PROXXON KT 150 stół krzyżowy

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

kugi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

#21

Post napisał: kugi » 16 sty 2011, 22:14

Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, czy w FF230 (podobnie jak w KT150) stolik wykonany jest z aluminium?
Jak pisali chłopaki w poprzednich listach FF400/500 posiada już odrobinę bardziej solidny stolik ze stali.
grg12 pisze:bardzo krótki zakres ruchu wrzeciona (30mm, wymiana narzędzia na dłuższe = konieczność ponownego szukania punktu zerowego)
Obecnie nie dostrzegam z tym problemu, z perspektywy gabarytów mych detali.
grg12 pisze:małą stabilność maszyny
Tego się obawiam najbardziej. Czy ten sprzęt w ogóle będzie się nadawał do obróbki twardego alu.


Co do propozycji. Niestety milionerem nie jestem ;-) Już wydatek na FF230 mnie odrobinę "zrujnuje" ;)
Cowells faktycznie wygląda porządnicko. Ale ta cena ...
Dlaczego nikt takich cudeniek w Polsce nie robi? Propozycja nr. 1. wcale nie wypada dużo przystępniej.

Przy mych jednostkowych potrzebach, jeżeli koszta samej maszyny mają przekraczać grubo ponad 5kpln, będę rozwijał, udoskonalał koncepcję tokarki jako frezarki - podobno też działa.


dzięki za wsparcie,
z pozdrowieniami,
Marcin



Tagi:

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#22

Post napisał: grg12 » 16 sty 2011, 22:45

Wg. Proxxona stolik jest ze stali, wygląda też znacznie lepiej niż KT150 (oglądałem w sklepie).
Patrząc na zakres ruchu pinoli nie myśl o detalach - tylko o narzędziach, porównaj długość wiertła 6mm z 3mm (albo nakiełkiem), zobacz jaki duży jest czujnik zegarowy czy np. taster krawędzi itd. Nie chce cię zniechęcać - po prostu piszę z jakimi problemami się spotkałem - BFB2000 ma 70mm zakres pinoli a i tak regularnie "utykam" bo zapomniałem przymierzyć wszystkie potrzebne wiertła przed rozpoczęciem obróbki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”