Początki z CNC - kurs

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Gany259
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 16:14
Lokalizacja: Szczecinek

Początki z CNC - kurs

#1

Post napisał: Gany259 » 23 sie 2014, 16:26

witam
Pracowałem pół roku(w Danii) jako tokarz,rowniez obsługiwałem wiertarki stołowe , promieniówki itp. Robiłem elementy do łyżek do koparek. Obok mnie stało centrum obróbcze hurco którym sie zafascynowałem. Nie pracuję już w tej firmie natomiast chce nauczyć się obsługiwać te maszyny. Aktualnie pracuje w Danii przy budowie metra ale ta praca mnie nie zadowala. Szukam jakiegoś kursu który nauczy mnie maksymalnie jak to możliwe. Mogę wydać na to do 10 tyś zł. Dodam że przy tokarkach robiłem z rysunków, znam się dosyć mocno na komputerach(ukończyłem szkole informatyczną) i lubię prące w metalurgii więc mam jakieś podstawy :). I czy po takim kursie mam szanse znaleść prace za granicą? Dodam że umiem prawie perfekcyjnie jęz angielski. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 23 sie 2014, 16:51

nie wiem jak to w Danii wygląda ale w uk bym proponował college lub studia zależnie od języka itp, przemęczysz się chwilę ale papieru żaden kurs nie przebije. Pracujesz i się uczysz, szkół weekendowych/ po południowych nie brakuje.
Powodzenia :wink:
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Gany259
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 16:14
Lokalizacja: Szczecinek

#3

Post napisał: Gany259 » 23 sie 2014, 16:56

uk odpada. preferuje panstwa skandynawskie- szwecja dania norwegia


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 23 sie 2014, 17:34

nie to żebym uk proponował, polecam szkołę a nie kursy nic/mało wnoszące. Moje zdanie, oczywiście
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Gany259
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 16:14
Lokalizacja: Szczecinek

#5

Post napisał: Gany259 » 23 sie 2014, 17:47

powiem tak- ja podchodzę do sprawy trochę odwrotnie. pierw chce zarobić jakiś budżet (z 100 tys zł) a potem iśc na studia w polsce. Sami wiecie jakie są realia . Ludzie ciężko pracują za śmieszne pieniądze tylko zeby oplacic mieszkanie a gdzie czas na nauke ? Dlatego na studia pierw odloze troche grosza wiec chce na szybko zrobic jakis kurs


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 23 sie 2014, 17:57

no ok podchodzisz odwrotnie, skończyłem studia w Pl, później college w uk (obawiałem się języka technicznego), na koniec studia w uk
Po latach mogę powiedzieć czas na studia w Pl zmarnowany. Może teraz się coś zmieniło, ja studia w Pl jakieś 14lat temu skończyłem.
Chociaż z tego co słyszę, czytam, zmieniło się tylko na gorsze.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Gany259
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 16:14
Lokalizacja: Szczecinek

#7

Post napisał: Gany259 » 24 sie 2014, 09:10

Studia są mało ważne. W polsce ludzie idą na studia żeby w ogóle znaleźć jakąś pracę. Ja tam PL z góry przekreślam. Che tylko od was sie dowiedzieć jaki kurs cnc w PL jest najlepszy ,nauczy mnie jak najwięcej. I tak zapewne na poczatku bede zwykłym operatorem...

Awatar użytkownika

sajo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:16
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: sajo » 24 sie 2014, 13:08

a nie lepiej za tą kasę kupić sobie frezarkę? I uczyć się robiąc jakieś rzeczy dla siebie? a jak mówisz, że najpierw byś był i tak zwykłym operatorem, to na swojej frezarce nauczysz się g-code itp.
choć w sumie nie wiem jak się przekładaja umiejętności zdobyte na domowych frezarkach na pracę na tych przemysłowych.


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#9

Post napisał: pprzemo88 » 24 sie 2014, 13:43

Che tylko od was sie dowiedzieć jaki kurs cnc w PL jest najlepszy ,nauczy mnie jak najwięcej. I tak zapewne na poczatku bede zwykłym operatorem...
Zaden
Takich tematow na forum od groma wiec wystarczy poczytac ze to pic na wode a nie kurs/y
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Autor tematu
Gany259
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 16:14
Lokalizacja: Szczecinek

#10

Post napisał: Gany259 » 24 sie 2014, 13:52

sajo pisze:a nie lepiej za tą kasę kupić sobie frezarkę? I uczyć się robiąc jakieś rzeczy dla siebie? a jak mówisz, że najpierw byś był i tak zwykłym operatorem, to na swojej frezarce nauczysz się g-code itp.
choć w sumie nie wiem jak się przekładaja umiejętności zdobyte na domowych frezarkach na pracę na tych przemysłowych.
a co ja mam dla siebie robic? chłopie mnie czas goni ja co miesiac place za mieszkanie itp a Ty mi radzisz bym siedzial w domu i frezował :) :mrgreen: :mrgreen:

"Zaden
Takich tematow na forum od groma wiec wystarczy poczytac ze to pic na wode a nie kurs/y"

sądze że przesadzasz. Mnie przyjeli do firmy jako spawacza a ze nigdy nie trzymalem spawarki poszedlem na tokarnie gdzie rowniez nie wiedzialem co to jest i jak to sie kręci i co to robi...wręcz bałem sie ale zarazem fascynowalo mnie to i pomiesiącu mialem swoją tokarke sowje stanowisko i trzepałem z rysunkow elementy na produkcji...ja rozumiem ze dla Ciebie ktoś kto umie cnc to ten co potrafi zrobic elementy do statkow kosmicznow ale sa tez firmy ktore potrzebuja ludzi do prostszych elementów i od takich bym zaczął. chodzi o to by poznac jakies podstawy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”