Blokowanie belki umieszczonej na wałkach podpartych

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

Blokowanie belki umieszczonej na wałkach podpartych

#1

Post napisał: mitek » 25 cze 2011, 00:32

Witam

Chciałbym sobie w maszynie zrobić przesuwane belki na których będą łapy podciśnieniowe trzymające materiał ale nie mam pomysłu jak blokować te prowadnice na wałkach podpartych. system musiałby działać na tyle dobrze by blokować w jednym momencie na dwóch wałkach na których była by belka.

Obrazek

na takim komplecie jak na fotce chce umieścić te belki ... możliwość blokowania i odblokowywania musi być dość szybkie i sprawne. Robię fonty meblowe i często zmieniam wymiary. Same przyssawki na których będą fronty będą równocześnie przyssane do belki co je unieruchomi. Ma ktoś jakiś pomysł? nie chwiałbym montować jakiś małych pneumatycznych siłowników bo cenowo wyjdzie drogo ...

Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:


janusz3269951@w
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2010, 21:12
Lokalizacja: grudziadz

#2

Post napisał: janusz3269951@w » 25 cze 2011, 12:12

można zastosować elektromagnes, pod warunkiem ze pręt kalibrowany jest magnetyczny...lub poprostu male silowniki pneumatyczne ktore zostana zalaczone i docina prent do lozyska wzdłużnego. pozdrawiam janusz

Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#3

Post napisał: mitek » 25 cze 2011, 15:59

znalazłem coś takiego

Seria HKR służy do ręcznego zaciskania na prowadnicy prętowej. Zaciśnięcie następuje za pomocą dźwigni. Elementy ściskające są symetrycznie zaciskane wokół osi prowadnicy, co zapewnia równomierny rozkład siły.
Obrazek

lub:




Zaciski z serii MKR / MKRS stosuje się do prowadnic prętowych. Opatentowana klinowa przekładnia wytrzymuje bardzo silny nacisk.





MKR- zacisk przez podanie ciśnienia

MKRS- zacisk w przypadku braku ciśnienia
Obrazek

no ale jeszcze nie wiem jakie ceny
znalazłem to na stronach wobitu ale pewnie nie tanie :/
belki będe całe frezował więc mogę zawsze tam coś dorobić
a jakie elektromagnesy? coś co podawało by napięcie to odciągało by jakiś bolczyk a gdy napięcie znika na sprężynie bolec opiera się o wałek. bo samo przyciąganie do wałka czy prowadnicy liniowej to raczej niewiele by dało.
siłowniki to wymagają bardziej skomplikowanego układu niż np elektromagnesy ... no i same też nie są tanie.

koncepcja z elektromagnesami dość ciekawa tylko co i gdzie można znaleźć ciekawego?

[ Dodano: 2012-01-18, 23:20 ]
Hamowanie ostatecznie zrobiłem śrubami filmik można zobaczyć:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”