strona www, prezentacja produktu,sprzedaż

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

sam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 07 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: sam » 22 cze 2015, 11:29

Produkt wcale nie jest ekstremalnie niszowy - wystarczy wygooglać np. "miedziane dekory".
Też działam w dość niszowej branży, też postawiłem na niezgrywanie wielkiej firmy (posługuję się imieniem i nazwiskiem), też przechodziłem przez początkowy etap i dla mnie sprzedaż też jest najtrudniejszym elementem.
U mnie dobrze zadziałało zarejestrowanie domeny o brzmieniu jak nazwa podstawowego produktu - zwykle jestem na pierwszej pozycji wyszukiwarki pod tą frazą bez żadnych zabiegów.
Masz wolną domenę np. "miedzianedekoracje" - możesz spróbować ją wykorzystać i z niej przekierować na stronkę, którą tu pokazałeś lub pozostać tylko przy nowej. Łatwo zapamiętać, nie ma problemów z zapisem itd.
Poza tym, Google bardzo "lubi" blogi na blogspot.com. Moim zdaniem warto poświęcić odrobinę czasu na założenie i utrzymanie takiego bloga - bardzo ładnie się sam pozycjonuje, jeśli wybierzesz mu odpowiednią nazwę.
Nie używam fejsa (mam na niego alergię), ale to może się okazać najskuteczniejszym narzędziem.
Myślę, że bardziej się będzie opłacało siedzenie przy kompie niż jeżdżenie po mieście z kafelkami.
O architektach mam jak najgorsze zdanie, więc radziłbym uderzyć tylko do wybranych i raczej z ofertą na papierze niż w mailu.
No i więcej prawdomówności, bo każde małe kłamstewko będzie mocno bić w twój wizerunek :wink:

Aha, pisanie "My" (wielką literą) raczej jest źle odbierane i myślę, że lepiej wykazać się większą skromnością.
Masz tak zarówno na stronie www jak i w głoszeniu na Olx.



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#12

Post napisał: Zienek » 22 cze 2015, 17:12

Jest coś takiego jak google dla firm, sam z tego korzystam na potrzeby prototypujemy.pl i mam swój adres spięty z tą skrzynką. Kosztuje to jakieś 4Euro miesięcznie. Nie wydatek, jak się prowadzi działalność.


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#13

Post napisał: tomk38 » 22 cze 2015, 17:23

dajcie spokój jak ktoś chce coś kupić to go interesuje towar i cena a nie czy email jest na gmailu czy na twojej domenie.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#14

Post napisał: ezbig » 22 cze 2015, 17:58

tomk38 pisze:dajcie spokój jak ktoś chce coś kupić to go interesuje towar i cena a nie czy email jest na gmailu czy na twojej domenie.
... ale również wiarygodność dostawcy. Typową firmę krzak po tym można poznać, że ma wszystko zrobione na kolanie. Jak lubisz korzystać z gmail-a to przecież można ustawić sobie przekierowanie z poczty we własnej domenie na gmail-a i nie musisz zmieniać przyzwyczajeń. Tobie wydają się nieznaczące takie szczegóły, ale jak poczytasz sobie poradniki "dla zielonych" jak nie dać się oszukać w sieci, to stwierdzisz, że spełniasz wiele punktów małowiarygodnej firmy.


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#15

Post napisał: tomk38 » 22 cze 2015, 18:18

dobra email zmieniony, teraz tylko czekać na kolejkę klientów :mrgreen:


marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

#16

Post napisał: marcpol » 22 cze 2015, 21:40

tomk38 pisze:dajcie spokój jak ktoś chce coś kupić to go interesuje towar i cena a nie czy email jest na gmailu czy na twojej domenie.
Dlaczego więc ukrywasz cenę, zamiast podawać ją otwarcie na stronie?


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#17

Post napisał: tomk38 » 22 cze 2015, 22:11

marcpol pisze:
tomk38 pisze:dajcie spokój jak ktoś chce coś kupić to go interesuje towar i cena a nie czy email jest na gmailu czy na twojej domenie.
Dlaczego więc ukrywasz cenę, zamiast podawać ją otwarcie na stronie?
sklep jest w fazie testowej


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#18

Post napisał: mc2kwacz » 23 cze 2015, 15:20

Dyskusja jest już chyba bezprzedmiotowa, bo studio.com jest na sprzedaż... Ale Tomk zdecyduj się o co Ci w ogóle chodzi. Zadajesz pytanie o radę/opinię po czym torpedujesz podpowiedzi.
Ja powiem krótko - albo się wie (ma wyczucie) i się na forach nie pyta, albo się nie wie i się mądrali nie zgrywa. Bo niestety w swoich twierdzeniach zwykle nie masz racji a i pojęcie o biznesie w jaki chcesz wejść masz liche. W zasadzie na razie jedyne co masz to umiejętności techniczne, trochę zapału i dobre chęci.
Tu nie będziesz panem i władcą hydraulikiem, który uważa się za boga bo potrafi baterię wymienić albo półcalówkę nagwintować. To nie są artykuły i usługi pierwsze, drugiej czy nawet trzeciej potrzeby. Takich pomysłów jak Twój powstaje 10 na godzinę i 9,95 z nich albo nie startuje albo wkrótce upada. Z winy pomysłodawcy.
A jeśli chodzi o rozszerzalność miedzi, to sobie sprawdź i porównaj z kamieniem, i przelicz na konkretny przypadek wymiarowy, bo z fizyką też niestety na bakier.
Korozji miedzi chyba też nie rozumiesz, mimo że oferujesz akcesoria także do zastosowań zewnętrznych.


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#19

Post napisał: tomk38 » 23 cze 2015, 15:38

mc2kwacz pisze:Dyskusja jest już chyba bezprzedmiotowa, bo studio.com jest na sprzedaż...


A jeśli chodzi o rozszerzalność miedzi, to sobie sprawdź i porównaj z kamieniem, i przelicz na konkretny przypadek wymiarowy, bo z fizyką też niestety na bakier.


Korozji miedzi chyba też nie rozumiesz, mimo że oferujesz akcesoria także do zastosowań zewnętrznych.
edytowałem link co by nie pozostawić śladu w necie że właściciel pyta na forach o swoją firmę...kto chciał się wypowiedział :)

co do fizyki, faktycznie cienki jestem , ale wierzyć mi się nie chce że rozszerzalność miedzi, może to mieć jakiś szkodliwy wpływ na przymocowane do kuchennej ściany kafle z blachy grubej na 0.57mm .

co do korozji- z tego co piszą mądrzy ludzie, na podstawie obserwacji prowadzonych przez setki lat, można przyjąć że korozja miedzi jest tak mała że można powiedzieć że jej nie ma.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#20

Post napisał: mc2kwacz » 23 cze 2015, 16:00

Do kuchennej ściany to można i gumę na klej glazurniczy przykleić. Ale przyklej tablicę miedzianą na zewnątrz. Niech się nagrzeje latem do 70 stopni a zimą schłodzi do -20. I zobaczymy co się stanie...
Korozja miedzi to samo. W domu lekka patyna, ale wystaw na kwaśny deszcz. Miedź jest stosunkowo mocno reaktywnym metalem. Wszystko trzeba lakierować na grubo bo inaczej paskudnie zielenieje i bardzo trudno i drogo to potem usunąć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”