Szukam kogoś, kto mi coś wykona :P

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#11

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 04 cze 2006, 05:25

anzelm pisze:przy komputerze - 20-100zł/h
od czego zalezy takie wachanie jesli chodzi o prace przy komputerze?


POZDRAWIAM

Tagi:


bartek_iw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 314
Rejestracja: 20 paź 2005, 17:45
Lokalizacja: cz?uchĂłw

#12

Post napisał: bartek_iw » 04 cze 2006, 21:24

na stworzenie bryly czyli modelu 3D
3h :shock:

ja na taki element dostaje z reguly 30 min
a 1h to na lacznie z rysunkami detalu


anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#13

Post napisał: anzelm » 05 cze 2006, 10:54

co jest do ....... dwa długie posty z odpowiedzią wyparowały. czy moderator już mnie nie lubi?

[ Dodano: 2006-06-05, 10:57 ]
ERNEST KUCZEK pisze:
anzelm pisze:przy komputerze - 20-100zł/h
od czego zalezy takie wachanie jesli chodzi o prace przy komputerze?
od wiedzy programisty, ceny programu, amortyzacji, upierdliwości klienta, ilości zamówień.

[ Dodano: 2006-06-05, 11:00 ]
bartek_iw pisze:na stworzenie bryly czyli modelu 3D
3h :shock:

ja na taki element dostaje z reguly 30 min
a 1h to na lacznie z rysunkami detalu
no to obawiałbym się o jakość tychże rysunków

[ Dodano: 2006-06-05, 11:13 ]
DZIKUS pisze: zaznaczam, ze wszystkie programy wpisalem z reki co tez zajmuje znacznie wiecej czasu niz wygenerowanie ich jakims camem.
sądzę, ze jest odwrotnie.
DZIKUS pisze: i nie wiem po co doliczac tak duzy koszt narzedzi, zeby to zrobic potrezeba wiertla kilka wiertel, frez 10mm oraz jakis jakis wiekszy frez do obrobki ksztaltow. otwory duze sa wyfrezowane a male wiercone i rozwiercone rozwiertakiem. gdyby duze sie worilo i pprzelecialo wytaczadlem lub rozwiertakeim juz by sie zaoszczedzilo kupe czasu.
jeszcze piłka do przecięcia na końcach
nie kupuję wierteł po 5zł/komplet. 5 dych to dużo?
nie da się zrobić szybko tanimi narzędziami. albo szybko albo tanie. tępe narzędzia też są niepolecane. na starym klekocie sie cóś wydłubie hss-em. a właściciele nowych często pilnują, by nie używać szrotowych frezów. a wiesz ile kosztuje wytaczadło z regulacją średnicy?

nemek:
chcesz tanio - wyślij parę zapytań ofertowych z wszystkimi danymi (połaź po okolicznych firmach) i wybież najtańsze.


bartek_iw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 314
Rejestracja: 20 paź 2005, 17:45
Lokalizacja: cz?uchĂłw

#14

Post napisał: bartek_iw » 05 cze 2006, 11:21

anzelm pisze:no to obawiałbym się o jakość tychże rysunków
nie znasz jakosci i wydajnosci moje pracy - to twoje obawy sa bezpodstawne

projektuje bardziej skomlikowane rzeczy dla niemieckiej firmy i do tej pory jakos nikt nie narzekal
to na tyle
kosela & kosela - wyrób pomidorów :)
http://www.cnc.info.pl/topics60/cnc-vt1302,180.htm


anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#15

Post napisał: anzelm » 05 cze 2006, 11:41

bartek_iw pisze: nie znasz jakosci i wydajnosci moje pracy - to twoje obawy sa bezpodstawne
projektuje bardziej skomlikowane rzeczy dla niemieckiej firmy i do tej pory jakos nikt nie narzekal
to na tyle
faktycznie nie widziałem twoich obrazków. widocznie jestem cienias, ale podstawy do obaw mam. to za mało czasu na dobry rysunek. a mam na koncie też kilka kompletów różnych formatek. a niemiecka dokumentacja nie jest wyznacznikiem. widziałem kilka kiepskich (włoskich, angielskich i francuskich też)
pogratulować biegłości :lol:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#16

Post napisał: bartuss1 » 05 cze 2006, 12:23

nie wierze że przez 15 minut można narysować pełny rysunek detalu z kilkunastoma róznymi zniekształceniami (zakładając że to nie prostokątna płytka), wskazując odchylki kształtu i polożenia, normy itp, oraz tabliczke rysunkową z wszystkimi danymi ...
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bartek_iw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 314
Rejestracja: 20 paź 2005, 17:45
Lokalizacja: cz?uchĂłw

#17

Post napisał: bartek_iw » 05 cze 2006, 13:08

bartuss1 pisze:nie wierze że przez 15 minut można narysować pełny rysunek detalu z kilkunastoma róznymi zniekształceniami (zakładając że to nie prostokątna płytka), wskazując odchylki kształtu i polożenia, normy itp, oraz tabliczke rysunkową z wszystkimi danymi ...
sa detale co sie je robi przez 5 min ( przykladowa prostokatna plytka i kilka otworow)

sa takie jak ta korona do amortyzatorow ( ona naprawde nie jest skomplikowana- wazne sa te 3 duze otwory wiec do nich tylko stosujemy odchylki tolerancje i inne cuda)

a czasem jak mam do zamodelowania jakis el pozycjonujacy zderzak samochodu do wciecia otworu i spawania uchwtow to zajmuje mi to caly dzien (plaszczyzny 3D, rozne otwory, podfrezowania itd )

zalezy jeszcze jakiego programu uzywamy - i od szybkosci klikania mysza :smile:

mi osobiscie nie zaplacili by za 3h spedzone przy tworzeniu tego detalu
tak jak pisalem dosteje ok 1h ( moze udalo by sie naciagnac na 1,5h)

i nie chodzi mo o jakies przechwalki "jaki to ja nie jestem " po prostu tego sie ode mnie wymaga a ja staram sie temu sprostac
pozdr

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#18

Post napisał: bartuss1 » 05 cze 2006, 14:08

no w porządku :)
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#19

Post napisał: DZIKUS » 05 cze 2006, 23:10

anzlem do podanych przez ciebie kosztow narzedzi powinienes jeszcze dorzucic calkowity koszt zakupu maszyny (zalozmy najmniejsze centrum hass - 130 000zl) oraz wynajecia pomieszczenia w ktorym ona pracuje. moze ja cos zle zrozumialem, ale ten czlowiek zdaje sie szukac firmy ktora POSIADA maszyne i odpowiednie (typowe, bez zadnych ekstrawagancji) narzedzia aby to wykonac, a nie firmy ktora chce go naciagnac na zakup pelnego parku masztynowego po to by wykonac mu jeden detal
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#20

Post napisał: anzelm » 06 cze 2006, 14:00

DZIKUS pisze:anzlem do podanych przez ciebie kosztow narzedzi powinienes jeszcze dorzucic calkowity koszt zakupu maszyny (zalozmy najmniejsze centrum hass - 130 000zl)
na dziś jakieś 18000€
DZIKUS pisze: oraz wynajecia pomieszczenia w ktorym ona pracuje. moze ja cos zle zrozumialem, ale ten czlowiek zdaje sie szukac firmy ktora POSIADA maszyne i odpowiednie (typowe, bez zadnych ekstrawagancji) narzedzia aby to wykonac, a nie firmy ktora chce go naciagnac na zakup pelnego parku masztynowego po to by wykonac mu jeden detal
no nie wiem, gdzie Ty śmigasz, ale jak ktoś ma maszynę, do świadczenia usług, to w cenie usługi jest jakiś procent ceny zakupu maszyny. to się nazywa amortyzacja. narzędzia też musi kupić, więc ktoś za to musi zapłacić. (proporcjonalnie do wykożystania). a co, jeśli akurat takiego np. rozwiertaka nie ma? wziąść mniejszy i orbitować???
faktem jest że nie jestem wolontariuszem, i nie świadczę usług "co łaska".
niestety mitem jest przekonanie, ze jeśli coś jest drogie w sklepie, to jak zlecę gdzieś pokątnie , będzie taniej. niemniej warto próbować

a może dla ułatwienia napisz , ile u Ciebie ten detalik kosztuje, że klient szuka kogoś, kto mu to zrobi?
pozdrówki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”