Luz na osi x jak skasowc?

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
kids4fun
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2013, 11:49
Lokalizacja: Krakow

Luz na osi x jak skasowc?

#1

Post napisał: kids4fun » 01 maja 2013, 15:17

Witam wszystkich.
Moj problem polega na tym iz ostatnio zauważylem luz na osi x ok 1 mm w prawo i lewo.Wydaje mi sie ze powstaje on poprzez nakretke w bloku do ktorego wchodzi śruba. Nie znam sie na tym wogole nie wiem za bardzo co powinienem z tym zrobic, czy wymienić nakretki,czy caly blok, jak skasowac ten luz. Mam jeszcze pytanie odnosnie rozbudowy tej frezarki. Myslalem nad dolorzeniem przekladni i wymiany silników na mocniejsze teraz sa 1.3 Nm Mam pytanie jeszce odnoscnie zmiany oprogramowania czy jest mozliwe zastosowanie innego ?? obecnie dzialam na programie XYzapp a sterownik to Perform micro step xyz 06

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 20:18 przez kids4fun, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: skrzat » 01 maja 2013, 17:41

daj enter po kazdym zdjeciu bo nie da sie tego czytac
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post napisał: etet100 » 01 maja 2013, 19:17

Tego się nie da czytać bo to bełkot a nie z powodu enterów.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 01 maja 2013, 22:19

ajtam ajtam. Nie takie bełkoty tu się zdarzają. Moje serce też krwawi kiedy widzę bezlitosne kaleczenie ojczystego języka ale nic na to nie poradzę więc zaciskam resztki zębów i żyję dalej, obok rosnącego tabunu różnych dys...
kids4fun, W przyszłość żeby nie spotykać się z takimi reakcjami, korzystaj z zielonego przycisku nad polem w którym piszesz treść postu z napisem Sprawdź pisownię
Jeżeli chodzi o Twoje pytania to niewiele można pomóc skoro na wstępie mówisz że nie znasz się na tym w ogóle. Zwykle w takim bloku w którym przeczuwasz występowanie luzu, zamocowane są dwie nakrętki. Obracając jedną z nich a potem blokując w optymalnym położeniu likwiduje się luz. Dużo rzadziej może tam być włożona długa nakrętka o lepszej precyzji wykonania. Po jej nadmiernym zużyciu trzeba tę nakrętkę wymienić na nową. Podobnie potrzebna będzie wymiana nakrętek jeżeli zużyły się tak że nie sposób zniwelować luzu.
Jeżeli myślisz o wymianie silników, sterownika i oprogramowania to bez pomocy osoby lepiej znającej się na sprzęcie cnc w Twoim wypadku raczej się nie uda. Chyba że masz czas i nie zabraknie Ci też desperackiej motywacji żeby pokonać lęki i samemu wziąć do ręki narzędzia. W Krakowie jest o ile pamiętam paru uczestników tego forum z większym doświadczeniem. To wszystko o czym wspomniałeś jest do zrobienia. Sprawdzonych w praktyce sterowników o lepszej wydajności jest wiele, programów sterujących też wybór spory. Pracujących przez port drukarkowy ale także przez USB. Można dobrać według potrzeb i zasobności portfela. Najlepiej wrzuć do działu "praca" https://www.cnc.info.pl/praca-ogloszeni ... y-vf77.htm krótki anons i zaproszenie dla osób w Twojej okolicy. Możliwe że któryś z sąsiadów znajdzie wolny czas, wpadnie, oceni , z grubsza wyceni zakres robót i jakoś się dogadacie.
Pamiętaj o zielonym przycisku :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”