Punkty referencyjne

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Kolarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Punkty referencyjne

#1

Post napisał: Kolarz » 24 mar 2007, 20:10

Mam mały problem mili państwo. Pracuję w firmie w, której uruchamiam maszyny, wiertarko kołczarki. Robię to od niedawna i w związku z moim krótkim doświadczeniem zrodził się problem. Maszyna ma dwie osie x i z. Maszyna była skonfigurowana i chodziła bez zastrzeżeń. Kiedy na drugi dzień włączylem maszynę pogubiła się w przestrzeni, tzn zgubiła wcześniej ustawione pkt. referencyjne. Zastanawia mnie co mogło być tego przyczyną. Teraz po wprowadzeniu wartości położenia osi x i z, czyli punktów referencyjnych, maszyna tych wartości nie uwzględnia i dlatego po wpisaniu wartości zadanej w programie operatora przemieszcza się w zupełnie innym kierunku. Maszyna pracuje na programie do komunikacji Twin Cat, falownikach firmy Rexroth z oprogramowaniem Drive Top, i module wej/wyj Beckhoff KL7520, a komunikacja odbywa się na światłowodach. Programem operatorskim jest Wood Woop. Jak ktoś ma pomysł na "uzdrowienie" tej maszynki to z chęcią skorzystam. Pozdrawiam


Kolarz

Tagi:


felis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:22
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: felis » 30 mar 2007, 12:24

ja bym zrobił następujące rzeczy.
Sprawdź czy nie ma enkoderów lub liniałów, może są zabrudzone itp.
Spróbuj ręcznie przesterować falowniki, sprawdź czy maszyna porucza się prawidłowo i czy wskazania przesuniecia sa prawidłowe.

Jeśli to sprawdzisz powiedzmy że część wykonawczą i mechaniczną masz sprawdzona.
Posprawdzaj kable czy nie są przetarte, czy śwaitlowód nie jest zgiety.

Jak będziesz wiecej wiedział daj znac.


Pozdrawiam
Felis

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”