Co to za materiał ?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 871
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#11

Post napisał: Bbuli » 20 gru 2011, 11:35

Czy specjalny frez-niekoniecznie.Ostra widia i bardzo szybko z jazdą.Jeśli to możliwe wybieraj frezowanie przeciwbieżne.Każde frezowanie będzie inne-inaczej jedziemy przy ramce do obrazu a inaczej przy płaskorzezbie głębokiej na 3mm. Doklejam spakowane kody płaskorzezby Maryi 75x105mm-zagłębienie coś ok 4mm,frez w zasadzie prawie dowolny byle poniżej 2mm-nawet stomatologiczny wałeczek.Zobaczysz sam-frezuj na maxa z obrotami i prędkościami.No i właśnie MDF połóż na stole.Zabawa gwarantowana.
Załączniki
maria.zip
(624.94 KiB) Pobrany 242 razy



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#12

Post napisał: oprawcafotografii » 20 gru 2011, 12:04

Tak - ostry ;-)

I zmniejszyc obroty / zwiekszyc posow.

q

Awatar użytkownika

Autor tematu
mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 577
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#13

Post napisał: mumin » 20 gru 2011, 18:29

Frez miałem widiowy nowy i to nie jakieś chińskie badziewie ale Boscha (nie mówię że jest najlepszy) niestety teraz już taki nowy nie jest zczerniał ze wstydu :evil:
Posuw miałem taki że w pierwszym momencie mocowanie okazało się za słabo przykręcone i trzeba było użyć czerwonego guzika :oops:
Myślę że problemem był nie posuw czy obroty (to pewnie też) tylko to że za ostro się do tego zabrałem 5mm na jeden raz. Oczywiście jeszcze będę próbował ale teraz żona goni do sprzątania bo święta :evil: a tu taka zabawa leży i czeka :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”