Podpory pod wałki z Allegro

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

Podpory pod wałki z Allegro

#1

Post napisał: Mc_Kansy » 14 lip 2008, 17:24

Witam!

Jako iż czytałem już na temat wałków z Allegro (oczywiście, które są złej jakości), nie znalazłem informacji na temat podpór.

Czy kupując wałki na stronie sponsora forum (Akcesoria CNC) mogę do nich dokupić podpory z Allegro? Ponieważ cena 182zł/szt jest dla mnie zbyt wysoka, tym bardziej, że buduję amatorską frezarkę :neutral:

Proszę o odpowiedź.

Dziękuje i Pozdrawiam!



Tagi:


piotrekKR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2008, 23:17
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: piotrekKR » 14 lip 2008, 23:22

Witaj Mc_Kansy
Co Ty mówisz, ich wałki są bardzo dobrej jakości
masz badanie wałków na HRC,
sam je stosuje i są naprawdę bardzo dobrej jakości

kup sobie wałki podparte na całej długości u nich fabrycznie nawiercone i nagwintowane
dobra sprawa - cena super

Pozdrawiam
Piotrek


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: Mc_Kansy » 15 lip 2008, 14:18

Jak już wspominałem - jest o wałkach np. firmy Poltech_CX trochę informacji na forum, i z tego co pamiętam jakiś kolega z forum badał te wałki, okazało się, że mają połowę zapewnianej twardości HRC.

Jeżeli mam sklerozę, lub coś mi się pomyliło, proszę o poprawienie.

A także proszę jeszcze o wypowiedź innych użytkowników, w celu potwierdzenia, ew. zaprzeczenia powyższej odpowiedzi kolegi :smile:


kat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:13
Lokalizacja:

#4

Post napisał: kat » 20 lip 2008, 11:20

Więc jak to jest z tymi wałkami (i innymi elementami) dostępnymi na Allegro w ofercie użytkownika Poltech_CX ? Warto je kupować czy lepiej omijać z daleka. Proszę o wypowiedź kolegów, którzy przetestowali te elementy.


cjm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2007, 17:02
Lokalizacja: ====

#5

Post napisał: cjm » 02 wrz 2008, 21:52

zakupilem walki fi 20 podparte na calej dlugości w krakowskiej firmie Pol...... po przeczytaniu paru info na forum postanowilem sprawdzic waleczki, kolega ktory pracuje w laboratorium badan niszczacych zalatwil sprawe w jeden dzien i dla mnie wszystko jasne dziesiec prób metodą Vickersana na jednym walku najnizszy wynik to 701HV a najwyzszy 775HV co po porównaniu wyników z twardością HRC na podstawie normy PN-93/H-04357 daje 60,2 HRC i 63,2 HRC sprzedawca gwarantowal 60 HRC wiec jak dla mnie wszystko gra, kolega dołaczy mi fajny protokól badania laboratorium wytrzymałości materiałów oraz wydruk twardosci z urządzenia, oczywiscie nie mam nic wspolnego z firma, kupilem walki i teraz wiem ze poki co kasa nie wyrzucona w bloto a reszta wyjdzie w trakcie uzytkowania


mufi
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 13 lip 2006, 10:41
Lokalizacja: Jaworzno

#6

Post napisał: mufi » 02 lis 2008, 10:58

piotrekKR pisze:kup sobie wałki podparte na całej długości u nich fabrycznie nawiercone i nagwintowane
dobra sprawa - cena super
Kogo mas zna myśli :)? Gdzie kupić... jaka cena za 1mb 16mm wałka z podporą, tak jak mowisz:
piotrekKR pisze:fabrycznie nawiercone i nagwintowane


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#7

Post napisał: skoczek » 04 lis 2008, 02:42

Do Kolegi piotrekKR

Nie chciałbym nikogo obrazić więc gdyby się Kolega poczuł urażony moim "wścibstwem" to od razu zwracam honor....
Zaskakująca jest zbieżność sytuacji i prawidłowość, którą już kiedyś zauważyłem - otóż Kolega jakimś przypadkiem napisał wiadomości w 2 tematach, obydwóch traktujacych na temat jednej znanej krakowskiej firmy i ich wałków... Co ciekawe profil ten z tego co widać założony był zaledwie pare godzin po założeniu przez Kolegę Mc_Kansy tego tematu, który to potrzebował rady na temat podpór oraz m.in szerokim echem niosącej się wieści o nienajlepszej jakości wałków pewnej, wspomnianej krakowskiej firmy. Zaskakujący zbieg okoliczności, że Kolega również pochodzi z Krakowa... kurde, zaskakujący zbieg okoliczności co do tych wszystkich faktów :mrgreen:
Dla formalności zaznaczam, że nie podpisuję się pod ową wieścią co do jakości owych wałków bo zwyczajnie nigdy ich nie stosowałem, więc nie chcę komuś przyklejać złej metki...
Tak tylko zastanawiam się (bo późna godzina już, a mi się nie chce liczyć dalej zadań numerycznych :wink: ) czy Kolega ma jakieś "powiązania" z firmą której nazwy można się domyślić, czy poprostu zwyczajnie jest jej fanem? :mrgreen:

P.S. Jakby co to późna godzina jest jak to piszę, a ewentualna zbieżnośc z rzeczywistymi faktami i osobami w tym serialu jest czysto przypadkowa i całkowicie niezamierzona... :mrgreen: :wink:

Proszę Kolegę aby się nie obrażał :oops:
Pozdrawiam, skoczek.


tigerhellmaker
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 19 paź 2008, 23:23
Lokalizacja: Maków

#8

Post napisał: tigerhellmaker » 11 lis 2008, 00:19

Czym się różni stbr od sa ?

Wszystkie mają to samo info
Parametry wałka fi 20 mm :

· Twardość powierzchni:min. 64 HRC
· Tolerancja wykonania: h6
· Chropowatość powierzchni: 0.30um Ra
· Głębokość zahartowania: > 1.5 mm

Wałki są hartowane indukcyjnie i szlifowane. Własności te zapewniają nam że na powierzchni wałka mamy równomierna twardość oraz daje możliwość dalszej obróbki miękkiego rdzenia walka.
A różnica w cenie 40 zł.

Wałek podparty.


jacqubes
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2008, 20:44
Lokalizacja: Lubań

#9

Post napisał: jacqubes » 16 lis 2008, 14:22

Właśnie zauważyłem, że podpory mają różne wymiary. Kąt nachylenia w tej droższej jest mniejszy (50 stopni dla droższej, 60stopni dla tańszej), szerokość jest mniejsza (45mm droższa, 55mm tańsza), inne parametry się trochę z tego powodu zmieniają. Tańszy wałek jest przy tym cięższy o ok. 300gram przy odcinku 0,5mb.
Pozdrawiam, Kuba

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”