Optymalizacja pracy programistów

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Nerfin
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2011, 12:05
Lokalizacja: Wch

Optymalizacja pracy programistów

#1

Post napisał: Nerfin » 18 sie 2011, 12:42

Witam :)
Chciałbym się was zapytać czy może znacie jakieś dobre sposoby n optymalizacje pracy programistów w biurze? Mam własną firmę piszącą strony i chce jakoś usprawnić ich pracę :) W tym celu znalazłem firmę www.bnsit.pl Ale mam obawy , że nie podołają zadaniu dlatego chciałbym poznać wasze opinie na ich temat. Dziękuje za pomoc !
Bartosz Nowak



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: mdg » 18 sie 2011, 14:56

Zdecyduj się kolego, czy szukasz sposobów na optymalizację pracy programistów, czy opini na temat jakiejś firmy. Dla mnie jest to post "warzywny" (tzn od sellera, udającego zainteresowanie). Nie chce mi się wierzyć że kol Nerfin, ma "firmę piszącą strony" i szuka czegoś na forum CNC. Szybko zmieniasz branże, wcześniej dałeś się poznać jako właścicel warsztatu samochodowego, czy coś. :lol:

Nie wiem jak się to "zbieranie opinii na forach" fachowo nazywa, ale jest ostatnio modzie. :razz:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
Nerfin
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2011, 12:05
Lokalizacja: Wch

#3

Post napisał: Nerfin » 18 sie 2011, 16:22

Szukam tego i tego.. Ale fakt z tą firmą to mnie rozgryzłeś :P To firma znajomej poprosiła mnie jedynie o takie zapytanie a nie chciałem kombinować pisząc w jej imieniu.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#4

Post napisał: maz » 18 sie 2011, 17:30

Chcesz optymalizowac programistow?
Kup im ekspres do kawy.

Dobry programista nie lubi nadzoru i sam optymalizuje sobie prace.
Poza tym chcesz optymalizowac kod czy w jakiej kolejnosci maja wychodzic do wc?
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#5

Post napisał: andryjan » 19 sie 2011, 06:44

Przy dużej liczbie programistów w danym biurze i przy niewielkiej liczbie toalet (czytaj jednej), optymalizacja korzystania z WC przez wspomnianych pracowników może mieć kolosalne znaczenie dla ogółu pracy :cool: .
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#6

Post napisał: maz » 19 sie 2011, 07:11

Wystarczy algorytm sortowania z warunkiem np daty urodzenie, albo stazu. Ewentualnie zasada FIFO. Jaką będą mieli radochę, ze zamiast na stos to do wc, a reszta w bufor.

Podobne rozwiazania sa stosowane juz np w duzych sieciach handlowych na zachodzie.
Np 50 osob chcac wejsc do kasy ze zrobionymi zakupami zamiast ustawiac sie do jednej z np 3 kas, nie podchodzi bezposrednio do ktorejs z nich, tylko ustawia sie w "przedkolejce"- takim buforze i dopiero z tego miejsca ludzie rozchodza sie do kas, w zaleznosci ktora jest wolna. Takie rozwiazanie powoduje przyspieszenie obslugi danego klienta i pozbywa sie efektu myslenia, ze "w kasie obok bylbym szybciej".
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#7

Post napisał: mdg » 19 sie 2011, 07:51

Nerfin pisze:To firma znajomej poprosiła mnie jedynie o takie zapytanie a nie chciałem kombinować pisząc w jej imieniu.
Skwituję to krótką ripostą, ale nie będę oryginalny i zacytuję pewnego studenta na wykładzie filozofii.

Profesor, podczas wykładu powiedział: "W języku polskim występuje podwójne zaprzeczenie tezy, które traktujemy jako potwierdzenie, np 'On nie jest niepalący', co oznacza, że 'On pali papierosy'. Natomiast nie istnieje w języku polskim podwójne potwierdzenie tezy będące jej zaprzeczeniem".
Nagle zgłasza się student, wstaje i mówi "DOBRA DOBRA" :razz:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
Nerfin
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2011, 12:05
Lokalizacja: Wch

#8

Post napisał: Nerfin » 19 sie 2011, 09:23

Panowie ale co ma zwiększenie ubikacji do szybszej i efektowniejszej pracy programistów?


Andrzej_Kes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2011, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post napisał: Andrzej_Kes » 19 sie 2011, 09:40

Witaj :)
No powiem ci , że pomysł masz nawet dobry czytałeś ich ofertę i referencje? Może warto zapytać na jakimś portalu z opiniami ? Sprawdź tu


Autor tematu
Nerfin
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2011, 12:05
Lokalizacja: Wch

#10

Post napisał: Nerfin » 23 sie 2011, 11:15

@up
Czytaliśmy opinie. Stwierdziłem , że lepszą opcją będzie przeprowadzenie szkolenia z programowania niż z optymalizacji pracy. Powinno to spowodować szybszą pracę i lepsze wyniki ! Tak mi się przynajmniej wydaję ! Co o tym sądzicie? I czy ktoś miał styczność z tą firmą bnsit.pl ?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”