Ultra precyzyjna wiertarka stołowa do małych elelmentów.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1680
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#11

Post napisał: grg12 » 19 sie 2011, 08:57

Hallo

Pierwszy link to TBM220 - z tego co wiem max. 3.2mm (przynajmniej w wersji "prosto z pudełka"). Pozostałe dwa linki - TBH - wygląda dużo solidniej i - gdybym miał na nią miejsce - pewnie bym kupił :)
Mogę jeszcze dodać "Fraszentrum" Proxxona BFB2000 (stojak - taki sam jak TBH) + BFW40E ( "wiertarka") + KT150 (stolik krzyżowy) - mam tą kombinację. Wymagany zakres wierteł nie powinien być problemem (choć 6mm w jakiejś wrednej stali może nie pójść - automatówka idzie bez większych problemów, C45 - ostrym wiertłem, dużo oleju, jakoś pójdzie). Niestety - zdecydowanie nie jest "ultraprecyzyjna" - ale przypuszczam że sporo lepsza niż tanie chińskie wiertarki (ale też sporo droższa). Odchył lewo-prawo można wyregulować bardzo dokładnie, odchył przód-tył - niestety nie (w moim egzemplarzu głowica wiertarki "skłania" się do przodu o około 0.2-0.3 stopnia - niby nic ale jak się wierci 50mm otwór schodzi osi o 2-3 dziesiąte). Kolejna sprawa - prowadnice - aluminium na aluminium, trzeba dość często regulować a na dodatek praktycznie nie da się ustawić tak żeby nie miały luzów a jednocześnie nigdzie nie blokowało. Zalety - można tym frezować (nawet stal) i jest NAPRAWDĘ cicha.
Pozdrawiam
Grzesiek



Tagi:


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#12

Post napisał: czort » 30 sie 2011, 15:57

Witam
A może by tak WSD-6 szybkobieżna ? To wiertarka właśnie do tego zakresu (nie wiem jak z tym 0,2 ale w katalogu podają że wiertło max 6mm ) tylko nie wiem czy się w budżecie Kolega zmieści. Ale pasek jest tam płaski i zakres prędkości obrotowych powinien wystarczyć. Pinola też jest lekka. W każdym razie wiercenia z ręcznym posuwem wiertłem 0.2 to ja nie widzie (by uzyskać prędkość skrawania 20m/min to jest jakieś 31000 obr/min a żadna wiertarka stołowa tego nie uzyska ) ale kto wie może Koledze sie uda.


Pozdrawiam


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7626
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#13

Post napisał: pukury » 30 sie 2011, 16:54

witam.
obawiam się że kol. czort ma rację - trudno pogodzić taki zakres wiercenia .
jak już to zrobiłbym specjalną wiertareczkę do cieniutkich wierteł .
tak powiedzmy - od 0.2 - 2 mm .
podejście musi być " trochę " inne niż do grubszych .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#14

Post napisał: czort » 30 sie 2011, 18:03

Książki zeznają że WS-6 kręci się do 11200 obr/min(nie wiem czy każda wersja zatem to trzeba sprawdzać przy kupnie ! ) zatem w porównaniu z orientalnymi wiertarkami to i tak jest Ameryka.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”