Co sądzicie o sprzęcie firmy BERNARDO / LUNA / GRIT

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Post napisał: jarekk » 29 kwie 2010, 22:08

Tu na forum jest przedstawiciel Bernardo. Wiem, bo pytałem o KF 25 które chciałem zakupić. Nie kupiłem bo nie mieli akurat na stanie - nawet w Austrii :shock:

Co do miejsca produkcji - nie twierdził że jest to Austria, ale że nie może powiedzieć ( pytałem czym się różni jego maszyna od tak samo wyglądającej z innej firmy).

Wyszła całkiem znana sprawa - prawdopodobnie jest to ta sama fabryka, ale każda firma kupująca od chińczyków ma inne sposoby i standardy odbioru jakościowego. Ci co biorą jak leci - dostają tańsze maszyny gorszego sortu. Ci co skrupulatnie sprawdzają - mają nieco lepsze droższe. Choć wygląda podobni, różnica będzie . Czy warta ceny - to już każdy musi sam ocenić.

Zmuszony do szybkiego zakupu znalazłem na Allegro tajwańską tokarko - frezarkę. Miał 15 lat, ale w zasadzie potrzebowała tylko przefrezowania stolika. Dodałem falwonik i mam maszynę w kórej nie ma plastiku - nawet osłony są z aluminium.



Tagi:


Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

#12

Post napisał: Marcin Żary » 30 kwie 2010, 08:12

witam

Wiadomo, że przedstawiciel nie będzie zdradzał miejsca produkcji wyrobów oferowanych przez swoją firmę, tym bardziej że wszędzie w necie "opisują się" jako firma austriacka. Takie mamy czasy i nic na to nie poradzimy, chiny nas zalewają z każdej strony, jeszcze kiedyś miało się wybór i dokonywało świadomego zakupu: tanie - china, drogie import zachodni lub krajowy. Na dzień dzisiejszy choćby człowiek chciał kupić coś krajowego, lub z zachodu, to i tak w 90% przypadkach dostanie w ręce wyrób chiński. Rozumiał bym to gdyby wszystko było ujawnione, przedstawiciele firm otwarcie mówili, a nie ściemniali że absolutnie nie mają z chinami nic wspólnego. No ale cóż, i tak widać jakąś poprawę, coraz więcej ludzi wystrzega się wyrobow chińskich, lub bynajmniej próbuje nie mieć z nimi nic do czynienia.

To może poproszę przedstawiciela firmy BERNARDO z forum o wypowiedź, potrzebuję szlifierkę, taśmową: KBS200, może którąś z TS-ów, lub inną podobną, do gratowania elementów przewidzianych do spawania, fazowania ich, oszlifowywania spawów itp. Od wczoraj próbuje dowiedzieć się coś u przedstawicieli, ale większość zajmuje się maszynami do drewna i trudno o jakieś konkretne informacje dot. szlifierek do metali.

Mam ofertę od jednego z przedstawicieli na szlifierkę KSA200:
http://www.bernardo.at/index.php?id=62& ... on_id=1462

Na dobrą sprawę jej gabaryt by mi w zupełności wystarczył, jednak martwi mnie jej moc, czy 0,36kW to aby nie za mało na szlifowanie spawów, fazowanie kształtowników itp na taśmie ?

Proszę o opinię

Ta jest dość ciekawa KBS250 (mocna i wygląda na solidną):
http://www.bernardo.at/index.php?id=62& ... ion_id=368

jednak cena jej to prawie 3 tys zł - nie wiem skąd taka cena, w tej cenie można kupić profesjonalną szlifierkę taśmową, o dużo większych gabarytach firmy GRIT, o której jakości chyba nie trzeba mówić.....

pozdrawiam


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#13

Post napisał: Mariuszczs » 30 kwie 2010, 10:12

Marcin - nie masz się co zastanawiac - szukaj używki konkretnej wielkiej z zapasem mocy. 360W to nic moim zdaniem nie zrobisz.
Wymieniłeś firmę grit - widzę silnik 3kW. Niewiem jak mają się takie taśmówki stacjonarne do taśmówek ręcznych ale ja mam ręczną koło 1 kW i nie ma to za dużej siły - przy docisku zwalnia.


Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

#14

Post napisał: Marcin Żary » 30 kwie 2010, 10:26

Oprócz firmy GRIT jest jeszcze w Polsce firma LUNA, zapewne ich wyroby bądź podzespoły też pochodzą z chin ale co w takiej taśmówce może się zepsuć, zresztą jest to Polska firma więc zawsze części lub serwis będzie raczej bez problemu.

Mają szlifierkę:
http://www.allegro.pl/item1021308925_sz ... _luna.html

Mówią że to ich flagowy wyrób i się nie psuje, bo nie ma co sięw takiej popsuć, cena też dość dobra porównująć ze szlifierką BERNARDO za 3 tys - tarczowo taśmowej na stojaku z silnikiem 0,75 kW. W lunie jest 3,0 kW

pozdrawiam


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#15

Post napisał: Mariuszczs » 30 kwie 2010, 12:10

3 kW to znaczy że już poszlifujesz, ale nie wygląda solidnie więc trzeba przed zakupem sprawdzic czy się nie telepie w czasie pracy bo to bardzo ważne.
Ja się nigdy nie zastanawiam - zawsze szukam używek, są to maszyny które kiedyś kosztowały majątek, przeważnie korpus to ciężki odlew, a teraz ceny są przystępne.


Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

#16

Post napisał: Marcin Żary » 30 kwie 2010, 12:32

Mariusz ja również zazwyczaj szukam maszyn i narzędzi z poprzedniej epoki, jako sprzętu solidnego i trwałego - mam wiertarkę kolumnową, prasę balansową, działają bez problemu, ostatnio nawet znalazłem ściski stolarskie, dość spore, z długimi ramionami, drewniana rękojeść - mocne i solidne, kawał metalu, nie porównywalne z obecnie oferowanymi w sklepach. Jednak w temacie szlifierek taśmowych - stacjonarnych nie ma za wiele do powalczenia, używek jest mało albo wogóle, był raz stary GRIT na allegro, ale gość wołał prawie tyle ile kosztuje nowy, a tak... nic nie ma, szukałem.

Dodatkowo trafiłem na filmik na yutubie - GRIT gx75


robi cuda.... i to jest chyba to, co prawda parametry ma takie same niby jak luna, jednak za GRIT-em przemawia marka no i ma jakiś opatentowany system naciągu taśmy.

pzdr.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17

Post napisał: BYDGOST » 30 kwie 2010, 17:41

Marcin Żary pisze:trafiłem na filmik na yutubie - GRIT gx75
Zwróćcie uwagę jak na tym filmiku gościu robi rurę na "kiełbaskę" i jakie cwane ma imadło do trzymania rury. A tak w ogóle to taka szlifierka jest WSZECHSTRONNA.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

#18

Post napisał: Marcin Żary » 30 kwie 2010, 20:08

maszyna ta oczywiście oferowana jest bez przystawki do szlifowani rur, ta przystawka kosztuje tyle co ta maszyna, myślę o zakupie samej maszyny. Grit ten ma budowę modułową, można do niego zastosować różne przystawki, tutaj więcej:

http://www.fein.de/grit/pl/pl/gx/index.html

"zabawka" super... szlifierkę chyba sobie sprawię, tym bardziej że drewno też można na niej obrabiać kwestia odpowiedniej taśmy.

pozdrawiam


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2836
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#19

Post napisał: koala.g » 30 kwie 2010, 20:47



Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#20

Post napisał: Mariuszczs » 30 kwie 2010, 21:06

Decodrew pisze:4400zł ktoś chce za używaną
http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-spr ... Z201909757
o ja bym brał kredyt na tą maszynę :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”