Jaki kompresor do piaskarki ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
krystianD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2009, 00:11
Lokalizacja: Koło

#11

Post napisał: krystianD » 01 lut 2009, 23:53

W takim razie bede szukał jakiegoś sprzętu WAN 80m3 + piaskarka cisnieniowa:
http://www.allegro.pl/item540281706_pia ... f_vat.html

mysle ze taka starczy, ponieważ jak dla mnie zbędne są manometry i większa ilość piasku.


Polerowanie aluminium
[email protected]

Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#12

Post napisał: Mariuszczs » 02 lut 2009, 10:37

Ja kupiłem dwie sztuki tych wanów 80m3 po 950 zł. Jeden sprzedałem bo mam tylko 13 kW przydziału mocy i oba nie pociągłyby ( jeden często wywala bezpiecznik ). Były z likwidacji zakładu. Jeden świeżutko po remoncie drugi nominał bez zuzycia to zostawiłem sobie ten nominał. Oba pracowały od 83 roku po 8 godzin dziennie więc uważam że to dobry sprzęt.
Jeden styknie do dyszy do 6 mm wiec piaskowanie bedzie szło. Jeszcze kompresora nie podłączyłęm do instalacji, ale jak włacze do gniazdka to jeszt szok jak to szybko pompuje i cichutko se chodzi.
Piaskarki używam takiej samej tylko większy zasyp :).


Autor tematu
krystianD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2009, 00:11
Lokalizacja: Koło

#13

Post napisał: krystianD » 02 lut 2009, 14:12

w takim razie musze czekac na okazje spręzarki :)
Polerowanie aluminium
[email protected]


Jerzy Pierchała
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 07 lis 2008, 19:32
Lokalizacja: Rybnik

#14

Post napisał: Jerzy Pierchała » 02 lut 2009, 14:23

Jeżeli masz bardzo małą sprężarkę to musisz mieć zaje...... duży zbiornik
Jeżeli nie masz zbiornika wystarczy sama sprężarka taka jak na stronie

http://www.allegro.pl/item538313196_spr ... resor.html

Możesz podłączyć bez zbiornika ale musisz mieć zawór "przelewowy" który wypuszcza ciśnienie jak zamkniesz dyszę.
alucom


Autor tematu
krystianD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2009, 00:11
Lokalizacja: Koło

#15

Post napisał: krystianD » 02 lut 2009, 15:46

poczekam na jakiegos wana 80m3/h i potem piaskarke ciśnieniową.
Polerowanie aluminium
[email protected]


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#16

Post napisał: Mariuszczs » 02 lut 2009, 16:39

ja patrzałem na allegro ponad dwa lata :) bo mi się nie śpieszyło - mam samoróbe lichej wydajności i kasy nie miałem na zakup po normalnej cenie, już postanowiłem zrobić sam sprężarkę z 3 cylindrowego silnka od matiza a tu w ten sam dzień okazja i kupiłem

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#17

Post napisał: bartuss1 » 02 lut 2009, 19:08

Jerzy Pierchała pisze:Jeżeli masz bardzo małą sprężarkę to musisz mieć zaje...... duży zbiornik
Jeżeli nie masz zbiornika wystarczy sama sprężarka taka jak na stronie
a co to za cud techniki ? :D
ja mam metabo 270l, ale silnik wywala mi fazy (5,5kW) i chetnie bym go zamienił na jakiegos srubowca spalinowego
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

#18

Post napisał: zundapp600 » 07 lut 2009, 18:41

Nie zawracaj sobie głowy z piaskowaniem . Jeżeli robisz motocykle zabytkowe to za usługi zewnętrzne i tak płaci zleceniodawca . Żeby robić to na przyzwoitym poziomie i w miarę ok czasowo będziesz musiał spore koszty ( CZYTAJ NIE DO ODZYSKANIA ) A robić to zarobkowo też bez sensu zaraz ścigną Cię za dozór techniczny zbiornika , węży , hełmu i całego osprzętu . Do tego wentylacje , oświetlenie i puszczą Cię w skarpetkach . Poświęć ten czas na pracę przy moto a lepiej na tym wyjdziesz . Wiem co piszę bo robię to samo , czyli motocykle
MOJA STRONA
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#19

Post napisał: Mariuszczs » 08 lut 2009, 13:51

zarobkowo - tak UDT
ale dla siebie żeby zaoszczędzić potrzebuje albo pomieszczenia albo kabiny. Kabina do motocykla wystarczy, musi byc spora, ale piaskując nawet ramę motocykla wsżedzie sobie sięgnie. zbudowanie kabiny nie jest drogie, można od razu znaleźć odpowiedni kontener na złomie i tylko go przerobić. Mi się kiedyś lodówka popsuła to właśnie przerobiłem ją na kabine do piaskowania. Służyła mi długo do tej pory istnieje ale została w strym miejscu zamieszkania. Piaskowałem w niej pistoletem i piaskarką zaleznie od potrzeby.

chłopakowi pewnie z 500 zł biorą za ramę


zundapp600 jak myślisz - chce kupić kontener taki transportowy ( statek, tir ) są niedrogie te 6 metrowe - czy to dobry pomysł żeby go zaadoptować na pomieszczenie do piaskowania ? chce to miec dla siebie wiec narazie udt mnie nie interesuje, a jedynie to żeby sąsiadów nie gryzło ( bo jednych wszystko gryzie ), jaki odciąg w tym musiałby być żeby widziec co się robi ? bo chyba z oodychaniem nie będzie problemu bo powietrze do chełmu ?

Czy ścierniwa takie jak korund też tak kurzą jak piach ? Ja uzywałem tylko piachu i kiedyś jakiegoś śrutu firmy swarco i też po czsie pylił strasznie.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#20

Post napisał: lukadyop » 08 lut 2009, 14:17

witam ja piaskuje i najlepszy efekt daje piasek, mniej troszkę pyli ale może to złudzenie bo jest jasny, w stoczni piaskujemy szlaką pomiedziwą, jest wiadomo grubsza od piasku i mniej wybiela w porównaniu z piaskiem. śrut pyli najmniej ale jest problem bo pleców nie można domyć :wink: jeżeli piaskujesz ramy od motocykla to ja na twoim miejscu wybrał bym piach naj mniej uszkodzi cienkie elementy a piaskowane miejsce jest mniej chropowate.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”