Centrowanie szczęk imadła

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

Centrowanie szczęk imadła

#1

Post napisał: spol » 05 sie 2014, 17:53

Witam serdecznie
Urodził się taki problem. Mam na warsztacie gwinciarkę do rur. Imadło trzyma rurke, głowica nacina gwincik i wraca na miejsce. Ponieważ gwinciarka potrzebowała konserwacji , rozebrane zostało imadło. Problem jest sposób w jaki należy wycentrować szczęki względem głowicy. Imadło wprawia w ruch śruba trapezowa w połowie gwintowana na prawo, w połowie na lewo. Wstyd sie przyznać ale siedziałem dzisiaj nad tym cały dzień i nie doszedłem jak to ustawić, w jakiej kolejności założyć szczęki i dokręcać śrubę. Może któryś z szanownych kolegów doradzi :-)

Poniżej fotka imadła

Obrazek


Jak to sie nie da ?

Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11579
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 05 sie 2014, 18:46

Ja bym zaczął od tego by wkręcić w głowice kawałek nagwintowanej rury, i do niej ustawiać szczęki (by były w osi)
Nie mam takiego imadła, więc nie znam dobrze konstrukcji by coś doradzić.
pozdrawiam,
Roman


markuz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 14 sty 2007, 10:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#3

Post napisał: markuz » 06 sie 2014, 05:30

może się mylę ale chyba musisz pokombinować z wkręcaniem szczęk na śruby . Jeśli gwinty są tej samej długości to wkręcaj je jednocześnie . A jak nie to ile masz tam różnicy z osi to ta co jest bliżej środka wkręć o wa zwoje później .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”