Czy moge powiesic kompresor tlokowy na scianie?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

eightbitter
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:19
Lokalizacja: Twierdza Modlin

#21

Post napisał: eightbitter » 01 cze 2016, 10:25

A jak jest smarowana ta sprężarka, czy ma olej w misce olejowej? Może mieć smarowanie ciśnieniowe (pompa), rozbyzgowe lub mieszane. Olej może spływać na jedną stronę i pompa zassie powietrze. Zawiesić trzeba w pozycji normalnej, tak jakby stał na podłodze.


Nikt nam lekkiego życia nie obiecywał i danego słowa dotrzymał.

Tagi:


Autor tematu
kavior
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 183
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:38
Lokalizacja: Krakow

#22

Post napisał: kavior » 01 cze 2016, 11:56

Smarowanie mam rozbryzgowe. Pomierzylem miejsce nq zewnatrz i kurcze brakuje mi 10cm by zmiescil sie kompresor we wnece za garazem. :mrgreen: Prawdopodobnie zbiornik postawie w pionie a na nim na przykreconym mocowaniu silnik z sprezarka. Jest sens dokladac chlodnice pomiedzy sprezarka a zbiornikiem?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7612
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#23

Post napisał: pukury » 01 cze 2016, 12:10

witam.
pamiętaj o możliwości spuszczania kondensatu ze zbiornika.
czy warto dodawać chłodnicę ?
jak jest " pod ręką " to warto.
ale ważniejszy jest odolejacz i coś do skraplania pary - chłodnica !
oczywiście zawór zwrotny , itp.
no i skoro kompresor nie będzie w zasięgu słuchu , to może warto coś co będzie sygnalizować że silnik się kręci.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


Przemcio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:55
Lokalizacja: Stamtąd

#24

Post napisał: Przemcio » 04 cze 2016, 16:32

Ja też miałem problem z kompresorem. Wykorzystałem starą szafkę która wzmocniłem i powiesiłem pod sufitem. Do szafki wsadziłem kompresor i zakotwiłem go do szafki z przekładkami gumowymi. Od dołu jest wyciągnięty zawór upustowy. Drzwi są oklejone gąbką aakustyczną i jest ok. Nie zawala mi podłogi i jest dużo ciszej jak wcześniej. No i nie rzuca się w oczy :) a jest na wprost drzwi wejściowych :)

Polecam


Autor tematu
kavior
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 183
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:38
Lokalizacja: Krakow

#25

Post napisał: kavior » 10 cze 2016, 15:06

Na razie kompresor wylądował we wnęce którą mam w garażu. Miałem tam graciarnie do tej pory. Musiałem dwa cm podkuć ścianę by się zmieścił :mrgreen: Muszę jeszcze tylko pozgrzewać kilka rurek PP by doprowadzić powietrze do instalacji którą mam rozprowadzoną po garażu. Kompresor na zewnątrz i tak wyląduje, miejsca w garażu jak na lekarstwo. Ale to dopiero na jesień. Zabudowa sama się nie zrobi :razz: Dodatkowo na zewnątrz będzie miejsce na drugą butlę, wiatru czasem brakuje :???:

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”