projekt ramy frezarki cnc do oceny

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

#11

Post napisał: m.j. » 11 wrz 2014, 08:48

Dudi1203 pisze:Zaprojektuj najpierw krzyzak i pomierz odsadzenie osi wrzeciona. Żeby Ci potem nie wyszło wrzeciono w jakimś dziwnym miejscu, co ograniczy Ci obszar roboczy. Po drodze wyjdzie jeszcze kilka innych rzeczy - na ta chwile nie masz gdzie zamontować silnikow, bloków łożyskowych. Ja wychodze z założenia, że najpierw projekt od a do z i dopiero robota.
Racja - tak na oko to przy wałkach 16-kach od bramy do osi wrzeciona będzie około 180mm (oczywiście tak bardzo na oko i na szybko :wink: ). Zakładając typowe chińskie obudowy mocowane bezpośrednio do 20mm formatki alu.

Przemyśl wałki 20-ki. Różnica w cenie nieduża. Wysokość obudowy łożyska osadzonej na wałku dla 20-ki to 50mm a dla 16ki 45mm co przy osi X i Z niewiele zmienia w odległości osi wrzeciona od bramy i nie zwiększa bardzo dźwigni jaka powstaje na owych osiach.
Miałem podobny dylemat, ale wahałem się między 25, 20, a 16. Podobał mi się pancernik gmaro i pomarańczak gaspara i wybrałem środek czyli wałki podparte 20-ki.
Jeśli już kupiłeś wałki 16-ki to też w alu dadzą radę. Było na forum wiele przykładów.
Chociażby taki:
[youtube][/youtube]


tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”