Modernizacje - większe silniki, niższe napięcie?

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: 251mz » 02 wrz 2014, 14:46

bmajkut pisze:Zacząłem wczoraj szukać informacji na temat budowy zasilacza impulsowego i doszedłem do wniosku że kiedyś trzeba spróbować zaprojektować taki zasilacz. Potrzebny byłby jakiś tani procek, mosfet, trafo i parę diod
Daj spokój , temat rzeka , nie ma co na darmo wywarzać otwartych drzwi...



Tagi:


Autor tematu
bmajkut
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 284
Rejestracja: 02 lis 2012, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: bmajkut » 02 wrz 2014, 15:00

Serio? Kurcze z pozoru wygląda na prostą sprawę :P Na elektroda.pl nawet kilka schematów widziałem do wykonania w domu.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#13

Post napisał: mc2kwacz » 02 wrz 2014, 22:56

Najpierw piszesz o projektowaniu, zaraz potem o składaniu jakiegoś badziewia wydrukowanego z elektrody...
Mogę Ci niemalże zagwarantować że na elektrodzie nie znajdziesz praktycznie nic wartego skopiowania a co najmniej 95% wypowiedzi pochodzi od ludzi którzy "nie za bardzo" się orientują. Nawet elementarnie prosty zasilacz impulsowy wymaga znajomości zagadnień o których, jestem niemal pewien, nawet nie słyszałeś, żeby działał zgodnie z założeniami projektu albo nie zakłócał pracy wszystkiego wokół :)
Elektronika jest zdziebko bardziej skomplikowana pojęciowo od mechaniki i inżynierskiej automatyki. Jeśli chcesz korzystać z gotowych schematów, to jest dobre na edukacyjny początek, ale daleko na tym nie zajedziesz, najwyżej parę metrów :)

Nie jesteś ani pierwszy ani ostatni który dłubie i eksperymentuje dla przyjemności. Dopóki jednak jesteś na etapie odtwarzania z nadzieją że zadziała, nie bagatelizuj słowa pisanego. Nie wiem w jakiej dziedzinie konkretnie masz być inżynierem, ale z elektroniki jesteś amatorem więc prościej będzie użyć rozwiązań gotowych. Bo jak coś popalisz to będziesz miał koszty nieodwracalne, których jak czytam chcesz uniknąć.

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#14

Post napisał: ursus_arctos » 03 wrz 2014, 11:29

Technika impulsowa śmierdzi palonym tranzystorem. Poza tym bez oscyloskopu nie ma co podchodzić do tematu. Wiem, co mówię, projektowałem zasilacz rezonansowy >100W do ładowania kondensatorów 500V z akumulatora 12V. Zadziałał w piątej wersji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”