Cięcie filcu...

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

yellovv
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Cięcie filcu...

#11

Post napisał: yellovv » 12 paź 2009, 19:47

witaga pisze:Witam, potrzebuję filcowe podkładki o średnicy ok 10 cm z cienkiego filcu, szukam i szukam w necie ale nie mogę znaleźć, owszem filc sam mogę kupić ale gdzie go pociąć??? potrzebuje tego około 1000 więc reczne cięcie odpada :)
Pozdrawiam
Proponuję wykrojniki introligatorskie, np. www.wykrojniki.pl cena ok 60 zł mb/użytego noża.
Z tym że musisz posiadać jakąś prasę na której to wytniesz.

Ja u nich zamawiam wykrojniki i wycinam folie grubości do 2mm i zdają egzamin idealnie - z tym że ja mam do tego specjalną prase.

Jak jesteś z okolic Krakowa to mogę Ci to wyciąć :mrgreen:, a sorki nie zauważyłem że w podpisie masz miejscowość "Nakło" :???:



Tagi:


maciaspl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2014, 18:25
Lokalizacja: 3city

#12

Post napisał: maciaspl » 14 cze 2014, 18:35

odświeżam troche temat ponieważ chciałbym się czegoś dowiedzieć a nie chce zakładać nowego tematu tymbardziej że tytuł jak najbardziej mi pasuje.

a więc do rzeczy:

chciałbym wyciąć na ploterze laserowym (seron sl6040) filc grubości 3 cm i mam problem ponieważ nie moge dobrać odpowiednich ustawien. a jak czytam na forum to zazwyczaj wszyscy pisza że wycinanie w filcu to prostea mi on sprawia lekkie problemy.

znalazłem w necie takie info:

Kod: Zaznacz cały

They’re using a Universal X-660 60W laser cutter with a compressed-air assist. Here are the settings he used for cutting 1/8″ F10 wool felt:

Raster Engraving: 18% Power, 80% Speed, 200PPI, Single Pass, Low Gas
Vector Engraving: 10% Power, 8% Speed, 200PPI, Single Pass, High Gas
Vector Cutting: 11% Power, 3% Speed, 200PPI, Single Pass, High Gas
tylko niezbyt kumam jak jest ze speedem w procentach bo wszystko zalezy jaka jest max moc tego plotera a tego nie moge odszukać

[ps. nie mam nadmuchu powietrza jedynie wyciag]


damianlaskowski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2009, 12:14
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#13

Post napisał: damianlaskowski » 24 cze 2014, 08:06

Kolego maciaspl czy nie pomyliłeś jednostek i rzeczywiście chodzi o filc 3 cm??

Cięcie filcu jest proste ale zazwyczaj obrabiany jest o materiał o grubości kilku milimetrów.
Damian Laskowski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”