operator cnc

Oprogramowanie symulacyjne

Autor tematu
olaolschen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 23:26
Lokalizacja: dolnośląskie

operator cnc

#1

Post napisał: olaolschen » 31 lip 2011, 23:42

Witam!
W związku z tym że chcę podnieść swoje kwalifikacje i zmienić branżę (operator procesu w dużym zakładzie spożywczym) mam do Was jedno pytanie, otóż czy praca przy urządzeniach CNC jest związana z hałasem pow.85decybeli?. Pytam się bo mam niedosłuch który dyskwalifikuje mnie z pracy ciągłej w hałasie pow.85decybeli, a nie chciałbym stracić pieniędzy na kurs operatora i programisty cnc. Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam!


olaolschen

Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: mdg » 01 sie 2011, 14:48

No cóż, jak czasem nóż "zapiszczy" to i 150 decybeli wyciśnie, ale tak normalnie to nie :mrgreen:
Mieliśmy robione badania poziomu hałasu przy obrabiarkach CNC (tokarkach) i maksymalny hałas to 77 decybeli podczas pracy maszyny.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#3

Post napisał: easy2002 » 01 sie 2011, 20:11

Obrabiarki CNC to przeważnie maszyny skrawające
a podczas skrawania musi wydobywać się dźwięk
poziom hałasu oraz zakres częstotliwości jest bardzo różny...
więc myślę że możesz mieć problem z przejściem badań lekarski ... bo przecież takowe będziesz musiał zrobić
A może lepiej pomyśl o spokojniejszej racy na szynach ( robotach ) SMD do elektroniki
tu też mogą być problemy z lekkim hałasem ale jest on bardziej "przewidywalny" jest po prostu stały..
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#4

Post napisał: marchru » 01 sie 2011, 22:00

Gdy pracowałem jako operator miałem problemy z badaniami słuchu.
Lekasz wykonujący badanie nie maił zastrzeżeń za to główna lekarka robiła wielkie problemy.
Dopiero musiałem jej tłumaszyć, że to tylko praca dorywczy czy jakoś tak, iże będe wykonywał inne prace.
Oczywiście czasem trudno usłyszeć telefon z kieszeni - przyzwyczaisz się. Gorsze od dzwięków maszyny sa jednak dźwięki z pistoletu na powietrze, którym zdmuchujesz wióry etc. To bardziej niszczy słuch.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”