Podpora materiału do piły tasmowej

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
ilukasz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2009, 12:56
Lokalizacja: mazowsze

Podpora materiału do piły tasmowej

#1

Post napisał: ilukasz » 30 cze 2010, 18:58

Witam

Chciałem sobie zrobić podporę materiału do piły. Zależy mi na regulowanej wysokości i dlatego pomyślałem, żeby zrobić ją z dwóch rur o różnej średnicy (coś na kształt wędki teleskopowej). Problem w tym, że nie wiem jak rozwiązać blokowanie węższej rury, żeby nie opadała oraz to żeby poruszała się w osi grubszej rury. Rozwiązaniem mogła by być tuleja redukcyjna z nagwintowanym otworem ze śrubą dociskową. Pytanie czy na rynku są takie tuleje (otwór mogę wykonać sam) czy też trzeba takową wykonać samemu? Może ktoś poda link? Ewentualnie może jakieś inne pomysły?



Tagi:


binek
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 13 wrz 2007, 20:20
Lokalizacja: Wołów

#2

Post napisał: binek » 30 cze 2010, 22:06

zrub tak w wiekszej ruze wywierc otwór np fi 13 wspawaj nakreke 12 wkrecasz srube ktura bedzie blokowac mniejsza rure i gotowe.pod warunkiem ze mniejsza rura magrubsza scianke jak bedzie cienka to sruba ja wgniecie


Autor tematu
ilukasz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2009, 12:56
Lokalizacja: mazowsze

#3

Post napisał: ilukasz » 30 cze 2010, 22:28

Proste rozwiązania są najlepsze. Nie wpadłem na to żeby dobrać rurę wewnętrzną o średnicy wew. rury grubszej. Wtedy będzie wsuwać się w osi. Czasem człowiek za dużo kombinuje.Ehhh.

Awatar użytkownika

Makita.Sklep
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 09 lip 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Makita.Sklep » 09 lip 2010, 23:31

Zgadza sie,proste rzeczy czasem mają też zastosowanie w praktyce a człowiek kombinuje i zaśmieca sobie głowę,chyba takie rozwiązanie będzie najlepsze i najbardziej praktyczne.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: BYDGOST » 10 lip 2010, 11:30

Proste rozwiązania są najlepsze. Nie wpadłem na to żeby dobrać rurę wewnętrzną o średnicy wew. rury grubszej. Wtedy będzie wsuwać się w osi
Może tak być, ale trzeba pomyśleć nad blokowaniem rury w zadanym położeniu. Gdy będzie to po prostu śruba to w miejscu docisku powstanie odkształcenie powierzchni rury, które uniemożliwi lub poważnie utrudni jej wysuwanie. Można sobie pomóc w ten sposób, że powierzchnię docisku przefrezować tak, by odkształcenia nie wychodziły poza obwód rury. Dotyczy to przypadku gdy rura nie ma możliwości obrotu względem osi wzdłużnej.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#6

Post napisał: spawacz21 » 22 kwie 2011, 21:08

A ja na składzie budowlanym widziałem, ze maja przecinarkę tarczową, obok stołu na którym jest zamocowana dospawano rurę i na końcu podparto dospawanym "koziołkiem". Na rurze jest założone 20cm grubszej z nagwintowanym otworem. W otworze jest sruba dociskająca, a na górze dospawany katownik. Jest regulowany zderzak i materiały tną na długość jak kto chce.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”