l871.html Przy odbiorze kurier od razu pisze protokół braku pełnego wyposażenia - zyskujesz "papierowe poparcie" do negocjacji ceny po zakupie, hehe. Widzę także, że uchwyt jest 100mm - wcześniej był 125. Swoją drogą ciekawy marketing, aby dłużej utrzymać cenę na tym samym poziomie stopniowo ograniczają funkcjonalność maszyny. Może każda kolejna dostawa będzie miała krótsze łoże o 50mm :D Wcześniej zakres obrotów był 170 - chyba 2880, obecnie 120 -2000 (niższe wolne obroty to zaleta). Zmian może być więcej...
Czasami ktoś sprzedaje koła, niektóre LD i Nutool'ki są wszak przerabiane na cnc. Sporadycznie, ale jednak, można trafić na ofertę jak tutaj: http://allegro.pl/tokarka-stolowa-tech- ... 69919.html
Mając tokarkę możesz wykonać brakujące koła we własnym zakresie - to może być taka pierwsza ambitna robota. Trochę pracy jest ale jaka satysfakcja ;)
Tak jak wcześniej było napisane, nacinania gwintów nożem wcale tak dużo nie ma, szczególnie na początku przy hobbystycznym użytkowaniu. Owszem, gwintów wykonuje się sporo ale głównie narzynkami / gwintownikami. Sam się przekonasz.
W podobnej ofercie cenowej masz jeszcze klona w sieci sklepów Jula. Niestety, to chyba najgorsza wersja jakościowa tej maszynki. Oglądałem (nie używałem) - straszna kupa z wyglądu i organoleptycznego testu jakości wykonania wszystkiego. Życzę powodzenia i trafienia dobrej sztuki. Liczę, zapewne nie tylko ja, że będzięsz się udzielał po zakupie (zdjęcia mile widziane). Pozdrawiam

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7888
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#15

Post napisał: tuxcnc » 19 sty 2013, 14:57

aviator pisze:Widzę także, że uchwyt jest 100mm - wcześniej był 125. Swoją drogą ciekawy marketing, aby dłużej utrzymać cenę na tym samym poziomie stopniowo ograniczają funkcjonalność maszyny. Może każda kolejna dostawa będzie miała krótsze łoże o 50mm :D Wcześniej zakres obrotów był 170 - chyba 2880, obecnie 120 -2000 (niższe wolne obroty to zaleta). Zmian może być więcej...
Ja kupowałem z tej oferty i uchwyt okazał się być 125 mm.
Nie jest to jednak najszczęśliwsze rozwiązanie, bo mieści się on nad łożem, ale nad suportem niekoniecznie.
Wystającymi szczękami można nieźle przygrzmocić i narobić szkód.
Jeśli ktoś potrzebuje innego uchwytu, np. czteroszczękowego to też musi kupić 125 mm żeby zabierak pasował.
Zakres obrotów jest u mnie 170-1950.
Jak komuś mało, to może sobie koła pasowe wymienić.

.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#16

Post napisał: clipper7 » 19 sty 2013, 19:16

tuxcnc pisze:Jak komuś mało, to może sobie koła pasowe wymienić.
Lub dać falownik, czego i innym życzę :grin:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


aviator
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2012, 02:40
Lokalizacja: lubelskie

#17

Post napisał: aviator » 19 sty 2013, 19:19

clipper7 pisze:Lub dać falownik, czego i innym życzę :grin:
Na wszystko przyjdzie czas :D

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7888
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#18

Post napisał: tuxcnc » 19 sty 2013, 20:02

clipper7 pisze:
tuxcnc pisze:Jak komuś mało, to może sobie koła pasowe wymienić.
Lub dać falownik, czego i innym życzę :grin:
Falownik do jednofazowego silnika ?
Trzeba by i silnik wymienić, to już są spore koszty.
A koła pasowe samemu można dorobić, w końcu tokarka jest.
Nie wiem tylko jak z mocą tego silnika co jest.
Próbowałem na tłoczysku ø25, to chyba stal 55, na maksymalnych obrotach, szło przyzwoicie.
Jak ktoś potrzebuje toczyć aluminium czy coś podobnie twardego, to myślę że spokojnie można zrobić obroty dwa razy większe.

.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#19

Post napisał: clipper7 » 19 sty 2013, 22:14

tuxcnc pisze:Falownik do jednofazowego silnika ?
Silnik wymieniłem na 0,75 kW/3f
tuxcnc pisze: myślę że spokojnie można zrobić obroty dwa razy większe.
Nie bardzo, sprawdź max. obroty dla uchwytu 125 mm.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


aviator
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2012, 02:40
Lokalizacja: lubelskie

#20

Post napisał: aviator » 20 sty 2013, 22:38

tuxcnc pisze:Zakres obrotów jest u mnie 170-1950.
Masz rację: 170-1920. To mi się coś popie... z tym 2880 :/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”