Jakiej frezarki potrzebuję? Dobór parku maszynowego

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#21

Post napisał: MlKl » 23 kwie 2012, 17:07

Obrazek

Na czerwono miejscówka zlotowa, na niebiesko interesująca mnie pod kątem imprezy z dzieciakami. Na zielono parking, na żółto miejscówka Obozów Łowców Przygód, z której możemy oczywiście skorzystać.

Niebieskimi kropkami zaznaczyłem drogę, którą można przebyć samochodem - tam dojeżdżał ze sprzętem i po sprzęt Puchal. Dzieciaki miałyby do przejścia niewielki dystans, trzeba tylko sprawdzić, czy da się tam rozbić, czy trzeba będzie wracać na teren gospodarstwa na noc.



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#22

Post napisał: kamar » 23 kwie 2012, 17:43

MlKl pisze:[

Na czerwono miejscówka zlotowa, na niebiesko interesująca mnie pod kątem imprezy z dzieciakami. Na zielono parking, na żółto miejscówka Obozów Łowców Przygód, z której możemy oczywiście skorzystać.

czy da się tam rozbić, czy trzeba będzie wracać na teren gospodarstwa na noc.
tak to jest jak się ma otwarte pare forum i jeszcze tokarka pracuje :) :) :)


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#23

Post napisał: kak » 23 kwie 2012, 18:42

:mrgreen:
Dobrze że ten rysunek rozwiązał wszystkie wątpliwości.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#24

Post napisał: MlKl » 23 kwie 2012, 23:44

A ja się zastanawiałem, gdzie mi posta wcięło... :)


Eski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:00
Lokalizacja: Polska

#25

Post napisał: Eski » 07 maja 2012, 13:51

Do Autora tematu.

Pracowałem Na wypalarkach plazmowych , wypalarkach gazowych, chłopaki obok pracowali na laserze.

Lasery mieliśmy bardzo duże i mocne. ( ceny takiej maszyny raczej nikt Ci nie sfinansuje ) ktoś podał 200tys. to i tak za mało.

Co do Cięcia aluminium.

Plazma moim zdaniem nie nadaje się do cięcia aluminium. Zbyt wysoka temperatura podczas cięcia powoduje , że blacha się topi. A gdy chcesz podkręcić prędkość maszyna nie wyrabiała.

Jedynie przy prostych elementach , czyli np. kwadraty prostokąty , koła. wtedy dało się palić , aluminium.

Za to plazma do blach średnicy około 10mm-22mm sprawowywała się świetnie. Tolerancja była zachowywana do 0,5mm.


Laser.

Chłopaki wypalali elementy z max blachy 10mm. Większość elementów ( jak był dobry operator ) nie wymagała obróbki. ścianki były idealnie równe zachowane kąty itd.
Laser najwydajniej , najszybciej i najdokładniej sprawował sie na blachach do 10mm , przy czym 10mm już miewał problemy , nawet gdy blacha była wypiaskowana , idealnie czysta czesto było tak , że laser nie dawał rady przepalić blachy. i zgrzewał ją pod spodem :) w wyniku czego wypalone elementy nie wypadały , a nawet młotkiem nie dało się ich wybić :)

Nie piszcie , że chłopaki nie mieli doświadczenia bo pracowali po 20lat na maszynach :)

Aluminium laser palił dobrze , ale też max 10mm. :-)

Wypalarka Acetylenowo Tlenowa , Lub Propan Butan jak kto woli.

Ta wypalarka jest dość tania , ale nadaje się do grubasów blach powyżej 20mm. Papieru się na tym nie pali :) ( takie moje zdanie :) )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”