Obudowa komputera - rodzaj materiału.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
szwendacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2012, 19:50
Lokalizacja: Kraków

Obudowa komputera - rodzaj materiału.

#1

Post napisał: szwendacz » 20 cze 2012, 20:06

Cześć,

to mój pierwszy post więc chciałem się ze wszystkimi przywitać ;)

Chciałbym prosić Was o pomoc w doborze materiału, który ma zostać użyty do wykonania obudowy komputerowej. Jestem w tym temacie kompletnym laikiem więc będę wdzięczny za każdą sugestię i pomoc.

Z tego co zaobserwowałem wśród producentów króluje aluminium o grubości 3mm. Nowo powstała obudowa będzie z zależności od preferencji albo malowana albo szczotkowana.

Wszystkie otwory wykonane będą metoda laserową. Przynajmniej na ten moment;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 20 cze 2012, 20:24

Ostatni "trynd" to obudowa z drewna z zachowanym rysunkiem słoi.


Autor tematu
szwendacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2012, 19:50
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: szwendacz » 20 cze 2012, 20:26

Zdecydowanie gustuje w metalowych rzeczach.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 21 cze 2012, 00:49

To mi przypomina "Ziemię obiecaną" i słowa- ja nie mam nic, ty nie masz nic, zbudujemy fabrykę. Mówisz ze jesteś laikiem, na metalach się nie znasz, chociaż w nich gustujesz, zamierzasz budować obudowy do komputerów z blachy na tyle pancernej żeby wytrzymały warunki bojowe, po czym je ozdabiać w zależności od preferencji (klientów :?: ) i pewnie sprzedawać w ilościach ....
To może się udać :mrgreen:
Pod wstępnym warunkiem że ktoś za Ciebie ruszy swoje szare komórki i krok po kroku stworzy szczegóły technologiczne. Drżyjcie Chińczycy. Powodzenia.
Lata temu widziałem prototyp monitora ekranowego do komputera wykonany z takiej blachy. Mocna rzecz, w sensie wytrzymałości :mrgreen:

[ Dodano: 2012-06-21, 00:51 ]
Napisałem to żeby pobudzić do aktywności śpiących specjalistów. Weźmy się i zróbcie.


poczciwy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2011, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: poczciwy » 21 cze 2012, 09:15

Większość obudów jest ze stali a nie z aluminium i grubość chassis przeważnie poniżej mm a sztywność uzyskuje się przez odpowiednie wytłaczanie profilowanie blach. Same zewnętrzne ściany to też przeważnie malowana stal. Oczywiście panel to prawie zawsze plastik ewentualni ze wstawkami al lub w drogich niewielkich obudowach panele są robione z czesanego aluminium. Nigdy nie spotkałem obudowy z blach 3 mm bo i po co ? drogie, ciężkie i niewygodne chyba że chcesz budować obudowy do kompów przemysłowych na hale ale wtedy to raczej tworzywa sztuczne a nie aluminium.


Autor tematu
szwendacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2012, 19:50
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: szwendacz » 21 cze 2012, 10:35

@diodas1

W gruncie rzeczy masz sporo racji w tym co napisałeś. Przyznaję, że nie mam pojęcia o stronie "wizualnej". Znam się na tym co ma być w środku tej puszki, a teraz próbuję to jakoś połączyć.
Muszę przyznać, że Chińczycy są dla mnie niedoścignionym wzorem :grin: Problem z nimi jest tylko taki, że sprzedają wszystko i wszystkim więc wystarczy, że ktoś weźmie o 10 sztuk więcej i już dostanie lepszą cenę. Ja to akceptuję i rozumiem, ale przy okazji staram się odróżnić od konkurencji, która prędzej czy później powstanie i będzie miała więcej gotówki ode mnie.
Te 3mm wzięły mi się właśnie z materiałów otrzymanych od miłego Chińczyka. Uparcie twierdzi, że jego obudowy mają taką grubość i wykonane są z aluminium.
W każdym razie Twój post był bardzo ciekawy. Rozszyfrowałeś mój cały biznes i poprawiłeś mi humor za co bardzo dziękuję :wink:

@poczciwy

Dziękuję za informację. Będę musiał wybić sobie z głowy pancerne. Interesują mnie właśnie drogie i niewielkie obudowy :smile: Trafiłeś w samo sedno. Przejrzałem ich już tak wiele, że mniej więcej wiem co chciałbym wykonać, ale nie wiem dokładnie z czego.


poczciwy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2011, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

#7

Post napisał: poczciwy » 21 cze 2012, 13:41

w niewielkich obudowach komputerowych ( np media center) najczęściej wnętrze ( chassis) jest stalowe z blach ok 0,8 - 1 mm niklowanych lub kadmowanych a zewnętrzne "blachy" to albo stal za wyjątkiem panela przedniego. albo aluminium ok 1 mm, Panele robione są z aluminium i tu zdarzają się blachy ok 3 mm często czesane i anodowane np: http://www.galwanizernie.pl/articles/94 . Rozmiary typowych płyt / obudów znajdziesz na http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 13785.html . Oczywiście zdarzą się inne konstrukcje np w tańszych panel z tworzywa sztucznego.


Autor tematu
szwendacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2012, 19:50
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: szwendacz » 22 cze 2012, 08:55

Bardzo dziękuję za informację oraz za stronę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”