jak opanowac falownik? pierwsze uruchomienie

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

jak opanowac falownik? pierwsze uruchomienie

#1

Post napisał: skrzat » 03 lis 2011, 15:04

zakupilem falownik Allen-Bradley PowerFlex 70, oznaczenie 0AC8P7A0AYNNNC0

tutaj jest manual: http://literature.rockwellautomation.co ... _-en-p.pdf

jednak nie do konca wiem co musze podlaczyc/sprawdzic przed pierwszym uruchomieniem (kupiony uzywany) zeby go nie zniszczyc

doszedlem do tego, ze zasilanie podlaczam pod R, S, T, a silnik pod U, V, W - musze podlaczyc cos jeszcze? gdzie podlaczyc mase zasilania i mase silnika? sa dwa zlacze PE ze znaczkiem uziemienia, do nich nalezy podlaczyc?

jak sprawdzic czy nie bylo nic grzebane w srodku? w manualu pisze o jakis zworkach, jak sprawdzic w jakich pozycjach powinny byc?

z gory dzieki za wszelkie sugestie, to moja pierwsze zetkniecie z falownikiem wiec prosze o wyrozumialosc :)



Tagi:


bzyku997
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2011, 16:30
Lokalizacja: Radom

#2

Post napisał: bzyku997 » 03 lis 2011, 15:41

Witam.
Tego falownika również nie znam...ale jak w większości przypadków. Po pierwsze silnik...należy go odpowiednio zmostkować i podłączyć do falownika. Zacisk PE bezwzględnie łączymy z przewodem PE zasilania jak również z obudową silnika. Po drugie...skoro był używany to dobrze by było wykonać przwrócenie parametrów fabrycznych. Potem powinno iść łatwiej...zapewne większość jest opisane w instrukcji. Jeśli falownik ma opcję autotuningu to warto ją przeprowadzić, wtedy unikamy żmudnej operacji wpisywania krok po kroku parametrów silnika. Następna sprawa...tryb pracy i sterowanie z zacisków. Należy wybrać czy falownika ma pracować wektorowo czy skalarnie, o ile taka opcja istnieje, no i opcja sterowania z zacisków. W większości przypadków sprawa jest prosta...NPN dla sterowania z wewnętrznego napięcia falownika a PNP zewnętrznym napięciem. Następnie należy przypisać zaciskom wejściowym odpowiednie funkcje...z reguły fabryczne nastawy dają możliwość prostego i szybkiego uruchomienia, ale można je dowolnie definiować. Chodzi o np. start z zacisku, kierunek wirowania, ustaloną prędkość czy to za pomocą potencjometru czy też zdefiniowaną poprzez któreś z wejść etc. Ogólnie temat może zdawać się dość zagmatwany, jednak w praktyce sprowadza się do "wklepania" kilku parametrów.
Z angielskim u mnie ciutkę cieńko, ale od strony 31 masz ładnie rozrysowane i opisane sterowanie z zacisków. Należy się poprostu oswoić ze sprzętem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”